Rīgas Kongresu namu pārbūvēs un mainīs tā nosaukumu

Decembrī tiks sākta Rīgas Kongresu nama pārbūve, pie viena mainot arī tā nosaukumu, informē SIA Rīgas nami.

Piesaistot Valsts kases aizdevumu, SIA Rīgas nami plāno īstenot vienu no vērienīgākajiem projektiem savā pastāvēšanas vēsturē, uzsākot Rīgas Kongresu nams pārbūves pirmo kārtu.

Tās ietvaros iecerēts paplašināt Lielās zāles skatītāju vietu skaitu, uzlabot zāles tehnoloģisko aprīkojumu, skatuvi un akustiku, kā arī parūpēties par skatītāju labsajūtu, atjaunojot vestibilu un citas koplietošanas telpas.

Mainīsies arī ēkas līdzšinējais nosaukums – turpmāk to dēvēs par Kronvalda koncertzāli.

Kopējās ēkas atjaunošanas pirmās kārtas izmaksas sasniegs 14,5 miljonus eiro. Lielāko daļu no finansējuma SIA Rīgas nami aizdevuma veidā plāno piesaistīt no Valsts kases. Rīgas nami pašu ieguldījums šajā projektā būs gandrīz 1 miljons eiro.

Lielākās izmaksas plānotas inženierkomunikāciju nomaiņai (3,4 milj. eiro), skatuves tehnoloģijām (2,8 milj. eiro), kā arī interjerā (1,00 milj. eiro).

Lielās zāles labskanīgumam tajā tiks uzstādīta Vācijas uzņēmuma MüllerBBM Group ražota aktīvās akustikas sistēma Vivace, kas nodrošinās kvalitatīvu akustisko skanējumu.

Pārbūvi līdz 2023.gada vasarai realizēs būvkompānija AS UPB.

«Kongresu nams vairs nepilda tās funkcijas, kuras tam bija paredzēts veikt, kad to uzcēla 1982.gadā,» saka Rīgas Kongresu nams vadītāja Māra Liepiņa, «ēkā kopš uzbūvēšanas nav ticis veikts kapitālais remonts, tāpēc, atjaunojot ēku, vispirms parūpēsimies par tās galveno kodolu – Lielo zāli.» Pēc pārbūves, Lielā zāle spēs uzņemt līdz 1283 skatītājiem, saglabājot Rīgā lielākās publisko pasākumu norišu vietas statusu.

Kronvalda koncertzāles jaunā zīmola autori ir dizaina studija Overpriced. Tās vadītājs Aigars Mamis stāsta, ka Kronvalda koncertzāle iegūst savu nosaukumu, pateicoties tās atrašanās vietai, jo tā ir neatņemama Rīgas Kronvalda parka sastāvdaļa. Nosaukums palīdzēs jebkuram Rīgas pazinējam atjaunoto koncertzāli viegli atrast, sasaistot to ar līdzās esošo parku. Papildus tam koncertzāle iegūst savu nosaukumu, godinot Ati Kronvaldu un viņa lielo devumu latviešu nacionālās kultūras attīstībā.

Kronvalda koncertzāle kļūs par telpu, kurā Latvijas kultūra tiks kopta un pasaules kultūra baudīta. Atis Kronvalds bija patiess vizionārs, kurš stiprināja un iedvesmoja visus apkārtējos cilvēkus. Kronvalda koncertzāle turpinās rūpēties par to, lai katram Rīgas iedzīvotājam un viesim būtu pieeja augstas kvalitātes kultūras notikumiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas