Rīgas Meži piedāvā darbu ukraiņiem

Stingri nosodot Krievijas iebrukumu un agresiju Ukrainā, t.sk. pret civiliedzīvotājiem, Rīgas Meži piedāvā praktisku atbalstu un risinājumus cilvēkiem, kuri Latvijā ieradušies no kara plosītās valsts. Proti, uzņēmumā pašlaik ir 15 darbavietas, kā arī pieejamas informatīvi izglītojošas iespējas, BNN noskaidroja uzņēmumā.

Pašlaik Rīgas Meži piedāvā darba iespējas 15 cilvēkiem uzņēmuma daļā Dārzi un parki – parka dārzniekam, labiekārtojuma remontstrādniekam, komunālās tehnikas strādniekam, komunālās tehnikas operatoram, strādniekam, kokkopim – arboristam. Darbavietas pieejamas atbilstoši normatīvajiem aktiem – līdz šī gada beigām.

Lai strādātu Rīgas Mežu piedāvātajās darbavietās, Ukrainas kara bēgļiem nav nepieciešamas latviešu valodas zināšanas.

Atalgojums, sociālās garantijas u.c. Rīgas Mežos cilvēkiem no Ukrainas ir tādas pašas kā Latvijas iedzīvotājiem.

Tāpat Rīgas Meži bēgļiem no Ukrainas, kuri saistībā ar Krievijas izraisīto karu, ieradušies mūsu valstī, piedāvā šādas informatīvi – izglītojoši iespējas:

– Bezmaksas ekskursijas apmācību vadītāja/nozares speciālista vadībā uzņēmuma apsaimniekotajās teritorijās: Rīgas dārzos un parkos, kā arī Rīgas Pierīgas mežos. Ekskursijas pieejamas darbadienās, plkst. 9.00–17.00 iepriekš saskaņotā laikā, grupās līdz 20 cilvēkiem.

– Bezmaksas praktiskās nodarbības apmācību vadītāja/nozares speciālista vadībā vides izglītības programmas Zaļā klase kompleksā un kokaudzētavas Norupe teritorijā, Ogres novada Tīnūžu pagastā. Praktiskās nodarbības pieejamas darbadienās, plkst. 9.00–17.00 iepriekš saskaņotā laikā, grupās līdz 20 cilvēkiem.

Rīgas Mežu kontaktinformācija, lai Ukrainas bēgļi pieteiktos ekskursijām un bezmaksas nodarbībām: Inese Vikļuka, apmācību un mārketinga projektu vadītāja, e-pasts: inese.vikluka@riga.lv vai Laura Veinberga, vides projektu vadītāja, e-pasts: laura.veinberga@riga.lv.

Ukrainas iedzīvotājiem piedāvātā nodarbību un ekskursiju valoda: krievu.

Lasiet arī: Bijušais pulkvedis: Krievijai nepietiek spēku, lai karā Ukrainā aktīvi virzītos uz priekšu

Rīgas Meži bēgļiem no Ukrainas gatavi piedāvāt arī citas aktivitātes. Piemēram, pavasara talkas Rīgas un Pierīgas mežos, kā arī dārzos un parkos uzņēmuma kampaņas #IEkop ietvaros.

Lai nodrošinātu raitākas darba uzsākšanas iespējas Rīgas Mežos, uzņēmums atgādina par soļiem, kas jāveic Ukrainas iedzīvotājiem, kuri ieradušies Latvijā:

– Pēc Latvijas robežas šķērsošanas vispirms jāsazinās ar Valsts robežsardzi, kas informēs par tālāko rīcību.

Valsts robežsardzes diennakts tālrunis: +371 67913569 vai +371 67913568.

– Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē jāpiesakās un jāsaņem ilgtermiņa vīza ar tiesībām uz nodarbinātību Latvijā bez ierobežojumiem uz laiku līdz vienam gadam.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde: +371 67209422 vai +371 67209400, pirmdien – ceturtdien, plkst. 8.30 – 16.00; piektdien, plkst. 9.00 – 15.00; e-pasts: ukraina@pmlp.gov.lv vai mn@pmlp.gov.lv. Plašāka informācija: ŠEIT.

– Ja visi darbam nepieciešamie dokumenti ir iegūti, iespējams vērsties Rīgas Mežos, lai pieteiktos darbā.

Rīgas Mežu kontakti: rigasmezi@riga.lv.

– Tāpat ir iespēja vērsties Nodarbinātības valsts aģentūrā (klātienē jebkurā aģentūras filiālē, valsts un Rīgas pašvaldības vienotajā atbalsta centrā Ukrainas iedzīvotājiem Rīgas Kongresu namā vai pa tālruni). Aģentūras konsultants palīdzēs piemeklēt darba iespējas, t.sk. Rīgas Mežos un palīdzēs sazināties ar Rīgas Mežiem.

Valsts un Rīgas pašvaldības vienotais atbalsta centrs Ukrainas iedzīvotājiem: Rīgas Kongresu nams, katru dienu, plkst. 9.00–18.00, K. Valdemāra iela 5.

Vairāk par Ukrainas bēgļiem pieejamo palīdzību iespējams uzzināt arī: www.ukraine–latvia.com vai www.riga.lv/lv/atbalsts–ukrainai.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas