bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Otrdiena 31.03.2020 | Vārda dienas: Atvars, Gvido
LatviaLatvija

Rīgas satiksmes jaunajai valdei vēl nav skaidrības par potenciālo līguma laušanu ar Rīgas karti

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Rīgas karte, Džineta Innusa, Rīgas satiksme, Juta Strīķe, JKP, Rīgas dome, pārņemšana

Pašvaldības uzņēmuma SIA Rīgas satiksme jaunajai valdei vēl nav skaidrības par potenciālo līguma laušanu ar meitassabiedrības SIA Rīgas karte otru akcionāru, otrdien, 18.februārī, Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijā sacīja Rīgas satiksmes valdes priekšsēdētāja Džineta Innusa. 

Komisijas deputāti otrdien uzklausīja Innusas ziņojumu par Rīgas satiksmes finanšu un darbības pārskatu par 2018. un 2019.gadu, kā arī vidēja termiņa un ilgtermiņa stratēģiju un prioritātēm.

Innusa skaidroja, ka šogad Rīgas satiksmei ir jāiesniedz izvērtējums, vai tā saglabās dalībnieka statusu Rīgas kartē, tāpēc lielākais šī gada izaicinājums Rīgas satiksmes valdei ir saprast iespējamos tālākos darbības scenārijus Rīgas kartē. Pašreiz Rīgas kartes kapitālā Rīgas satiksmei pieder 51%, bet 49% pieder Francijā reģistrētam uzņēmumam Conduent Business Solutions, tomēr konkrētais akcionāru līgums nosaka, ka Conduent Business Solutions ir tiesības kā vairākuma akcionāram. 

Akcionāru līguma darbības termiņš ir 2020.gada 31.decembris. Viņa norādīja, ka pēc šī termiņa ir iespējami dažādi scenāriji – var saglabāt pašreizējo akcionāru sastāvu, var iegūt Rīgas satiksmes īpašumā papildu 49% vai veikt kādas citas darbības. 

«Tam ir vajadzīgs finanšu un ekonomiskais izvērtējums, lai redzētu, kāds ir labākais risinājums,» teica Innusa, skaidrojot, ka jāsaprot, vai kāda scenārija īstenošanas gaitā Rīgas satiksme par kaut ko lieki nepārmaksās.

«Esam pasūtījuši finanšu izvērtējumu un pieņemu, ka martā vai aprīlī varēsim ar to iepazīstināt,» stāstīja Innusa, skaidrojot, ka pašreiz pietrūkst informācijas, lai izvērtētu tālāko rīcību un ir jāsaprot, kāds lēmums būtu finansiāli izdevīgāks.

Komisijas deputāte Juta Strīķe (JKP) jautāja, vai Innusai ir pārliecība, ka nav kādi slēpti līguma punkti, piemēram, ka Rīgas kartes zīmols vai elektronikas sistēma pieder mazākuma akcionāram un Rīgas satiksmei pieder tikai «tukša čaula». Innusa uzsvēra, ka viņai šādas pārliecības nav un šādu pārliecību gūt ir ļoti sarežģīti, tāpēc ir vajadzīgs izvērtējums. 

Tāpat Innusa apstiprināja, ka nav pārliecība arī par Rīgas kartes otra akcionāra patiesā labuma guvējiem. 

«Pieņēmumi ir, bet nespekulēsim, kamēr nav konkrētas informācijas,» skaidroja Innusa, uzsverot, ka nav arī pārliecība, vai nav kādi «slēpti līgumi», kuru dēļ var būt problēmas, laužot līgumu. 

Savukārt, kā pozitīvu aspektu Innusa norādīja, ka no 2021.gada visa Rīgas kartes tehnoloģiskā e-talonu sistēma pāriet Rīgas satiksmes īpašumā. Innusa minēja, ka pašreiz sistēmas uzturēšana gadā izmaksā 15 miljonus eiro, bet nākamgad, sistēmai pārejot Rīgas satiksmes īpašumā, izmaksas mainīsies.

Rīgas satiksmes valdes priekšsēdētāja norādīja, ka jāvērtē arī e-talonu sistēmas nākotne, jo tā ir desmit gadus veca un pēc tās pāriešanas Rīgas satiksmes īpašumā prasīs atjaunināšanu.

«Mēs kļūsim par sistēmas īpašnieku, un to izmest arī nebūtu izdevīgi. Jāsaprot, cik ilgi varam to uzturēt un cik tas izmaksās,» stāstīja Innusa, piebilstot, ka jāsaprot arī, cik maksātu pāreja no tagadējās sistēmas uz kādu citu jaunāku. 

