Rīgas Centrāltirgum – 90

Valdības Vēstnesī 1930.gadā varēja lasīt: «Rīgas pilsētas valde paziņo vispārīgai ievērībai, ka sākot ar š.g. 10.novembri tiek izbeigta Daugavmalas tirgus lietošana tirdzinieku – uzbraucēju un dienas vietu lietotāju vajadzībām un šie tirdzinieki, ar š.g. 10.novembri, var sākt izlietot jauno Centrāltirgu tirgus inspekcijas ierādītās vietās.»

10.novembris ir liela diena Rīgai un visai Latvijai! 90 gadu jubileju atzīmē leģendārais Rīgas Centrāltirgus, kurš, kā zināms, kopā ar Rīgas vēsturisko centru ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. 1930.gadā tieši šajā dienā Rīgas Centrāltirgus oficiāli tika atvērts tirgotājiem un apmeklētājiem. Tirgus bija celts funkcionālisma stilā ar art deco iezīmēm, un pagājušā gadsimta 30.gados to atzina par labāko un modernāko Eiropā, stāsta Centrāltirgus pārstāve Renāta Petrova.

Arī tagad, 2020.gadā, Rīgas Centrāltirgus vēl joprojām ir viens no lielākajiem tirgus laukumiem Eiropas pilsētu centros. «Patiess prieks, ka Rīgas Centrāltirgus sagaida savu 90.dzimšanas dienu ar uzticamiem pircējiem un tirgotājiem.»

Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis, sveicot Rīgas Centrāltirgus darbiniekus, atgādināja, ka Rīgas Centrāltirgus ir viena no Latvijas galvaspilsētas vizītkartēm. «Centrāltirgus vienmēr interesants, vienmēr piesaista pircējus un pilsētas viesus. Pavisam drīz sāksies netālu no tirgus esošas Rīgas Centrālas dzelzceļa stacijas modernizācija. Un es novēlu, lai līdz ar to attīstītos arī Centrāltirgus. Lai jums priecīgi šie svētki un darba pilni nākamie 90 gadi!» savā uzrunā teica Rīgas mērs.

«Man ir liels gods un prieks sveikt Rīgas Centrāltirgu nozīmīgajā 90 gadu jubilejā. Rīgas Centrāltirgus daudzu gadu garumā priecē ne tikai Rīgas pilsētas un Latvijas iedzīvotājus, bet arī pilsētas viesus. Tas, ko es novēlētu, lai turpmākos gadus Centrāltirgus saglabātu savu autentiskumu un vienlaikus spētu arī mainīties līdzi laikam,» sveicot lielajā jubilejā teica Rīgas pilsētas izpilddirektora p.i. Iveta Zalpētere.

«Šodien mums ir lieli svētki! Mēs bijām un esam lielākais tirgus Eiropā!» atzīmēja AS Rīgas Centrāltirgus valdes priekšsēdētājs Artis Druvinieks. «No visas sirds apsveicu mūsu darbiniekus, pircējus, nomniekus, visus rīdziniekus! Protams, paldies Rīgas domei par atbalstu. Ko novēlēt? Lai Rīgas Centrāltirgus būtu moderns un vienmēr interesants rīdziniekiem vēl vismaz trīs reizes pa 90! Daudz laimes dzimšanas dienā, Centrāltirgus!»

AS Rīgas Centrāltirgus pārvalda un apsaimnieko pašvaldības nekustamos īpašumus Rīgas pilsētas teritorijā – Centrāltirgu, Vidzemes tirgu un tirgu Latgale. Rīgas Centrāltirgus ir 100% Rīgas domei piederoša akciju sabiedrība ar kopējo apsaimniekojamo zemes gabalu platību 121,7 tūkstoši kvadrātmetru, ēku un būvju kopējo platību – 51 tūkstotis kvadrātmetru. Centrāltirgus teritorijā darbojas pieci paviljoni vēsturiskās celtnēs. Dārzeņu, piena, gaļas, zivju un gastronomijas paviljonu, tirgus atklāto teritoriju, Rūpniecības preču tirgu, nakts tirgu un Zemnieku diennakts tirgu ik dienas apmeklē no 60 līdz 100 tūkstošiem cilvēku.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas