bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Ceturtdiena 19.09.2019 | Vārda dienas: Muntis, Verners
LatviaLatvija

Rīgā vēl viena frakcija: no JKP izslēgtie domnieki un Putniņš dibinās savu frakciju

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Druvis Kleins

Aizvadītajā nedēļā no Jaunās konservatīvās partijas (JKP) izslēgtie Rīgas domes deputāti Druvis Kleins un Imants Keišs, kā arī neatkarīgais deputāts Oskars Putniņš nolēmuši dibināt savu frakciju, apstiprinājuši deputāti.

Līdz ar to mēneša laikā Rīgas domē būs izveidotas divas jaunas frakcijas un kopējais frakciju skaits pašvaldībā būs astoņas. Rīgas pašvaldības nolikums nosaka, ka frakciju var veidot ne mazāk kā trīs deputāti.

Putniņš domē tika ievēlēts no partijas Latvijas attīstībai saraksta, taču drīz pēc vēlēšanām no frakcijas izstājās un ilgstoši balsojumos atbalstīja valdošo koalīciju.

Tomēr aizvadītajā nedēļā balsojumā par neuzticības izteikšanu nu jau bijušajam Rīgas mēram Dainim Turlajam (GKR) tieši Putniņa balss bija izšķirošā, lai Turlo gāztu. Viņš balsoja par to.

Deputāts apstiprināja, ka kopā ar Kleinu un Keišu veidos savu frakciju un vēlas, lai tiktu izveidota labējā koalīcija. «Mēs gribam vienoties ar visām opozīcijas partijām, ka kopēji virzīsim mēra kandidātu. Mēs noteikti viņu kandidātu atbalstīsim. Mēs iestājamies par to, lai netiktu gaidīti nekādi brīnumi, bet, lai tiktu izvēlēts opozīcijas virzīts mērs un sāktos darbs pie Rīgas problēmu risināšanas,» sacīja Putniņš.

Vienlaikus viņš izteicās, ka, ja opozīcija tomēr izšķirsies savu mēra kandidātu nevirzīt, viņam rodoties jautājums, «cik daudz viņiem ir samaksāts», lai atbalstītu bijušās koalīcijas palikšanu pie varas.

Iesniegumu par frakcijas izveidi domnieki plāno iesniegt šonedēļ. Kāds būs jaundibinātās frakcijas nosaukums, Putniņš gan pagaidām pateikt nevarēja.

Savukārt Kleins un Keišs aizvadītajā nedēļā tika izslēgti no JKP. Pēc Kleina teiktā, viņš gan no partijas netika izslēgts, jo pirms tam jau bija uzrakstījis iesniegumu par izstāšanos. P«artijas vadība to vienkārši pasniedza kā manis izslēgšanu,» apgalvoja deputāts.

Taujāts par motivāciju atstāt partiju, Kleins pauda viedokli, ka, ja reiz opozīcija nevēlas ieņemt mēra krēslu un sākt risināt problēmas, netieši tiekot atbalstīta bijušās koalīcijas palikšana pie varas. «Man šāda nostāja nav atbalstāma. Tajā brīdī, kad jautāju, vai viņiem [JKP vadībai] tiešām ir ilūzijas, ka pēc ārkārtas vēlēšanām JKP iegūs vairākumu, atbildes nav. Visu laiku tikai tiek griezta plate – ārkārtas vēlēšanas, ārkārtas vēlēšanas,» sacīja Kleins.

Viņš pauda, ka kopā ar Keišu un Putniņu ir «nacionāli domājoši deputāti», kuri varētu atrast kopēju nostāju vairumā jautājumu.

Pēdējo mēnešu notikumu rezultātā Rīgas domē vairs nav stabila koalīcijas un opozīcijas sadalījuma. Saskaņas un Gods kalpot Rīgai bloku veido 28 deputāti – 17 no Saskaņas un 11 no Gods kalpot Rīgai.

Opozīcija tikmēr palikusi 25 domnieku sastāvā – četri deputāti ir no partijas Vienotība, seši no Visu Latvijai!Tēvzemei un brīvībai/LNNK, septiņi no JKP un astoņi no Latvijas attīstībai.

Līdz ar Kleina, Putniņa un Keiša apvienošanos savā frakcijā opozīcijai arī varētu būt 28 balsis, ja šī jaunā frakcija lems atbalstīt kādus tās lēmumus.

Vēl četri no Saskaņas izslēgtie deputāti izveidojuši Neatkarīgo deputāti frakciju. Visi šie deputāti balsoja par Gods kalpot Rīgai mēra Turlā gāšanu. «Neskatoties uz jauna mēra ievēlēšanu, domi faktiski vada vecā vadība, kura jau kādu laiku atkāpās no saviem amatiem,» tā lēmumu atbalstīt Turlā atbrīvošanu no mēra amata pamatoja Neatkarīgo deputātu frakcija.

Kā vēstīts, aptaujātie eksperti uzsvēruši Neatkarīgo deputātu frakcijas nozīmi turpmākās situācijas risināšanā.

Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors, politologs Ojārs Skudra pauda viedokli, ka tieši no šīs frakcijas lielā mērā būs atkarīga Rīgas domes priekšsēdētāja ievēlēšana līdz 20.augustam, jo tai atliek atbalstīt kādu no Gods kalpot Rīgai un vairākums tikšot saglabāts.

Savukārt sabiedrisko attiecību aģentūras Mediju tilts līdzīpašnieks, politologs Filips Rajevskis pauda viedokli, ka Neatkarīgo deputātu frakcijas balsojums par Turlā atbrīvošanu no mēra amata liek domāt, ka šiem politiķiem ir plāns B.

Rajevskis neredz, ka Neatkarīgo deputātu frakcijas deputātu interesēs ir ārkārtas vēlēšanas, jo šāda scenārija rezultātā viņi, visticamāk, beigtu savu politisko karjeru.

Turlais amatu zaudēja 20.jūnijā, neizturot uzticības balsojumu.

Neuzticību Turlajam izteica 31 deputāts – visa opozīcija, pie frakcijām nepiederošais deputāts Oskars Putniņš un Neatkarīgo deputātu frakcija, ko veido četri no Saskaņas izslēgtie politiķi Valērijs Petrovs, Rosļikovs, Vitālijs Dubovs un Vadims Baraņņiks.

Ja divu mēnešu laikā Rīgai netiks ievēlēts jauns mērs, Saeima būs tiesīga rosināt domes atlaišanu. Tāpat parlaments par to var lemt, ja trīs domes sēdes pēc kārtas nebūs iespējams nodrošināt kvorumu.

Patlaban Rīgas mēra pienākumu izpildītājs ir vicemērs Oļegs Burovs (GKR).

Partijas Gods kalpot Rīgai valde ceturtdien, 27.jūnijā, plāno lemt par jaunu Rīgas mēra amata kandidātu. «Mēs joprojām esam gatavi uzņemties atbildību un vadīt pilsētu,» pastāstīja partijas valdes priekšsēdētājs Andris Ameriks.

Tikmēr Rīgas domes opozīcijas vairākums aizvien vēlas ārkārtas vēlēšanas, vien Latvijas attīstībai frakcija uzskata, ka tagad opozīcijai vajadzētu mēģināt virzīt savu mēra kandidātu, izriet no politiķu teiktā.


Pievienot komentāru

Fukušimas nolaidības lietā attaisno uzņēmuma vadītājus

Tiesa Japānā, lietā par iespējamu nolaidību saistībā Fukušimas atomelektrostacijas katastrofu ir attaisnojusi atbildīgā enerģētikas uzņēmuma vadību.

Konkursā uz FKTK vadītāja amatu uzvarējusi Santa Purgaile

Konkursā uz Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padomes priekšsēdētāja amatu uzvarējusi Santa Purgaile, informē Valsts kancelejā.

Rīgas ielu ikdienas uzturēšanai grib novirzīt papildu finansējumu trīs miljonu eiro apmērā

Rīgas ielu uzturēšanai varētu novirzīt vēl trīs miljonus eiro, liecina Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas lēmums.

Somija: Lielbritānijai atlikušas 12 dienas Brexit priekšlikumu iesniegšanai

Eiropas Savienības prezidējošās valsts, Somijas, premjerministrs Anti Rinne, norādījis, ka Brexit kontekstā Lielbritānijas valdībai ir 12 dienas, lai iesniegtu priekšlikumus esošā izstāšanās nolīguma grozīšanai.

Komitejā atbalsta tūrisma nodevas ieviešanu Rīgā

Rīgā no 2021.gada varētu ieviest tūrisma nodevu, paredz Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komitejā atbalstītais saistošo noteikumu projekts.

Nacionālajai akustiskajai koncertzālei paredzētie miljoni sadalīti citam vajadzībām

Nacionālās akustiskās koncertzāles būvniecībai pieejamie 23 miljoni Eiropas struktūrfondu finansējuma, kurus iepriekš tika plānots izmantot AB dambja pamatu nostiprināšanai, sadalīti citām vajadzībām, paziņojis kultūras ministrs Nauris Puntulis.

FKTK piemēro PrivatBank sodu vairāk nekā miljona apmērā

FKTK padome piemērojusi soda naudu AS PrivatBank 1,019 miljona eiro apmērā par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas normatīvo aktu prasību pārkāpumiem.

ASV pauž gatavību likvidēt Kaļiņingradas pretgaisa aizsardzības sistēmu

Amerikas Savienotajām Valstīm ir plāns, kā likvidēt pretgaisa aizsardzības sistēmu Krievijas Kaļiņingradas apgabalā, tā atklājis ASV Eiropas Gaisa spēku komandieris Džefs Herigans, vēsta LRT un Breaking Defense.

LIZDA draud ar protestiem, ja skolotāju algas nepalielinās arī nākamgad

Uzzinot par to, ka 2020.gada septembra nav paredzēts paaugstināt skolotāju algas, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība gatavojas lemt par protestu rīkošanu.

Pūce sola stingrāk kontrolēt pašvaldību aizņemšanos

Pašvaldību aizņēmumi Valsts kasē infrastruktūras objektu būvniecībai tiks vairāk izvērtēti un kontrolēti, solījis vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce.

EP atbalsta lielāka finansējuma piešķiršanu pētniecībai un Erasmus

Eiropas Parlamenta deputāti atbalstījuši lielāka finansējuma piešķiršanu pētniecībai un Erasmus programmai.

Brexit: jaunais EP sasaukums atbalsta ES nostāju līgumā saglabāt Īrijas risinājumu

Eiropas Parlamenta jaunais sasaukums pieņēmis rezolūciju, kur norādīts, ka esošais Lielbritānijas izstāšanās nolīgums ir taisnīgs, līdzsvarots un nodrošina juridisku noteiktību, kā arī apliecināts, ka Eiropas Savienības likumdevējs atbalsta organizētas izstāšanās scenāriju.

Igaunijā vēlas būtiski dārgāku tabaku, mazajiem brūžiem – paplašināšanos

Igaunijā ierosināti grozījumi akcīzes nodokļa likmēs paredz 15% likmes sadārdzinājumu tabakai un izmaiņas mazo alus darītavu definīcijā, kas paredz nodokļa atlaižu attiecināšanu uz ievērojami lielāku produkciju.

Ukrainā nodeg centrālās bankas eksprezidentes māja

Ukrainas policija izmeklē ugunsgrēku, kurā nodegusi Ukrainas banku sistēmas reformētājas, centrālās bankas bijušās prezidentes māja. «Terors turpinās,» tā komentējusi eksbaņķiere Valērija Gontareva.

Konkurējošajā izsolē valsts piecu gadu obligācijas pārdotas par 24 miljoniem eiro

Valsts iekšējā aizņēmuma vērtspapīru konkurējošajā daudzcenu izsolē pārdotas piecu gadu obligācijas par 24 miljoniem eiro, liecina biržas Nasdaq Riga sniegtā informācija.

Policija sākusi kriminālprocesu par inficēšanās gadījumiem Siguldas bērnudārzos

Valsts policija sākusi kriminālprocesu par bērnu saslimšanas gadījumiem Siguldas bērnudārzos.

Igauņu tehnoloģiju uzņēmumi apņemas kļūt klimatam ilgtspējīgi līdz 2030.gadam

33 igauņu tehnoloģiju uzņēmumi un organizācijas, ieskaitot taksometru pakalpojumu sniedzēju Bolt, ir parakstījuši Zaļo solījumu, apņemoties līdz 2030.gadam pārkārtot savu darbību tā, lai no vides un klimata piesārņojuma viedokļa kļūtu pilnībā ilgtspējīgi.

airBaltic augustā pārvadā par 28% vairāk pasažieru

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 2019.gada augustā pārvadājusi 566 093 pasažierus jeb par 28% vairāk nekā šajā mēnesī pērn.

VK: Pašvaldības rīkojas bezatbildīgi, aizņemoties naudu neizvērtētiem un pārāk lieliem projektiem

Daudzu pašvaldību prakse, aizņemoties valsts budžeta finansējumu pārlieku lielu objektu būvniecībai, liecina par īstermiņa domāšanu un bezatbildīgu attieksmi pret saviem nākotnes izdevumiem, secinājusi Valsts kontrole.

Lietuviešu zemnieki atsakās no piena ražošanas zemās iepirkuma cenas dēļ

Piena iepirkuma cenas Lietuvā ir tik zemas, ka mazām un vidējām piena saimniecībām nav izdevīgi pastāvēt, un gada laikā no šīs nozares valstī ir attiekusies katra astotā saimniecība, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Latvija starp deviņām Eiropas valstīm ar jaunu auto reģistrācijas kāpumu

Latvijā šā gada janvārī – augustā jaunu vieglo automašīnu reģistrācija salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn pieaugusi par 6,2%, tai esot starp deviņām Eiropas valstīm, kurās šajā periodā reģistrēts kāpums.

Kalniete ievēlēta Eiropas Tautas partijas grupas viceprezidentes amatā

Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete ievēlēta par Eiropas Parlamentā lielākās politisko partiju frakcijas – Eiropas Tautas partijas grupas – viceprezidenti.

ASV iesūdz tiesā Snoudenu par viņa jauno grāmatu

Amerikāņu trauksmes cēlējs Edvards Snoudens izdevis jaunu grāmatu, pret kuru prasību tiesā jau tās iznākšanas dienā iesniegušas Amerikas Savienotās Valstis. Prasības mērķis ir «iegūts visus ieņēmumus» no grāmatas tirdzniecības.

Komiteja atbalsta dotācijas palielināšanu Rīgas zoodārzam

Rīgas domes Mājokļu un vides komiteja akceptē Rīgas zoodārza lūgumu palielināt pašvaldības dotāciju par 80 000 eiro uzturēšanas izdevumu segšanai.

Kariņš rosinās auditu par ēdināšanu izglītības iestādēs visā Latvijā

Pēc zarnu nūjiņu infekcijām Siguldā un PVD atklātajiem pārkāpumiem praktiski visās turienes izglītības iestādēs, tiks rosināta pārbaude par to, kā ēdināšana notiek citās izglītības iestādēs Latvijā, atklājis premjers Krišjānis Kariņš.

Jaunākie komentāri


Do NOT follow this link or you will be banned from the site! -->