bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Svētdiena 22.07.2018 | Vārda dienas: Marija, Marika, Marina

Rīgas pašvaldības budžetā pēc pirmā pusgada - 24.1 miljona latu pārpalikums

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Rīgas pašvaldības budžetā pēc pirmā pusgada bija 24.1 miljona latu pārpalikums, aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas mēra Nila Ušakova (SC) preses sekretāre Anna Kononova.

Gada pirmajos sešos mēnešos budžeta kopējie ieņēmumi sasnieguši 212 miljonus latu, kas ir 52.1% no gada plāna. Savukārt budžeta izdevumi bijuši tikai 188 miljoni latu, kas ir 42.8% no gada plāna.

Nodokļu ieņēmumi pirmajā pusgadā bijuši 150.3 miljoni latu jeb 51.2% no plāna, tostarp iedzīvotāju ienākuma nodoklis 130.4 miljoni latu jeb 52.1% no gada plāna. Nenodokļu ieņēmumi un maksas pakalpojumi devuši 18.1 miljonu latu jeb 44.7% no gada plāna, bet transferta maksājumi – 43.6 miljonus latu jeb 59.8% no gada plāna.

Pašvaldības uzturēšanai izlietoti 163.2 miljoni latu jeb 46.4% no gada plāna, tostarp atlīdzībai tērēti 71.8 miljoni latu jeb 48.8% no plāna. Vissliktāk izpildīti kapitālie izdevumi un investīcijas, kur izlietoti tikai 24.8 miljoni latu jeb 28.4% no gada plāna.

2010.gadā plānotais budžeta deficīts ir 32.2 miljoni latu.

Kā liecina informācija Rīgas domes interneta mājaslapā, pašvaldības budžeta ieņēmumi jūlijā bijuši daudz sliktāki – pēc pirmajiem septiņiem mēnešiem izpildīti tikai 57.6% no gada ieņēmumu plāna, kurā paredzēts, ka izpildei jābūt 58.3%.

Pirmajos septiņos mēnešos pašvaldības kopējie ieņēmumi bijuši 234.6 miljoni latu, no plāna atpaliekot par trim miljoniem latu. Budžetā vienā mēnesī ir plānoti 34 miljonus latu lieli ieņēmumi, bet jūlijā tie ir bijuši par 12 miljoniem latu mazāki, nekā vajadzētu. Īpaši kavējas ieņēmumi no nekustamā īpašuma nodokļa par ēkām un būvēm.

Kā ziņots, salīdzinot ar gada sākumu, būtiski uzlabojušies Rīgas domes budžeta ieņēmumi.

Rīgas domes deputāti 11.maijā pieņēma šā gada budžeta grozījumus, kuros budžeta deficītu plānots palielināt par 12.5 miljoniem latu, tādējādi pašvaldības 2010.gada budžeta deficīts varētu sasniegt 32.4 miljonus latu. Deficītu plānots segt no iepriekšējo gadu uzkrājumiem.

Budžeta grozījumos paredzēts, ka pašvaldības kopējie ieņēmumi samazināsies par 0.82 miljoniem latu, sasniedzot 409.4 miljonus latu. Savukārt izdevumus plānots palielināt par 11.6 miljoniem latu, līdz ar to kopējie izdevumi šogad plānoti aptuveni 442 miljoni latu.

Kā ziņots, lai norēķinātos par aizņēmumiem, Rīgas pašvaldībai nākamo triju gadā būs būs kredītiestādēm jāatdod kopā 134 miljoni latu.

Rīgas domes Finanšu departamenta direktora biroja vadītājs Andris Konošonoks stāsta, ka pašvaldības kopējais ilgtermiņa saistību apjoms uz 2010.gadu ir 441.3 miljoni latu.

Šogad saistību apmaksai būs jāatvēl 19.57 miljoni latu, no kuriem 17.4 miljoni latu ir pamatsummas atmaksa, bet 2.17 miljoni latu jāsamaksā procentos.

Nākamgad kopējais ilgtermiņa saistību apjoms palielināsies un sasniegs 448.6 miljonus latus. Rīgas dome kreditoriem plāno atdot jau 30.97 miljonus latu, no kuriem 28.8 miljoni latu ir kredīta pamatsummas atmaksa, bet 2.17 miljoni latu jāmaksā kā procenti par aizņēmumu.

2012.gadā pašvaldības kopējais saistību apjoms samazināsies līdz 429.9 miljoniem latu, bet samaksājamā summa pieaugs līdz 46.67 miljoniem latu.

Vēl grūtāk Rīgas domes budžetam klāsies 2013.gadā, kad kreditoriem būs jāatdod 56.37 miljoni latu. Kopējais ilgtermiņa saistību apjoms šajā gadā samazināsies līdz 406.8 miljoniem latu.

Lielākie aizņēmumi ņemti saistībā ar Dienvidu tilta būvniecību, Rīgas pilsētbūvnieka celtajām pašvaldības mājām un SIA Rīgas nami ieguldījumiem pašvaldības ēkās. Kreditori ir Valsts kase, Depfa banka, Dexia, AS DnB Nord banka un citi.


Pievienot komentāru

BNN nedēļas apkopojums: Atklātu balsojumu par prezidentu? Ugunsgrēki Latvijā. Sarakstu iesniegšana 13.Saeimai

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Pārmaiņas; Cīņa; Nākotne ; Izaugsme; Darījums; Ugunsgrēks.

Gada pirmajā pusē par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits

Latvijā šogad pirmajā pusgadā par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits, aģentūru informē Auto asociācijā.

airBaltic saņem desmito Airbus A220-300 lidmašīnu

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 20.jūlijā Rīgā saņēma desmito Airbus A220-300 lidmašīnu ar reģistrācijas numuru YL-CSJ.

VID: Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn

Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn, informē Valsts ieņēmumu dienests.

Meža ugunsgrēka dzēšanai Valdgales pagastā piesaistīs papildu ugunsdzēsējus

Šobrīd ar meža ugunsgrēku Valdgales pagastā cīnās 60 ugunsdzēsēji, taču dienas gaitā plānots piesaistīt vēl 30 glābējus, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestaieraksts sociālajā tīklā Twitter.

Ventspilī meklē risinājumus aktuālajiem vides jautājumiem

Ventspilī piektdien, 20.jūlijā notika AS Ventspils tirdzniecības osta pārstāvju un vides speciālistu tikšanās ar Valsts vides dienesta pārstāvjiem.

Bērni ar funkcionāliem traucējumiem varēs saņemt ES fondu finansētus pakalpojumus

Bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kuriem noteikta invaliditāte, būs pieejami sabiedrībā balstīti sociālie pakalpojumi sociālo prasmju un funkcionālo spēju uzlabošanai. Šim mērķim no Eiropas Sociālā fonda projektu īstenošanai ir paredzēti vairāk nekā 4,2 miljoni eiro.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā jūnijā gada griezumā palielinājies par 4,3%

Vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā 2018. gada jūnijā, salīdzinot ar 2017. gada jūniju ir palielinājies par 4,3%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas pieauga par 4,8%, savukārt eksportētajai produkcijai – par 3,7%.

Lībija noraida ES ieceri Ziemeļāfrikā veidot migrantu centrus

Lībija ir pret Eiropas Savienības piedāvāto risinājumu Ziemeļāfrikas valstīs veidot migrantu centrus, lai apturētu cilvēku plūsmu pāri Vidusjūrai uz ES. Tā norādījis Lībijas premjerministrs Fajezs al Saradžs, kurš arī uzsvēris, ka Briselei valsti neizdosies pārliecināt ar finansiālu motivāciju.

Kopējie nodokļu parādi Latvijā jūlija sākumā – 1,212 miljardi eiro

Latvijā šogad jūlija sākumā kopējie nodokļu parādi, ieskaitot aktuālos, apturētos parādus un atmaksas termiņa pagarinājumus, bija 1,212 miljardu eiro apmērā, kas ir par 0,8% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Sākoties festivālam Positivus, uz Tallinas šosejas būs intensīvāka satiksme

Sākoties mūzikas festivālam Positivus, kas nedēļas nogalē norisināsies Salacgrīvā, autovadītājiem jārēķinās ar intensīvu satiksmi uz Tallinas šosejas.

Spānija atceļ aresta orderi Katalonijas neatkarības pasludinātājam Pudždemonam

Spānijas Augstākā tiesa ir atcēlusi Eiropas aresta orderi bijušajam Katalonijas reģiona valdības galvam Karlesam Pudždemonam, jo Vācija ir atteikusies viņu izdot tiesāšanai par apsūdzību dumpja rīkošanā par Katalonijas reģiona neatkarības pasludināšanu 2017.gadā.

Latvijas tūrisma mītnēs viesu pavadīto nakšu skaits pieaudzis par 11,6%

Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs šogad pirmajos piecos mēnešos viesu pavadīto nakšu skaits palielinājies par 11,6% salīdzinājumā ar 2017.gada attiecīgo periodu, sasniedzot 1,728 miljonus.

Igaunijas rūpniecisko ražotāju cenas gadā augšup par 2,9%

Rūpniecisko ražotāju cenu indekss Igaunijā gada laikā no pērnā jūnija līdz 2018.gada jūnijam ir kāpis par 2,9%, attiecīgi radot arī eksporta cenu kāpumu, tā aplēsuši igauņu satistiķi.

Greiderēšana uz grants autoceļiem veikta vairāk nekā 52 000 km apjomā

Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, VAS Latvijas autoceļu uzturētājs grants autoceļiem, veica greiderēšanu 52 353 km apjomā un greiderējamā kārta atjaunota 3 228 kubikmetru apjomā.

Pētījums: Latvijā katrs trešais saņēmis piedāvājumu aizņemties naudu nelegāli

Gandrīz katrs trešais iedzīvotājs Latvijā jeb 31% respondentu atzīst, ka ir saņēmis piedāvājumus naudu aizņemties nelegālajā tirgū, secināts Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas pētījumā, ko šā gada jūlijā veica tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS.

Putins aicina NATO beigt «bezatbildīgi» tuvināties Ukrainai un Gruzijai

Krievijas prezidents Vladimirs Putins paudis brīdinājumu NATO, lai militārā alianse neveido ciešākas saiknes ar Gruziju un Ukrainu, vērtējot, ka šāda politika esot bezatbildīga un tai varot būt sekas NATO, kuras politiķis gan nav konkretizējis.

Plāno atļaut pārtiku pēc derīguma termiņa beigām nodot labdarībai

Zemkopības ministrija sagatavojusi grozījumus Pārtikas aprites uzraudzības likumā, kas paredz, ka turpmāk konkrētas pārtikas produktu grupas pēc derīguma termiņa beigām varēs nodot labdarībai.

Ungārija iesūdzēta ES tiesā par aizliegšanu palīdzēt «nelegāliem imigrantiem»

Eiropas Komisija paziņojusi, ka Ungārijas likuma norma, ar ko palīdzēšana valstī nelikumīgi ieceļojušiem cilvēkiem atzīta par krimināllnoziegumu, ir pretrunā Eiropas Savienības tiesību aktiem, un tādēļ Ungārija ir iesūdzēta Eiropas Savienības tiesā.

Saeimas partijas nesteidz paust atbalstu Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu

Saeimā pārstāvētie politiskie spēki pašlaik nesteidz paust atbalstu Raimonda Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu Valsts prezidenta amatā.

Saglabāsies silts vietām pat karsts laiks

Tuvākajās dienās laika apstākļus Latvijā turpinās noteikt ciklons, līdz ar to debesis būs daļēji mākoņainas un vietām ir gaidāms lietus ar pērkona negaisu.

Jau trešo dienu turpina dzēst meža un kūdras ugunsgrēku Valdgales pagastā

Jau trešo dienu jeb 60 stundas turpina dzēst kūdras un meža ugunsgrēku Talsu novada Valdgales pagastā, kur degšana joprojām vietām notiek ar atklātu liesmu, bet citviet gruzd, informēja VUGD pārstāve Inta Palkavniece.

Maršruts nedēļas nogalei: Skārda bungu tūre, Dzīres Kuldīgā un Fono Cēsis

Arī šajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies daudz un dažādi pasākumi, kas dos iespēju kvalitatīvi pavadīt brīvdienas ikvienam – gan bērnam, gan pieaugušajam – un jebkur – gan dabā, gan iekštelpās. BNN komanda aicina ielūkoties Maršrutā, lai varētu izvēlēties, kurš pasākums ir vispiemērotākais šo brīvdienu pavadīšanai – Prāta Vētras koncerts Jelgavā, Dzīres Kuldīgā vai Fono Cēsis.

Lietuvas valdošā partija reklamējusies populārā TV seriālā

Sasniegt vēlētāju auditoriju var sasniegt dažādos veidos. Lietuvā valdošā Zemnieku un zaļo savienība to darījusi caur iecienītu televīzijas seriālu, tā šonedēļ secinājusi Lietuvas Centrālā Vēlēšanu komisija.

Igauņi alkoholu pērkot Latvijā, pusgadā nodokļos zaudē 20 miljonus eiro

Latvijas veikalos, kas atrodas pie Igaunijas robežas, pirmajā pusgadā pārdoti 1,6 miljoni litru stipro alkoholisko dzērienu, un tas nozīmē, ka Igaunija nodokļos zaudējusi vairāk nekā 20 miljonus eiro.

Jaunākie komentāri