Rīgas satiksmes iepirkumu lietā 30 kratīšanas un astoņi aizturētie

SIA Rīgas satiksme valdes priekšsēdētājs Leons Bemhens

Šā gada novembrī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) uzsācis kriminālprocesu saistībā ar Rīgas pašvaldības SIA Rīgas satiksme veiktajiem iepirkumiem. Otrdien, 11.decembrī,  kriminālprocesa ietvaros veiktas vairāk nekā trīsdesmit kratīšanas.

Šobrīd kriminālprocesā notiek aktīvs izmeklēšanas darbs, kura ietvaros KNAB sadarbojas arī ar ārvalstu partnerdienestiem, tai skaitā ar Polijas pretkorupcijas dienestu (CBA). Latvijā aizturētas sešas personas, Polijā – divas, BNN uzzināja KNAB.

Biroja veikto procesuālo darbību mērķis ir izmeklēt iespējamo noziedzīgo nodarījumu, lai vainīgās personas likumā noteiktajā kārtībā tiktu sauktas pie atbildības par nozieguma izdarīšanu, informē KNAB.

Detalizētāku informāciju par konkrēto kriminālprocesu KNAB sniegs, līdzko tasbūs iespējams, nekaitējot izmeklēšanas interesēm.

Tikmēr Latvijas Radio un Latvijas Televīzija ziņo, ka KNAB otrdien, 11.decembrī, aizturējis pašvaldības uzņēmuma Rīgas satiksme Infrastruktūras uzturēšanas un attīstības departamenta direktoru Igoru Volkinšteinu.

Uzņēmuma pārstāvis Viktors Zaķis šo informāciju Latvijas Radio apliecināja, sakot, ka nav zināms Volkinšteina aizturēšanas iemesls. Tasjājautā KNAB. Savukārt izmeklētāji pagaidām nekādas ziņas nesniedz, ziņo portāls lsm.

«Cilvēks ir aizturēts. Tas ir [Rīgas satiksmes]Infrastruktūras uzturēšanas un attīstības daļas direktors Igors Volkinšteins. KNAB mūs informēja, ka viens cilvēks aizturēts. Par ko, uz kādu laiku – neko nezinu. Mēs labprāt jūs informētu,bet paši nezinām,» sacīja Zaķis.

Tikmēr Latvijas Televīzijas rīcībā esošā informācija liecina, ka KNAB aizturējis sešas personas –vienu Rīgass atiksmes amatpersonu un piecas privātpersonas, tajā skaitā arī uzņēmēju Māri Martinsonu.

Volkinšteins Rīgas satiksmē strādā kopš 2003.gada. Līdz 2008.gadam bija uzņēmuma valdes loceklis, tad gadu attīstības direktors, bet pēdējos deviņus gadus – Infrastruktūras uzturēšanas un attīstības departamenta direktors.

Patlaban nav zināms, vai KNAB darbinieku ierašanās RS varētu būt saistīta ar uzņēmēja Māra Martinsona aizturēšanu. Kā zināms, KNAB darbinieki aizturējuši Martinsonu, un aizturēšana nav saistīta ar izmeklēšanām pret Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas