Rīgas cirks paziņo: Ēka sagatavota turpmākajiem pārbūves darbiem

Pēc Rīgas cirka fasādes nostiprināšanas, ēka sagatavota turpmākajiem pārbūves darbiem – fasādes konservācijai, paziņo VSIA Rīgas cirks valdes locekle Ināra Kehre.

«Pašreiz pabeigtie cirka ēkas fasādes nostiprināšanas darbi ir būtiski priekšdarbi, lai varētu veikt Rīgas cirka fasādes konservācijas pasākumus. Iepriekš veiktā ekspertīze apliecina, ka pēc pamatkonstrukciju tehniskā nolietojuma ēkas tehniskais stāvoklis kopumā ir apmierinošs, bet būtiskas ir cirka ēkas Merķeļa ielas fasādes deformācijas, un to neprognozējamā ietekme uz kopējo ēkas noturību, kā arī neatbilstība ugunsdrošības un vides pieejamības prasībām, skaidrojot veiktos darbus, saka SIA Velve projektu vadītājs Jānis Jēgers.

Turpinot, Jēgers saka: «Šajā fasādes nostiprināšanas fāzē uzstādītas pagaidu metāla atsaites no Merķeļa ielas fasādes uz iekšējo nesošo konstrukciju, nodrošinot fasādes stabilitāti līdz turpmāko konservācijas darbu uzsākšanai. Stiprināšana veikta ar metāla savilcēm no iekšpuses, piestiprinot tās pie iekšējās starpsienas.»

Turklāt cirka ēka iekļauta Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā, līdz ar to fasādes konservācijas darbi notiek ciešā pārraudzībā un sadarbojoties ar Kultūras ministriju.

«Pēc fasādes konservācijas veikšanas un cirka attīstības stratēģijas apstiprināšanas izstrādāsim visaptverošu Rīgas cirka ēkas pārbūves koncepciju, lai nodrošinātu laikmetīga cirka funkcijas, kā arī ēkas Merķeļa ielā 4 atbilstību skatītāju un mākslinieku vajadzībām. Cirka ēkas pārbūve varētu tikt veikta piecu līdz septiņu gadu laikā, līdz tam cirka darbība tiks nodrošināta pārejas apstākļos, nepieciešamības gadījumā izmantojot citas telpas, norāda VSIA Rīgas cirks valdes locekle Kehre.

«Šobrīd strādāju, lai nokomplektētu Rīgas cirka darbinieku komandu un izveidotu radošo padomi. Esmu jau piesaistījusi Māru Pāvulu, kura strādā pie cirka izglītības programmas stratēģijas izstrādes. Tāpat, jau maija beigās Rīgā uzņemsim pieredzējušu cirka mākslas organizāciju ekspertu no Francijas, starptautiskā tīkla FACE dibinātāju un vadītāju Johanu Floku (Yohann Floch), kurš konsultēs Rīgas cirka stratēģijas izstrādes jautājumos un uzstāsies Rīgā ar publisku runu par mūsdienu cirka daudzveidību un cirka industrijas specifiku,» akcentē Rīgas cirka vadītāja.

Savukārt Pārtikas un veterinārā dienesta Rīgas pilsētas pārvaldes vadītāja vietnieks Gundars Simanovičs publiski pauž dienesta viedokli uzskatot, ka savvaļas dzīvnieku izmantošana cirka izrādēs būtu jāaizliedz. «Bez tam, ziloņu, lāču, lauvu, tīģeru, pērtiķu un citu savvaļas dzīvnieku turēšanai nepieciešams nodrošināt apstākļus, kas maksimāli pielāgoti šo sugu pārstāvju dabiskajai dzīves videi. Ne Rīgas cirkā, kas atrodas pašā pilsētas centrā, ne ceļojošajos cirkos to nodrošināt nav iespējams,» saka Simanovičs.

Jau ziņots, ka 2016.gada 6.janvārī stājās spēkā Rīgas apgabaltiesas lēmums, ar kuru izbeigta 25 gadu tiesvedība jautājumā par Rīgas cirka ēkas īpašumtiesībām un nams Rīgā, Merķeļa ielā 4 reģistrēts zemesgrāmatā uz valsts vārda Kultūras ministrijas personā. Līdz ar šo lēmumu valsts varēja sākt ieguldīt līdzekļus Rīgas cirka ēkas remontdarbos. Pērn tika veikta Rīgas cirka ēkas tehniskā ekspertīze.

Vērtējot būves tehnisko nolietojumu, SIA CMB konstatēja – pēc pamatkonstrukciju tehniskā nolietojuma kopumā ēka ir apmierinošā tehniskā stāvoklī ar nolietojumu 39%. Ievērojot ēkas Merķeļa ielas fasādes deformācijas, to neprognozējamo ietekmi uz kopējo ēkas daļas telpisko noturību, ugunsdrošības prasības un vides pieejamības prasības, ekspertīzē tika ieteikts neizmantot ēku plašizklaides pasākumu rīkošanai.

Vienlaikus līdz atjaunošanas darbu uzsākšanai tika atļauta ēkas ekspluatācija cirka administrācijas izvietošanai un priekšnesumu sagatavošanai.

Ref: 225.000.103.340

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas