Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas pārcels uz 5.septembri

Valdošā koalīcija ir vienojusies Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas pārcelt uz 5.septembri, pēc valdību veidojošo partiju sanāksmes pirmdien, 6.aprīlī, žurnālistiem atzina politiķi.

Sākotnēji bija noteikts, ka ārkārtas vēlēšanas galvaspilsētā notiks 25.aprīlī, taču COVID-19 pandēmijas dēļ vēlēšanu datums tika pārcelts uz 6.jūniju, vienlaikus pieļaujot, ka vēlēšanu datums var tikt pārcelts tuvāk rudenim.

Lai vēlēšanas varētu notikt 6.jūnijā, Centrālajai vēlēšanu komisijai jau nākamajā nedēļā tās būtu jāizsludina, tomēr, visticamāk, tiks pagarināts valstī izsludinātā ārkārtējā situācija, tādēļ uz vēlāku laiku nolemts pārcelt arī gaidāmās pašvaldības vēlēšanas.

Lasiet arī: Līdz šim Latvijā izveseļošanās no koronavīrusa apstiprināta 16 cilvēkiem

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) skaidroja, ka šonedēļ valdība skatīs jautājumu par Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu datumu. «Ņemot vērā neskaidrību, kas saistīta ar COVID-19 krīzi, visdrīzāk, vēlēšanas atliksim uz septembra sākumu,» teica premjers.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP) piebilda, ka vēlēšanas plānots pārcelt uz 5.septembri.

Kā ziņots, Saeima gada sākumā nolēma atlaist Rīgas domi.

Lai ierobežotu COVID-19 izplatību, no 13.marta līdz 14.aprīlim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija, kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas