bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Pirmdiena 20.05.2019 | Vārda dienas: Salvis, Selva, Venta
LatviaLatvija

Rīgas pašvaldība ietaupījusi 92 miljonus; opozīcijas pārstāve pieļauj, ka ietaupīts uz maznodrošināto rēķina

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Rīgas pašvaldības 2018.gada budžeta atlikums ir 92 miljoni eiro, sākotnēji plānoto 32,8 miljonu eiro vietā, liecina domes Finanšu departamenta apkopotā informācija.

Rīgas pašvaldības budžeta izdevumi 2018.gadā bija 960, milj. eiro, kas ir par 62,9 milj. eiro mazāki nekā plānots.

Rīgas domes Finanšu departaments vēl analizē 2018.gada rezultātus, BNN paziņoja Rīgas domes pārstāvis Uģis Vidauskis.

19,4 miljoni ir līdzekļu ekonomija, bet 43,5 miljoni eiro ir iekavētie investīciju programmu atlikumi, kuru skaitā ir arī ielu remontdarbi. Līdzekļi tiks pārnesti uz 2019.gada budžetu, stāsta Vidauskis.

Taujājot par to, vai Rīga savus finanšu rādītājus, tajā skaitā arī budžeta deficītu, analizējusi Baltijas kontekstā, salīdzinot datus ar Viļņas un Tallinas budžetiem, Vidauskis atbildēja, ka Finanšu departaments to nav darījis.

Tiesa, domes opozīcijas pārstāve Marija Balcere (JKP) telefonsarunā BNN norādīja, ka ietaupīts uz mazaizsargāto grupu rēķina. Piemēram, nav ierīkoti jauni invalīdu pacēlāji, izdots informatīvs buklets par pašvaldības palīdzību, kas pienākas mazaizsargātām grupām, nav piešķirts finansējums, lai atrastu dzīvokļus ģimenēm ar bērniem invalīdiem. Tajā pašā laikā Balcere norāda, ka veikts pētījums, kāpēc seniori pārvietojas sabiedriskajā transportā, lai gan ir skaidrs, ka šai grupai nav citu laika pavadīšanas iespēju, piemēram, dienas centru, tāpēc sirmgalvji izmanto bezmaksas transporta iespēju.

«Tāpēc mums ir ietaupījums, jo mums galvenais ir betons, celtnes,» teic Balcere, uzsverot arī, ka opozīcija aizvien ir neziņā par to, kā tiek izlietota projektu nauda.

Rīgas domes Finanšu departaments aprēķinājis, ka 2018.gadā Rīgas budžeta deficītu izdevās samazināt no budžeta grozījumos paredzētajiem 99,4 miljoniem eiro līdz 35,2 miljoniem eiro, kas viedo 3,8% pret ieņēmumiem. Pārējo Latvijas pašvaldību budžeta deficīts (kopā) 2018.gadā bija 6,5% pret budžeta ieņēmumiem.

Tāpat norādīts, ka Rīgas pašvaldības pamatbudžeta ieņēmumi 2018.gadā bija 924,8 miljoni eiro, pārsniedzot plānotos budžeta ieņēmumus par 1,4 milj. eiro.

Salīdzinot ar 2017.gadu, pašvaldības budžeta ieņēmumi pieauga par 18,7 miljoniem eiro (par 2,1%).

Vaicājot par to, ka ziņas par sekmīgo jostas savilkšanu domē seko vēstīm par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) veikto kratīšanu Rīgas domes mēra Nila Ušakova (S) birojā un privātmājā Mežaparkā, Balcere izteic šaubas, ka Ušakova rīcībā saglabājušies jebkādi inkriminējoši dokumenti. Viņasprāt, ja tādi bijuši, tad tie likvidēti jau pēc bijušā vicemēra Andra Amerika (GKR) kratīšanas un atkāpšanās.

Jāpiebilst, ka ceturtdien, 31.janvārī, partijas Saskaņa valde un Saeimas frakcija izplatīja paziņojumu, kurā viņi pauž atbalstu Ušakovam un nosauc notikušo par politiski motivētu pasākumu.

«Šīs darbības ir politiski motivēts vienas partijas mēģinājums mainīt vēlēšanu iznākumu, — par to šī nacionālistu partija jau iepriekš atklāti informēja sava kongresa laikā,» rakstīts paziņojumā.

Kā ziņots, KNAB darbinieki 30.janvārī veica kratīšanas Ušakova dzīvesvietā un darba kabinetā Rīgas domē.

KNAB aģentūrai LETA sākotnēji apliecināja, ka kriminālprocesa ietvaros trešdien biroja darbinieki «veic neatliekamās procesuālās darbības», taču «atsevišķas procesuālās darbības birojs komentēt nevar». Vēlāk KNAB paziņoja, ka kratīšanas veiktas saistībā ar kādu iepriekš sāktu kriminālprocesu. Biroja interneta mājaslapā ievietotajā paziņojumā norādīts, ka «birojs veica kriminālprocesuālās darbības, tai skaitā tiesas sankcionētas kratīšanas vairākās adresēs». «Šobrīd nevienai personai nav piemērots ar brīvības atņemšanu saistīts drošības līdzeklis,» informēja KNAB.

Izmeklēšanas iestādē skaidro, ka kriminālprocesā notiek aktīvs izmeklēšanas darbs, nostiprinot procesuālo darbību laikā iegūto informāciju. Detalizētāku informāciju par konkrēto kriminālprocesu KNAB sola sniegt, līdzko tas būs iespējams, nekaitējot izmeklēšanas interesēm. Šobrīd ir neoficiāla informācija, ka kratīšana Ušakova kabinetā un mājās saistīta ar Rīgas Satiksmes skandālu.

Savukārt pats Ušakovs žurnālistiem pēc kratīšanām noliedza, ka būtu pastrādājis jebkādus likumpārkāpumus, līdz ar to no Rīgas domes vadības viņš neatkāpsies. «Liekot roku uz sirds, varu teikt, ka mana sirdsapziņa ir tīra,» paziņoja Ušakovs un uzsvēra, ka nekāds statuss šajā lietā viņam neesot piemērots. Par lietas būtību politiķis gan atteicās runāt, uzsverot, ka plašākus komentārus sniegt nevar, jo ir parakstījies par informācijas neizpaušanu.

Iepriekš vēstīts, ka opozīcijas deputāti 2018.gada budžetu saukuši par «bezcerības un izšķērdības budžets», piešķīruši tam tādus apzīmējumus kā «viltus sociāldemokrātiju, patēriņu un necaurspīdīgumu», bet Krišjānis Feldmanis (JKP) norādīja, ka «šis budžets nav vērsts uz attīstību, bet gan patēriņu un naudas apgūšanu», un ka viņam esot aizdomas, ka tas veidots,«lai konkrēts ekonomiskais grupējums iedzīvotos uz rīdzinieku rēķina».


Pievienot komentāru

Privatizācijas aģentūra: Rodas bažas, kādēļ LDz vispār spekulē ar kaut kādu privatizāciju

«No Latvijas dzelzceļa priekšsēdētaja Edvīna Bērziņa puses dzirdams daudz spekulāciju un nekorektu izteikumu, piesaucot vārdu «privatizācija». Savā korporatīvajā konfliktā viņš cenšas novērst uzmanību no sarunas par to, kā veidojas uzņēmuma valdes attiecības ar akcionāriem,» BNN intervijā savu viedokli pauž Privatizācijas aģentūras valdes priekšsēdētājs Vladimirs Loginovs.

Nedēļa Lietuvā: Valdošie pārkāpj konstitūciju, ES atklāj konkurences pārkāpumus, Krievijas sliktā nafta

Aizvadītajā nedēļā tiesa Lietuvā secinājusi, ka valdošā partija pārkāpj konstitūciju, izmeklējot medijus, bet Briselē konstatēta Lietuvas tirgus ietekmēšana. Politikā premjerministrs izturējis neuzticības balsojumu.

BNN nedēļas apkopojums: Vēl «garāka» ekonomikas ēna. Kalnmeiers zem lupas

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Pelēkā zona, Neizpratne, Atbilstība, Cīņa par prezidentu, Revīzija, NoplūdeKrāpniecība un Tiesvedības izdevumi.

Populārākie vārdi – Eduards un Emīlija

PMLP Iedzīvotāju reģistra statistikas dati liecina, ka no kalendārā iekļautajiem personvārdiem nedēļā no 20. līdz 26.maijam vispopulārākais vārds ir Eduards, savukārt no sieviešu vārdiem – Emīlija.

Liepājas ostā nakts reidā atklāj teju 19 tonnas nereģistrētas nozvejas

Valsts vides dienesta Zvejas kontroles departamenta inspektori naktī no 16. uz 17.maiju, veicot zvejas kuģa pārbaudi Liepājas ostā, atklāja teju 19 tonnas nereģistrētas nozvejas.

Igauņu lidsabiedrībai Nordica divu miljonu zaudējumi gadā

Igaunijas valsts lidsabiedrība Nordica 2018.gadā strādājusi ar zaudējumiem 2,3 miljonu eiro apmērā, tā liecina uzņēmuma finanšu rezultāti.

Satversmes tiesa ļauj Rīgas domei pilsētas vēsturiskajā centrā ierobežot «spēļu elles»

Rīgas domes lēmums atteikt SIA Alfor atvērt spēļu zāli Brīvības ielā, Rīgā, atbilst Satversmes normām. Spriedums ir galīgs un nepārsūdzams, tas stāsies spēkā tā publicēšanas dienā.

No Ušakova piedzen 1 000 eiro par labu Ķirsim

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa ir noraidījusi atstādinātā Rīgas mēra Nila Ušakova prasību pret Rīgas domes deputātu Vilni Ķirsi par viņa paustajiem izteikumiem, kas, Ušakova ieskatā, bija goda un cieņu aizskaroši.

Ventas Balss redaktore sodīta par nepatiesu ziņu izplatīšanu

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa atzinusi Ventas Balss redaktori Gundegu Mertenu vainīgu par nepatiesu ziņu izplatīšanu.

Bezmaksas sabiedriskais transports reģionos un dzelzceļš «kā mugurkauls» – sabiedriskā transporta koncepcija nākamajiem gadiem

Komerciālo maršrutu ieviešana, dzelzceļš kā sabiedriskā transporta sistēmas mugurkauls un bezmaksas sabiedriskais transports reģionos – to paredz ATD un SM izstrādātā sabiedriskā transporta nākotnes koncepcija no 2021. līdz 2030.gadam.

ASV apžēloto trauksmes cēlēju Meningu nosūta atpakaļ cietumā

Tiesa Amerikas Savienotajās Valstīs nosūtījusi atpakaļ cietumā Čelsiju Meningu, kura savulaik nopludinājusi valsts noslēpumus publicēšanai vietnē Wikileaks, bet no ieslodzījuma atbrīvota ar ASV eksprezidenta Baraka Obamas lēmumu.

Viedoklis: VK revīzijā Rīgā atklātais izgaismo arī Ventspils problēmas

Rīgas dome pēdējos gados caur dažādām biedrībām un nodibinājumiem izšķērdējusi 20 miljonus. Dažādas par pašvaldības un to kapitālsabiedrību līdzekļiem «barotas» biedrības nav svešas arī Ventspilij un tās saimniekam.

Starptautiskā policijas operācijā noķer GozNym kiberzagļu grupējumu

Mēģinājuši no vairāk nekā 41 000 upuru banku kontiem izzagt ap 100 miljoniem ASV dolāru – aizdomās par šādu noziegumu Eiropas valstu un Amerikas Savienoto Valstu policijas dienesti notvēruši kibernoziedznieku grupējumu GozNym.

Bordāns rosina vērtēt Kalnmeiera atbilstību ģenerālprokurora amatam

Tieslietu ministrija ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera darbībā konstatējusi pazīmes, kas liecina, ka Kalnmeiers neatbilst Prokuratūras likumā minētajam amatam izvirzītajai nevainojamas reputācijas prasībai.

ACEA: Latvija starp 12 Eiropas valstīm ar jaunu auto reģistrācijas kāpumu

Latvijā šā gada janvārī – aprīlī jaunu vieglo automašīnu reģistrācija salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn pieaugusi par 8,1%, tai esot starp 12 Eiropas valstīm, kurās šajā periodā reģistrēts kāpums.

Polijā bargāki sodi par pedofiliju pēc katoļu baznīcas skandāliem

Polija ir paaugstinājusi sodus par bērnu seksuālu izmantošanu līdz 30 gadiem cietumā pēc tam, kad katoļticīgajā valstī bērnu izmantošanas skandālu pastiprinājusi dokumentālā filma par pedofiliju dievnamos.

Prognoze: 15 gadu laikā Nacionālā akustiskā koncertzāle atgūtu ieguldīto un nopelnītu vēl 17,6 miljonus

Pirmo 15 gadu laikā pēc Nacionālās akustiskās koncertzāles uzcelšanas tā Latvija tautsaimniecībā ienestu 107,6 miljonus eiro, pilnībā kompensējot koncertzāles izveidē ieguldīto un radot vēl 17,6 miljonu ieņēmumus.

ASV uzņēmumu peļņa pieaug – biržu indeksi arī pakāpjas

Pasaules biržu indeksi 16.maijā lielākoties pieauga pēc ASV samiernieciskiem paziņojumiem par tirdzniecību, kā arī spēcīgiem ASV ekonomikas datiem un uzņēmumu peļņas.

Eirovīzijas finālā no Baltijas valstīm iekļuvusi tikai Igaunija

Latvijas grupa Carousel ar dziesmu That Night neiekļuva Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā, kurš notiks Izraēlas pilsētā Telavivā.

Nedēļas nogalē sinoptiķi sola līdz +26 grādiem

Piektdien, 17.maijā, saule mīsies ar mākoņiem un  vietām valsts rietumu rajonos gaidāms neliels lietus. Pūtīs lēns līdz mērens austrumu vējš, Kurzemē pastiprinoties brāzmās līdz 13 m/s.

Bordāns rosina Saeimā lemt par Ķezberes atstādināšanu no NEPLP

Bordāns rosina Saeimā lemt par Daces Ķezberes atbrīvošanu no Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes locekles amata.

Vējonis aicina atbalstīt Nacionālās akustiskās koncertzāles tapšanu Rīgā

Piedaloties starptautiskajā forumā Nacionālās akustiskās koncertzāles projekta attīstība, Valsts prezidents Raimonds Vējonis aicināja visplašākajā mērā atbalstīt jaunas un modernas akustiskās koncertzāles tapšanu Rīgā.

Ierēdņiem prēmijās iedala bērnu aizsardzībai domāto naudu

Labklājības ministrijai papildus piešķirtais valsts budžeta finansējums 619 000 eiro apmērā cita starpā izmaksāts ierēdņiem piemaksās, naudas balvās vai prēmijās par pašsaprotamiem un ikdienā veicamiem uzdevumiem.

EK par karteļa izveidi no piecām bankām pieprasa miljardu

Eiropas Komisija piecām bankām noteikusi naudassodus vairāk nekā viena miljarda eiro kopsummā saistībā ar slepenu vienošanos ārvalstu valūtu tirdzniecībā.

Zviedrijā lems par Islāma valsts eiropiešu kaujinieku tribunālu

Starptautiskais sabiedrībai plānojot kara tribunālu, lai tiesātu teroristiskā grupējuma Islāma valsts kaujiniekus, no kuriem daudzi karot Sīrijā un Irākā savulaik devās no Eiropas valstīm, Zviedrija gatavo augsta līmeņa sanāksmi Stokholmā.