Rīgas satiksme jauno biļešu sistēmu plāno izveidot ne ātrāk kā divu gadu laikā

Pašvaldības SIA Rīgas satiksme jaunās biļešu sistēmas izveidei nepieciešami vismaz divi gadi, otrdienas, 29.jūnija, preses konferencē informēja uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Džineta Innusa.

Pašlaik notiekot darbs pie sistēmas izveides un tās testēšanas.

Viņa uzsvēra, ka tā nav tikai norēķinu sistēma, bet jāparedz plaša funkcionalitāte, sākot ar pasažieru uzskaiti un beidzot ar maršrutu plānošanu. Turklāt sistēma jāuzstāda un jāsalāgo 800 transporta vienībās.

Līdz tam bez būtiskiem kapitālieguldījumiem funkcionēs līdzšinējā e-talonu sistēma. 

Uzņēmuma vadītāja uzsvēra, ka arī pie pārejas uz jauno sistēmu ir nopietni jāstrādā, jo pārejai jābūt plūstošai un skaidrai.

BNN jau ziņoja, ka no šī gada 1.janvāra elektroniskā norēķinu sistēma (ENS) ir Rīgas satiksmes īpašums un pārņemtas ar sistēmu saistītās iekārtas no uzņēmuma Rīgas karte.

Iepriekš medijos plaši izskanēja informācija, ka rīdzinieki par Rīgas kartes pakalpojumiem, iespējams, pārmaksā vairākus desmitus miljonus eiro. Rīgas satiksmes sadarbība ar Rīgas karti sākās 2008.gadā.

Lasiet arī: Latvijā sabiedriskā transporta pasažieru skaits gada laikā samazinājies uz pusi

Aizvadīto gadu uzņēmuma vadība vērtē kā veiksmīgu. Uzņēmumam izdevies atbrīvoties no vairākiem nevajadzīgiem nekustamajiem īpašumiem, samazinātas izmaksas ārpakalpojumiem u.c.

Kopumā Rīgas satiksmes ieņēmumi bijuši 182,9 miljoni eiro, kas ir par 25,9 miljoniem eiro mazāk nekā 2019.gadā.

Savukārt izdevumi bijuši 181 miljons eiro un tos izdevies samazināt par 19,1 miljonu eiro.

Uzņēmuma EBIDTA 2020.gadā bijusi 46 miljoni eiro, kas ir līdzvērtīgs rādītājs 2019.gadam, kad tā bija 46,9 miljoni eiro. Kā tika uzsvērts preses konferencē, situācijā kad būtiski sarucis pasažieru skaits, šis rādītājs esot vērtējams kā ļoti augsts.

Uzņēmums pagājušajā gadā strādājis ar vairāk nekā viena miljona eiro peļņu.

Rīgas satiksme dibināta 2003.gadā, un tās statuss ir 100% Rīgas pilsētas pašvaldībai piederoša kapitālsabiedrība. Rīgas satiksmei pieder kapitāla daļas šādās kapitālsabiedrībās – SIA Rīgas karte (51%), SIA Rīgas acs (100%). Pašlaik uzņēmumā strādā ap 3 800 darbinieku.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas