Rīgas pašvaldības policija gatava šī gada peldsezonai, taču trūkst četri glābēji

Šonedēļ Rīgas pašvaldības policijas (RPP) Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldes darbinieki uzsāk darbu glābšanas stacijās, kuras atrodas pie visām oficiālajām peldvietām Rīgā.

Kopā policija strādā astoņos objektos – Rumbulā, Ķīpsalā, Lucavsalā, Vecāķos, Vakarbuļļos, Daugavgrīvā, Ķīšezerā, kā arī pie Bābelīša ezera. «Vienlaikus, ņemot vērā, ka ne visi atpūtnieki izvēlas tikai oficiālās peldvietas, bet mēdz atpūsties arī citur, glābējiem ir arī viena mobilā patruļa, kura visas dienas garumā apseko tā saucamās neoficiālās peldvietas,» uzsver RPP.

Pagājušajā gadā no noslīkšanas RPP darbinieki izglāba 13 cilvēkus, dažos no šiem gadījumiem kārtības sargiem palīdzēja arī citi atpūtnieki, kuri nebija vienaldzīgi. «Tomēr vienlaikus jāpiebilst, ka glābēji sezonas laikā ļoti aktīvi strādā preventīvajā jomā, proti, rūpējas par to, lai nemaz nerastos tādas situācijas, kad ir jāsteidz palīgā. Tāpat policisti regulāri palīdz noklīdušiem bērniem atrast viņu vecākus, kā arī sniedz medicīnisko palīdzību tiem, kas peldvietās nokļuvuši nelaimē,» stāsta policijā.

RPP uzsver, ka pagājušajā sezonā iezīmējās problēma, ka policijā trūka gan glābēji, gan ūdenslīdēji, taču gada laikā trūkstošo darbinieku skaitu no 15 izdevies samazināt līdz septiņiem. Līdz ar to visas glābšanas stacijas pašlaik ir nokomplektētas un nevienā no tām glābēju netrūkst. «Turklāt jāņem vērā, ka palielināt glābēju skaitu nav iespējams īsā laika periodā, jo katram glābējam ir jāiziet īpašas apmācības, kuras tiek rīkotas ārpus peldēšanas sezonas.»

Policijā norāda, ka daži no glābējiem, kuri rūpējas par atpūtnieku drošību pie ūdens, ik gadu piedalās arī starptautiskās glābēju sacensībās. Arī pagājušā gada septembrī trīs RPP darbinieces piedalījās Pasaules glābēju čempionātā Lifesaving 2016, kura laikā Latvijas Pludmales glābēju asociācijas (LPGA) sieviešu komanda izcīnīja 3.vietu disciplīnā Teams Rescue. LPGA sieviešu komandā startēja trīs Rīgas pašvaldības policijas glābējas – Linda Celmiņa, Daiga Omanbriede un Annija Melece.

Ref:224.000.103.1216

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas