Rīgas dome brīdina par gaidāmu šķīdoni ielās ar grants segumu un apgrūtinātu satiksmi

Saistībā ar atkusni un prognozētajiem nokrišņiem, Rīgas ielās ar grants segumu varētu veidoties šķīdonis, kā rezultātā segums zaudē nestspēju un braukšanas apstākļi kļūst apgrūtinoši. Šķīdoņa laikā grants segumā palielinās mitruma līmenis, tādējādi segums zaudē stingrību un autotransportu masa būtiski ietekmē ielas stāvokli, norāda Rīgas dome.

Šādos apstākļos nav iespējams veikt grantēto ielu uzturēšanas darbus, jo smagā uzturēšanas tehnika vēl vairāk var sabojāt ielas stāvokli. Tiklīdz laikapstākļi būs piemēroti un segums apžuvis, atgūstot nestspēju, grantētajās ielās tiks uzsākti planēšanas darbi.

Savukārt ielās ar asfalta segumu, saglabājoties mainīgiem laikapstākļiem, pastiprināti veidojas satiksmei bīstamas bedres, kuru remonts Rīgā tiek veikts neatkarīgi no laikapstākļiem. Par satiksmei bīstamām bedrēm iedzīvotāji aicināti ziņot Satiksmes vadības centram pa tālruni 80003600. Līdz šim ar aukstā asfalta ieklāšanas tehnoloģiju ir salaboti aptuveni 10 003 m2 šāda veida bedru.

Aukstā asfalta ieklāšanas tehnoloģija ir piemērota laikapstākļiem, kad gaisa temperatūra ir zem nulles. Saremontēto bedru kalpošanas laiku ietekmē vairāki faktori – laikapstākļi, satiksmes intensitāte un ielas seguma stāvoklis. Šo darbu galvenais mērķis ir novērst satiksmei bīstamas situācijas.

Pavasarī, kad diennakts vidējā temperatūra būs virs +5 grādiem, pilsētā tiks sākts plašāks bedru remonts ar ierastajām tehnoloģijām – karsto asfaltu un asfalta vienlaiduma ieklāšanu, kas nodrošina ilgāku kalpošanas laiku un ļauj saremontēt ne vien satiksmei bīstamās bedres, bet arī novērst mazāka izmēra defektus.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas