bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Svētdiena 23.02.2020 | Vārda dienas: Almants, Haralds
LatviaLatvija

Rīgas domes opozīcijai neizdodas gāzt Burovu

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Rīgas dome, Vilnis Ķirsis, Oļegs Burovs, Druvis Kleins, Oskars Putniņš, Rīgas domes opozīcija, Saskaņa, GKR, Gods kalpot Rīga,

Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs

Izveidojot jaunu koalīciju, Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs (GKR) ar 31 balsi sestdienas, 30.novembra,  naktī saglabāja savu amatu.

Par šo jautājumu dome sāka diskutēt vien plkst.1 naktī, lēmumu pieņemot stundas laikā.

Burovam uzticību izteica Saskaņas un Gods kalpot Rīgai (GKR) deputāti, kā arī deputātu bloks Rīgai! un domniece Baiba Broka.

Balsot par Burova atcelšanu no amata aizvadītajā nedēļā rosināja domes opozicionāri, norādot, ka tādā veidā vēlas pārbaudīt, vai Burovam tiešām nav vairākuma atbalsts un dome var virzīties uz ārkārtas vēlēšanām.

Ziņotāji šajā jautājumā bija opozīcijas deputāti Vilnis Ķirsis (V) un Dainis Locis (VL-TB/LNNK). Ķirsis opozīcijas ierosinājumu pamatoja sakot, ka neraugoties uz priekšsēdētāju maiņu, Rīga nekur nevirzās un «ārā no krīzes neiet». Viņš izteicās, ka Burovs ir izdarījis visu, lai «pārpirktu» deputātus, kas «stutēs» viņa koalīciju, taču, viņaprāt, valdošās partijas ir izsmēlušas savus resursus un koalīcija, kas balstās uz nopirktām balsīm, pastāvēt nevar.

Tikmēr Locis atzina, ka lai gan Burovu vērtē kā vienu no profesionālākajiem domes darbiniekiem, visas negācijas, kas saistītas ar Saskaņu un GKR, saistās arī ar viņu.

Viņš arī uzskata, ka gandrīz 100 dienu laikā kopš ievēlēšanas amatā, Burovs nav izpildījis nevienu doto solījumu, tostarp, arī nav uzlabojis sadarbību ar opozīciju.

Visvairāk Ķirsi iztaujāja deputātu bloka Rīgai! pārstāvji, kuri gan pēc būtības nepievērsās jautājumiem par Burovu, bet gan taujāja par Ķirša lomu tajā, ka opozīcija izvairījusies no ārkārtas vēlēšanām. Nereti domnieki savā starpā apmainījās arī apvainojumiem, viens otru pārtrauca un centās pārbļaut, neļaujot pabeigt sakāmo.

Deputāts Oskars Putniņš uzdeva Ķirsim virkni jautājumu. Piemēram, viņš prasīja, kādēļ opozīcija neparakstīja astoņu deputātu priekšlikumu atlaist visu prezidiju un kādēļ atbalstīja vicemēra Vadima Baranņika atstādināšanu brīdī, kad skaidri zināja, ka Saskaņa nenodrošinās kvorumu, ja Baraņņiks paliks amatā.

Ķirsis konkrēti uz Putniņa jautājumiem neatbildēja, sakot, ka par Burova atlaišanu tāpat paraksti tika savākti, bet par Baraņņiku balsoja, jo neuzticas Saskaņai, kā arī neuzskata, ka viņš bija piemērots vicemēra amatam.

Putniņš arī prasīja, vai ir taisnība, ka tieši Ķirsis bijis tas, kurš uzstājis, ka jābalso par Baraņņika atlaišanu, zinot, ka tas var rezultēties ar ārkārtas vēlēšanām, kā arī prasīja, vai viņš zināja, ka neatkarīgie deputāti bija gatavi bez jebkādiem amatiem atbalstīt opozīcijas virzītu mēru. Tāpat viņu interesēja, kāpēc opozīcija izvēlējusies garāko ceļu un sākumā izvēlējusies atlaist mēru, kas prasa divas nedēļas, nevis vicemēru, kam nepieciešamas trīs dienas.

