Rīgas satiksme atceļ lielāko daļu atlaižu uz ārkārtas situācijas laiku

Rīgas domes pagaidu administrācija 27.martā nolēmusi uz ārkārtas situācijas laiku atcelt lielāko daļu no atlaidēm pilsētas sabiedriskajā transportā, tādējādi mazinot pasažieru plūsmu un ierobežojot vīrusa COVID-19 tālāko izplatību, informē domē.

Pasažieru braukšanas maksas atvieglojumus paredz atcelt visiem, kam iepriekš tika piešķirta atlaide, izņemot cilvēkus ar 1. un 2.grupas invaliditāti, pirmsskolas vecuma bērniem, valsts un pašvaldības policijas darbiniekiem, kā arī pašvaldības izglītības iestāžu pedagogiem.

Lai gan sākotnēji tika plānots ierobežot pasažieru plūsmu pīķa stundās, nosakot laika ierobežojumus līdz plkst. 11.00 un pēc plkst. 15.00, kad ar maksas atvieglojumiem iegādātie braucieni nedarbojas. Šī brīža tehnoloģiskais risinājums to neļauj, tādēļ maksas atvieglojumi ārkārtējas situācijas laikā tiek atcelti pavisam, skaidro domē.

Savukārt veselības aprūpes un sociāliem darbiniekiem ārkārtējās situācijas laikā braukšanas sabiedriskajā transportā būs bez maksas. Veselības nozarei un tās speciālistiem šobrīd ir vitāli svarīga nozīmē, tādēļ Rīgas satiksmei uzdots šiem pasažieriem uz ārkārtējas situācijas laiku nodrošināt 100% braukšanas maksas atvieglojumus.

Jau ziņots, ka Krīzes vadības padomes un valdības kopsēdē 14.martā nolemts, ka ārkārtējās situācijas periodā Latvijā kultūras, izklaides, sporta un citu atpūtas vietu darba laiks ārkārtējās situācijas periodā drīkst būt ne ilgāks kā līdz plkst. 23.00. 

Lasiet arī: Provizoriski dīkstāves pabalstos tiks izmaksāti 130 miljoni eiro

Tāpat valdība lēma ierobežot neorganizētu pulcēšanos kultūras, izklaides, atpūtas, sporta un reliģisko norišu vietās līdz 50 cilvēkiem vienlaikus. 

Savukārt visiem, kuri atgriežas no ārzemēm, patlaban ir jāievēro 14 dienu obligāta pašizolācija.

Jaunā koronavīrusa izraisītās slimības COVID-19 izplatības mazināšanai Krīzes vadības padomes un valdības kopsēdē arī nolemts, ka no šā gada 17.marta uz ārkārtas situācijas laiku līdz 14.aprīlim tiek apturēti visi starptautiskie avio, dzelzceļa, jūras un autobusu pasažieru pārvadājumi.

24.martā Latvijas valdība lēma slēgt sporta zāles un nedēļas nogalēs arī tirdzniecības centrus. Prasība gan neattieksies uz aptiekām un pārtikas veikaliem, veterinārajiem veikaliem, dārzkopības un būvniecības veikaliem, optikas veikaliem.

Savukārt 29.martā Ministru kabinets noteica pulcēšanās ierobežojumus neievērojot divu metru distanci, vienlaicīgi pulcēties publiskās iekštelpās un ārtelpās varēs ne vairāk kā divas personas, cilvēki, kas dzīvo vienā mājsaimniecībā, vecāki un to nepilngadīgie bērni, kā arī personas, kuras veic darba vai dienesta pienākumus.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas