bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 24.01.2019 | Vārda dienas: Krišs, Eglons, Ksenija
LatviaLatvija

Rīgas mēra amata kandidāti. Baiba Broka: runā vienu, dara otru

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 3 balsojumi)

Baiba Broka

Baiba Broka

Nacionālā apvienība Visu Latvijai – Tēvzemei un brīvībai/LNNK ar īsta džentelmeņa galantumu pirmo vietu Rīgas mēra kandidātu sarakstā atvēlējusi dāmai – Baibai Brokai.

Viņa ir plaši pazīstama ar savu nodošanos nacionālisma idejai, kas īsāk formulēta kā «Latviju – latviešiem». Tajā pašā laikā viņa demonstrē tolerance pret citām kultūrām un valodām, tomēr uzsverot, ka prioritāte ir izveidot valstī komfortablu vidi tieši pamatnācijai, pārējie, lai pielāgojas.

«Mums Latvijā ir tādas partijas un politiķi, kas akli skatās mutē Briselei. Un mums ir arī tādas partijas un politiķi, kas profesionāli skatās mutē Maskavai», – viņa sacīja Nacionālās apvienības kongresā. Pēc viņas domām «mutē skatīšanās politika» ir ļoti kaitīga, jo tā padara sabiedrību apātisku. Kā Rīgas pilsētas mēra amata kandidāte, viņa pārstāv jau iepriekš minēto ideju, un sola pārvērst galvaspilsētu par pasaules latviešu galvaspilsētu. Starp citiem galvenajiem punktiem savā priekšvēlēšanu programmā ir arī šie: – padarīt Rīgu par uzņēmēju galveno lobiju attiecībās ar valdību, parlamentu un starptautiskajiem partneriem; samazināt komunālos maksājumus, un pārvērst pilsētu par ērtu apmešanās vietu ģimenēm ar bērniem. Broka uzsver, ka viņa kā divu dēlu māte, labi zina to vecāku problēmas, kuri audzina savus bērnus galvaspilsētā.

Nacionālās apvienības pārstāves solījumi ir pareizi pēc būtības un skaisti pēc formas. Tomēr nav īsti skaidrs, kā viņas rūpes par stipru nacionālu valsti saskaņā ar faktu, ka 2006.gadā, jau esot ierēdnes amatā, viņa sniegusi juridiskās konsultācijas sanatorijas Ķemeri arābu īpašniekiem – kompānijai Ominasis. Ierēdņa gada deklarācijā Broka norādījusi, ka par saviem pakalpojumiem, kas sniegti 2006.gada oktobrī vien, viņa saņēmusi no Ominasis 1 000 dolārus. Gadu iepriekš viņa bijusi ne tikai pieaicinātā speciāliste, bet strādājusi kompānijas štatā kā konsultante finanšu un juridiskajos jautājumos.

Ķemerus – kādreiz visā PSRS izslavētu dziednīcu – no tiesas var saukt par Latvijas nacionālo dārgumu. Lēmums par sanatorijas privatizāciju tika parakstīts 1996.gadā, kad privatizāciju pārraudzīja Baibas Brokas domubiedrs, viens no apvienības Tēvzemei un brīvībai/LNNK līderiem Guntars Krasts. Iespējams, ja Nacionālā apvienības locekļi tiešām darbotos tikai valsts labā, Ķemeru liktenis nebūtu tik skumjš: neskatoties uz arābu investoru solījumiem, sanatorija nav pilnībā restaurēta un nav atsākusi darbību.

Baiba Broka nevairās arī no labi apmaksātā valdes locekļa amata VAS Latvijas Gaisa Satiksme (LGS). Saskaņā ar amatpersonas gada deklarāciju par 2011.gadu (jaunāka informācija pagaidām nav pieejama), Brokas alga pārsniegusi 29,5 tūkstošus latu. Salīdzinājumam: pasniedzējas darbs Latvijas Universitātē tajā pašā laikā ienesis viņai 9,18 tūkstošus, bet darbs Tieslietu ministrijā – 6,8 tūkstošus latu. Šī gada martā, kā LGS pārstāve, Broka pabijusi komandējumā Ņujorkā. Saskaņā ar viņas sacīto, Broka Amerikā tikusies ar partneriem no kompānijas Dors International, kas pēdējos gados izstrādājusi vairākus LGS modernizācijas projektus. Viņa piedalījusies arī Starptautiskās Gaisa transporta asociācijas (IATA) ikgadējā konference, kurā tika runāts arī par aviācijas sistēmu kiberdraudiem, kiberuzbrukumiem un satelītu sistēmām. Cik šis brauciens izmaksājis LGS nav zināms, jo ne Broka, ne uzņēmums nav ziņojis par izdevumiem, bet tie varētu būt vairāki tūkstoši valsts latu par dažām dienām. Tāpat nav īsti skaidrs, cik produktīvs šis brauciens bijis uzņēmumam, ņemot vērā, ka Brokas kundze nav eksperte IATA konferencē apspriestajos jautājumos. Viņai, protams, ir juridiska izglītība, ilggadīga profesionālā pieredze savā nozarē un Tieslietu ministrijas parlamentārās sekretāres amatā, tomēr diezin vai viņa var lepoties ar padziļinātām tehniskajām zināšanām lidmašīnu vadīšanā.

Interesanti arī atzīmēt, ka, neskatoties uz visnotaļ prāviem kopējiem ienākumiem, Nacionālās apvienības līderei uz šo brīdi nepieder neviens nekustamais īpašums. Pēc 2011.gada deklarācijā uzrādītās informācijas, viņa dzīvo nekustamā īpašuma aģentūrai Vestbalt piederošā dzīvoklī Rīgā. Lai arī pirmajā amatpersonas deklarācijā 2006.gadā tika uzrādīta māja Engures pagasta mājā un divi dzīvokļi Rīgā: viens personiskajā īpašumā, bet otrais ekspluatācijā ar lietošanas tiesībām. Kā šī dzīvokļa īpašnieks tika norādīts Varis Strazdiņš. Ja vien tā nav vārda sakritība, tad Baiba Broka īrējusi dzīvokli no Latvijas Nedzirdīgo sporta federācijas prezidenta.

Ref:017.010.103.1553


Pievienot komentāru

  1. Kāds var paskaidrot? teica:

    Kur ir tā sāls, no raksta nesapratu, ka runā vinu, dara otru

  2. Ups teica:

    Raksta autors savā izdomā pārspēj pat Zvaigžņu kara autoru iztēli.

  3. gf teica:

    Raksta autora vārdu/uzvārdu!

KM Nacionālās Mākslu vidusskolas infrastruktūrā ieguldīs 9,4 miljonus eiro

Profesionālās izglītības kompetenču centra Nacionālā Mākslu vidusskola infrastruktūras uzlabošanā Kultūras ministrija līdz 2022.gadam plāno ieguldīt 9 404 536 eiro.

Rosinās pieņemt deklarāciju par Apvienotās Karalistes pilsoņu tiesību aizstāvību Latvijā

Saeimas Ārlietu komisija sagatavojusi un rosinās parlamentu izskatīt lēmuma projektu par Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes pilsoņu tiesībām Latvijā pēc Brexit jeb Apvienotās Karalistes gaidāmās izstāšanās no Eiropas Savienības.

KP soda ziņu aģentūras LETA īpašnieku par apvienošanās regulējuma pārkāpšanu

Konkurences padome 18.janvārī piemērojusi ziņu aģentūras SIA LETA īpašniekam, Igaunijā reģistrētam uzņēmumam MM Grupp 32 200 eiro naudas sodu, BNN noskaidroja no KP.

Saskaņas pirmais numurs Eiroparlamenta vēlēšanās būs Vjačeslavs Dombrovskis

Partijas Saskaņa pirmais numurs Eiropas Parlamenta vēlēšanās būs Saeimas deputāts, Ilgtspējīgas attīstības komisijas priekšsēdētājs Vjačeslavs Dombrovskis, intervijā LNT raidījumam 900 sekundes stāsta partijas līderis Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

Igaunijas pasts vēlas samazināt preses piegādes dienu skaitu

Igaunijas pasta uzņēmums Eesti Post, kas Baltijā pazīstams ar zīmolu Omniva, rosinājis samazināt to dienu skaitu nedēļā, kad pasts piegādā laikrakstus un žurnālus. Uz šādu soli uzņēmumu pamudinājuši zaudējumi, ko tas cietis 2018.gadā. Preses piegāde mājās, ko valstī šobrīd veic sešas dienas nedāļā, pērn Eesti Post radījusi zaudējumus 1,3 miljonu eiro apmērā.

Diennakts laikā reģistrēti 73 ceļu satiksmes negadījumi

Latvijā trešdien, 23.janvārī, reģistrēti 73 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietuši astoņi satiksmes dalībnieki. Par automašīnas vadīšanu alkohola reibumā policija aizturējusi piecus autovadītājus.

Āboltiņai uzticēti arī vēstnieces pienākumi Maltā

Latvijas vēstniecei Itālijā Solvitai Āboltiņai uzticēti arī vēstnieces pienākumi Maltā, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis.

Zviedrijas jaunā valdība sāk ar dīzeļa, benzīna auto aizliegumu no 2030.gada

Zviedrijas jaunās valdības vadītājs Stefans Lēvens paziņojis, ka no 2030.gada valstī būs liegts pārdot jaunas automašīnas ar dīzeļa vai benzīna dzinēju.

Bankā: Seniori aizvien primāri izvēlas nākt uz bankas filiāli

Vairums Latvijas senioru joprojām labprātāk izvēlas apmeklēt bankas filiāli un saņemt nepieciešamos ikdienas finanšu pakalpojumus klātienē, nevis izmanto attālinātos bankas pakalpojumus, liecina PNB Bankas pieredze.

Vēl nepieņem lēmumu par Juraša izdošanu kriminālvajāšanai

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija ceturtdien vēl nelēma par piekrišanu deputāta Jura Juraša izdošanu kriminālvajāšanai, jo plāno turpināt diskusijas nākamnedēļ.

Ieceļošana Latvijā liegta sešiem ārzemniekiem

Valsts robežsardzes amatpersonas trešdien, 23.janvārī, uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatēja 24 likumpārkāpējus. Uz ārējām robežām konstatēti 17 robežpārkāpēji, tajā skaitā, aizturēti divi meklēšanā esoši Latvijas pilsoņi.

Plūdi un zemes nogruvumi Indonēzijā prasa vairākus desmitus upuru

Plūdos un zemes nogruvumos Indonēzijas vidienē gājuši bojā 26 cilvēki, tā pavēstījušas vietējās varasiestādes, uzsverot, ka mežu izciršana ir pastiprinājusi sezonālo lietavu postījumus.

Kuri «aiz svītras» palikušie deputāti atgriezīsies atpakaļ Saeimā?

Deputātu mandātus noliekošos ministrus jau gatavi aizstāt vēlēšanās «pirmie aiz svītras» palikušie. Deputātam, kurš apstiprināts ministra amatā, ir iespēja uz ministra pilnvaru laiku nolikt deputāta mandātu.

EK: Uzturēšanās atļauju tirgošana rada korupcijas, naudas atmazgāšanas risku

Eiropas Komisija secinājusi, ka, Eiropas Savienības dalībvalstīm piešķirot uzturēšanās atļaujas apmaiņā pret investīcijām, ko veic trešo valstu pilsoņi, pieaug iespēja, ka tiek pastrādāti tādi noziegumi kā korupcija un naudas atmazgāšana.

Šorīt apgrūtināta braukšana Vidzemē un Zemgalē

Šorīt pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem sniegs un apledojums vietām apgrūtina braukšanu Vidzemē un Zemgalē. Pa reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir Rīgas, Bauskas, Jelgavas, Krāslavas, Ogres, Tukuma un Valkas apkārtnē, vēsta VAS Latvijas autoceļu uzturētājs.

Gripas intensitāte pieaug, laupot vēl septiņu cilvēku dzīvības

Aizvadītajā nedēļā Latvijā būtiski palielinājusies gripas intensitāte, turklāt tā laupījusi dzīvību vēl septiņiem cilvēkiem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra monitoringa dati.

Šā gada budžetu cer pieņemt marta beigās

2019.gada valsts budžetu varētu pieņemt marta beigās, stāsta jaunievēlētais finanšu ministrs Jānis Reirs.

Kariņš: Pret valdību nobalsojošie deputāti nav koalīcijas sastāvā

Deputāti, kuri nav atbalstījuši valdību, nav koalīcijas sastāvā, tā premjers Krišjānis Kariņš. Politiķis skaidro, ka to paredz koalīcijas parakstītais sadarbības līgums – ja kāds no sadarbības partnera frakcijas deputātiem nav balsojis par uzticības izteikšanu Ministru kabinetam, tiek pieņemts, ka attiecīgais deputāts nav uzskatāms par sadarbības partnera frakcijai piederošu deputātu.

Kalnciema ielas grausta īpašniekiem uztic konservācijas pabeigšanu līdz 1.jūlijam

Rīgas dome trešdien, 23.janvārī, apstiprināja Kalnciema ielā 2B esošā grausta sakārtošanas darbu grafiku, kas paredz, ka ēkas konservācijas darbiem pilnībā jābūt pabeigtiem piecu mēnešu laikā – līdz 1.jūlijam.

Sadalītas hosteļu balvas, Hoskari, par labāko Eiropā atzīstot naktsmītni Prāgā

Ir sadalītas ikgadējās hosteļu balvas jeb Hoskari, ko kopmītnes tipa naktsmītnēm Eiropā un pasaulē piešķir ikgadēji kopš 2014.gada. Labāko naktsmītņu atlasē, ko rīko hosteļu rezervēšanas vietne Hostelworld, 2019.gadā triumfējis RoadHouse Prāgā.

Kariņš vadīs četrdesmito valdību Latvijas vēsturē

Pēc trīs ar pusi mēnešiem jeb pilnām 15 nedēļām pēc Saeimas vēlēšanām, parlaments ar balsojumu 61 balss «par» un 39 «pret» atbalstījis Krišjāņa Kariņa piedāvāto valdību, kurā pārstāvētas piecas partijas: Jaunā VienotībaJaunā konservatīvā partija, KPV LV, Attīstībai/Par! un Visu Latvijai!–Tēvzemei un brīvībai/LNNK.

Zolitūdes traģēdijas krimināllietā apsūdzētie turpina noliegt vainu

Zolitūdes traģēdijas krimināllietā apsūdzētie arī pēc grozītās apsūdzības saņemšanas trešdien, 23.janvārī, tiesā noliedza savu vainu, kā arī lūdza tiesu atkārtoti nopratināt trīs, jau iepriekš pratinātus, lieciniekus – ekspertus.

Aicina Latvijas valdību atbalstīt EK rosināto veto tiesību atcelšanu nodokļu jautājumos

Pozitīvi vērtējot Eiropas Komisijas pieņemto lēmumu atcelt ES dalībvalstu veto tiesības attiecībā uz nodokļu politikas jautājumiem, partija Progresīvie aicina Latvijas valdību atbalstīt šī lēmuma turpmāku virzību. Vienlaikus norādīts, ka priekšlikums vēl ir jāapstiprina Eiropas Parlamentam un Eiropas padomei.

Stingrāk uzrauga no Inčukalna pazemes gāzes krātuves izņemto dabasgāzes apmēru

Dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operators Conexus Baltic Grid līdz ar aukstākā ziemas perioda iestāšanos pastiprinājis uzraudzības sistēmu, ar kuru veic Inčukalna pazemes gāzes krātuves un visas Latvijas gāzes apgādes sistēmas novērošanu,

Tiesa nodevusi atpakaļ prokuratūrai Gapoņenko lietu

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa konstatēto trūkumu dēļ prokuratūrai nodevusi atpakaļ krimināllietu, kurā par nacionālā naida kurināšanu un pretvalstisku darbību apsūdzēts prokremliskais aktīvists Aleksandrs Gapoņenko.

Jaunākie komentāri