Ķirsis sacīja, ka sākuši ar Burova atstādināšanu, jo «jāsāk ar galveno», un sacīja, ka ar neatkarīgajiem deputātiem sastrādāties negribēja, jo viņiem neuzticas.

Uz vairākiem jautājumiem par to, kāpēc opozīcija izvēlējusies taktikas, kas attālināja domi no ārkārtas vēlēšanām, Ķirsis gan pēc būtības lielākoties vairījās atbildēt.

Arī jaunievēlētais vicemērs Druvis Kleins prasīja, kāpēc Baraņņiku opozīcija no amata atstādināja, bet par Annas Vladovas (S) atlaišanu šodien balsot negribēja. Tāpat viņš prasīja, vai tiešām Ķirsis pats nosūtījis Burovam audio failu, kurā bija dzirdams, ka deputātu bloks Rīgai! grib «piekrāpt» koalīciju un pēc Kleina apstiprināšanas amatā pēkšņi atbrīvot no amata GKR un Saskaņas pārstāvjus.

Ķirsis izvairījās no atbildēm, sakot, ka nesaprot, ko viņam pārmet, jo Baraņņiks ir atlaists un par Vladovas atlaišanu paraksti arī ir savākti. Viņš arī neslēpa, ka tiešām Burovu informējis par deputātu bloka «slepeno plānu».

Pēc uzticības balsojuma Rīgas mēram, opozīcija rosināja desmit minūšu pārtraukumu, kura laikā sēžu zāli atstāja. Mirkli vēlāk, ar koalīcijas balsu vairākumu, Rīgas Brīvostas pārvaldes valdē tika ievēlēts bloka Rīgai! deputāts Putniņš.

Lasiet arī: Pēc Baraņņika atcelšanas no vicemēra amata Burovs sāk revidēt viņa pārraudzītās kapitālsabiedrības

Koalīcija zaudējuma vairākumu pēc tam, kad 13.novembrī Saskaņa paziņoja, ka piekrīt turpināt darbu koalīcijā pie nosacījuma, ja GKR pārtrauks sadarbību ar Neatkarīgo deputātu frakciju. Visu šo laiku mērs Burovs meklēja iespējas nodrošināt vairākumu

Uzticības balsojums Burovam Rīgas domē bija plānots jau ceturtdien, un mērs bija optimistisks, ka viņam izdosies savākt 32 balsis, taču sēdi nācās atcelt, jo potenciālie koalīcijas partneri tomēr nespēja vienoties par sadarbības nosacījumiem.

Partneru vidū bija domstarpības par trešā vicemēra posteņa izveidi un kapitālsabiedrību pārraudzību.

Piektdien, 29.novembrī, gan tika paziņots, ka domstarpības ir atrisinātas un ir noslēgts jauns koalīcijas līgums.

Piektdien dome tika arī pie jauna vicemēra. Šis amats pēc trīs stundu iztaujāšanas un sekojošām ilgstošām debatēm tika uzticēts jauno koalīcijas partneru – deputātu bloka Rīgai! pārstāvim Kleinam. Līdz ar amata ieņemšanu, Kleina pārziņā nodotas arī divas kapitālsabiedrības – SIA Rīgas satiksme un AS Rīgas siltums. 

Pēc tam dome pievērsās sarunām par jaunajiem atkritumu apsaimniekošanas saistošajiem noteikumiem, kas prasīja piecu stundu ilgas diskusijas, bet plkst.1 tika pie jautājuma par uzticības izteikšanu mēram.


Pievienot komentāru

Nedēļa Lietuvā. Prezidents iesniedz likumu grozījumus, Tesla pēta Lietuvu, ostai draud sods

Lietuvā aizvadītās nedēļas galvenie notikumi ziņās bija Lietuvas prezidenta Gitana Nausēdas priekšlikumi publisko iepirkumu sistēmas reformai un citās jomās, kā arī ASV elektroautoražotāja Tesla izpētes vizīte Lietuvā un Klaipēdas ostai draudošs naudas sods par iespējamu ķimikāliju izpludināšanu notekūdeņos.

Kazāks Latvijas Bankas prezidenta vietnieka amatā rosina apstiprināt Māri Kāli

Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks aicina Saeimu Latvijas Bankas prezidenta vietnieka amatā apstiprināt centrālās bankas valdes priekšsēdētāju Māri Kāli..

Latvijā janvārī bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā salīdzinājumā ar decembri patēriņa cenas janvārī pieaugušas par 0,3%, Igaunijā tās mēneša izteiksmē samazinājušās par 0,6%, bet Lietuvā tās pieaugušas par 0,2%.

FATF neiekļauj Latviju «pelēkajā sarakstā»

Pasaules centrālā organizācija naudas atmazgāšanas apkarošanai Finanšu darījuma darba grupa lēmusi nepakļaut Latviju pastiprinātai uzraudzībai, tādējādi Latvija netiks iekļauta tā dēvētajā valstu «pelēkajā sarakstā».

Latvijā janvārī būtiski mazinājusies elektroenerģijas cena

Vidējā elektroenerģijas biržas cena Latvijas apgabalā bija 30,82 Eur/MWh, kas ir par 46% mazāk nekā pērn, šajā pašā laika periodā.

Rinkēvičs uzsver Vāciju kā nozīmīgu stratēģisko partneri

Vācija ir stratēģiski svarīgs ekonomikās sadarbības partneris Latvijai, tādēļ Latvija esot  atvērta vēl plašākai sadarbībai, īpaši uzsverot Vācijas investīcijas Latvijā.

LOK prezidenta amatam virza tikai vienu kandidātu

LOK biedri ievēlēšanai par individuālajiem locekļiem, prezidentu, ģenerālsekretāru, kā arī par Izpildkomitejas un Revīzijas komisijas locekļiem ir izvirzījuši 71 kandidatūru.

Ķīnā koronavīrusa uzliesmojums skāris cietumus, inficējot 500 ieslodzītos un sargus

Ķīnā, kur turpinās bīstamā koronavīrusa uzliesmojums, ieslodzījuma vietās konstatēti vairāk nekā 500 saslimšanas gadījumi. Tikmēr nāves gadījumu skaits no vīrusa komplikācijām valstī sasniedzis 2 236, tā vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Latvijā ražotājcenu līmenis janvārī krities par 1,3%

Eksportam uz eirozonas valstīm cenas samazinājušās par 1,7%, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm par – 1,3%.

Sprūda lietā Raituma advokāte piesaka noraidījumu cietušā pārstāvim

Saskaņā ar apsūdzību Sprūdam uzņēmumu Dzimtā sēta un Peltes īpašumi maksātnespējas procesos tiek inkriminēta aptuveni 2,6 miljonu eiro piesavināšanās.

Igaunija vaino Krieviju apjomīgā kiberuzbrukumā Gruzijai

Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu norādījis, ka liela apjoma kiberuzbrukuma sarīkošanā pret Gruziju 2019.gada rudenī Igaunija, tāpat kā Gruzija un virkne Rietumvalstu, vaino Krievijas izlūkdienestu, tā vēsta paziņojums Igaunijas Ārlietu ministrijas tīmekļa vietnē.

Pagaidām neieviesīs e-veselības trešo kārtu

«Sagaidu aktīvu NVD un piesaistīto speciālistu darbu, lai pēc iespējas ātrāk varētu informēt par tālākajiem soļiem. Līdz tam brīdim būs pieejami esošie e-veselības pakalpojumi.»

Pērn TV nelegālā satura pieeja liegta 11 000 mājsaimniecībām

Aizvadītajā gadā kopumā TV nelegālā satura pieeja liegta aptuveni  11 000 Latvijas mājsaimniecību.

Īrijā parlamenta uzticību zaudē premjerministrs Varadkars

Īrijā no premjerministra amata atkāpies ilggadējais valdības vadītājs Leo Varadkars, kurš parlamenta jaunā sasaukuma pirmajā sēdē zaudējis parlamenta vairākuma uzticību, ziņo britu ziņu portāls The Guardian.

Saeima nolemj samazināt paredzēto akcīzes likmes kāpumu alkoholam

No šī gada 1.marta paredzētais akcīzes nodokļa likmes kāpums alkoholiskajiem dzērieniem plānots mērenāks.

Saūda Arābijā strādājošajiem Latvijas uzņēmumiem nodrošinās stabilu nodokļu maksāšanas režīmu

Latvijas un Saūda Arābijas uzņēmējiem nodrošinās stabilu nodokļu maksāšanas režīmu otrā līgumslēdzējā valstī, kuru neietekmēs otras valsts nodokļu normatīvo aktu grozījumi.

NEPLP vienojas par padomes locekļu pienākumu sadalījumu

NEPLP līdz ar divu jaunu padomes locekļu ievēlēšanu vienojusies par padomes locekļu pienākumu sadalījumu.

Vācijā piemin Hānavas šaušanas upurus; uzbrukumus izmeklē kā terorismu

Vācijā šonedēļ Hānavā notikušo šaušanas uzbrukumu upuru skaits pieaudzis līdz deviņiem cilvēkiem. Policija norādījusi uz aizdomās turētā labēji ekstrēmistiskiem uzskatiem un noziegumus izmeklē kā terorismu, ziņo BBC un DW.

Brīvdienās vējš atkal pieņemsies spēkā

Latvijā pūtīs stiprs dienvidrietumu vējš, kas brāzmās sasniegs 17–22 m/s, bet piekrastes rajonos līdz pat 25–28 m/s. Kopā ar vēju sestdien ir gaidāmi ilgstošie un intensīvi nokrišņi – gan lietus, gan slapjš sniegs.

Radzevičs no Rīgas namu pārvaldnieka valdes atcēlis Pāvilsonu

Radzevičs savu lēmumu pamatoja, sakot, ka Pāvilsons pēc likumsargu vizītes zaudējis viņa uzticību, kā arī kopumā viņa reputācija radot šaubas.

Lietuvas siltākā ziema pēdējās desmitgadēs rada jukas dabā un veikalu plauktos

Šī ziema, kas Lietuvā ir bijusi ārkārtīgi silta, ir samulsinājusi slēpošanas kūrortu, apkures un citus uzņēmumus, kā arī radījusi jukas dabā un veikalu plauktos.

Vidējās izglītības iestādēs plāno ieviest obligātas valsts aizsardzības mācības

Saskaņā ar likuma projekta anotāciju, paredzēts noteikt, ka jaunsargu interešu izglītības programmu un valsts aizsardzības mācību īstenot būs tiesīgas tikai tās personas, kuras ir profesionālā dienesta karavīri, zemessargi vai rezerves karavīri.

Par Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētāju iecelts Zeps, par vietnieku – Rebenoks

Rīgas brīvostas valdes sēdē par valdes priekšsēdētāju ievēlēts Rīgas domes deputāts Viesturs Zeps, savukārt par priekšsēdētāja vietnieku – ar bēdīgi slavenajās Olainfarm sarunās iesaistītais advokāts Pāvels Rebenoks.

Latvijā sācies meteoroloģiskais pavasaris

Šī ir trešā reize, kad kādā Latvijas reģionā nav bijusi meteoroloģiskā ziema, iepriekšējās bija 1974./75.gada un 1991./92.gada ziemas.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!