Jau ziņots, ka jaunā uzņēmuma valde strādā kopš janvāra vidus, kad konkursa kārtībā tajā tika iecelta Innusa, Inga Krūkle un Jānis Golubevs.

Rīgas kartes akcionāri ir pašvaldības SIA Rīgas satiksme un ASV tehnoloģiju kompānija Conduent. 51% Rīgas karte pieder Rīgas satiksmei, bet 49% – Francijas uzņēmumam Conduent Business Solutions

Rīgas karte ir 2007.gadā dibināts uzņēmums, kas izveidoja un uztur Rīgas sabiedriskā transporta un autostāvvietu elektronisko norēķinu sistēmu.


Pievienot komentāru

Lietuvā: Izārstēto ir maz, jo analīzes taupa jauniem pacientiem

Lietuvā, kopš 28.februāra ir apstiprināts viens izveseļošanās gadījums no COVID-19, bet inficēto cilvēku skaits tuvojas 500. Kādēļ oficiālajos datos ir tikai viens atlabušais, to skaidroja Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

31.martā stāsies spēkā stingrākās sociālās distancēšanās prasības kafejnīcās

No 31.marta sabiedriskās ēdināšanas vietā jānodrošina divu metru distance starp galdiņiem, pie viena galdiņa nevar atrasties vairāk par diviem apmeklētājiem, ja tie nevar apliecināt, ka ir vienas ģimenes locekļi.

Satiksmes intensitāte kopš ārkārtas stāvokļa ieviešanas ir kritusies par 18%

Satiksmes intensitāte uz valsts galvenajiem autoceļiem laika periodā no 15. līdz 28.martam bija par 18% mazāka nekā tādā pašā laika periodā pirms mēneša, no 15.līdz 28.februārim.

IeM vēlas 20% piemaksu policistiem un robežsargiem COVID-19 krīzes laikā

Piemaksas paredzētas tikai tām Valsts policijas un Valsts robežsardzes amatpersonām, kuras tiešā veidā iesaistītas ārkārtējās situācijas pasākumos.

Nošķirtība kļūst grūtāka; svarīgi saglabāt dienas ritmu – tā igauņu psiholoģe

Psiholoģe Igaunijā, kur ārkārtējā situācijā aizvadītas desmit dienas, brīdinājusi, ka izturēt nošķirtību mājās daudziem kļūs grūtāk un svarīgi ir ievērot dienas ritmu un atrast fiziskas nodarbes, ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Pērnā gada 2.pusgadā ievērojams apaļkoku iepirkumu cenu samazinājums

Lielākais cenu kritums bija melnalkšņa zāģbaļķiem 18–24 cm diametrā, mazākais – apses zāģbaļķiem 18–24 cm diametrā.

Neskatoties uz reputācijas problēmām, KPV LV par priekšsēdētāja vietnieku ieceļ Nemiro

Partijas KPV LV jaunieceltās valdes pirmajā tiešsaistes sēdē par partijas priekšsēdētāja Ata Zakatistova vietniekiem tika iecelti Ralfs Nemiro un Ēriks Pucens.

Ģimenes ārsti varēs nozīmēt pacientus ar respiratoru saslimšanu simptomiem valsts apmaksātām COVID-19 analīzēm

Turpmāk ģimenes ārsti varēs nozīmēt pacientus ar respiratoru saslimšanu simptomiem valsts apmaksātām koronavīrusa izraisītās slimības COVID-19 analīzēm.

ASV paildzina pārvietošanās ierobežojumus; valstī inficējušies 140 000

ASV, kur reģistrēts pasaulē lielākais apstiprināto COVID-19 gadījumu skaits, valdība ir paildzinājusi valsts mēroga pārvietošanās un pulcēšanās ierobežojumus līdz 30.aprīlim, ziņo britu raidsabiedrība BBC.

CSP: 116 000 Latvijas iedzīvotāju ir elpošanas ceļu hroniskās slimības

Par minētajām elpošanas ceļu veselības problēmām biežāk sūdzas vecāka gadagājuma iedzīvotāji.

Rīgas kapsētās bēru ceremonijas notiks tikai ārā

Rīgas domes Mājokļu un vides departaments ir slēdzis pašvaldības kapsētās esošās kapličas.

Raidījumā: Latvijas krievus dezinformē par COVID-19 nekaitīgumu 

Sašķelta informācijas telpa visu laiku bijis Latvijas drošības drauds. Faktu vietā krieviski runājošie saņem informāciju, ka koronavīruss ir līdzvērtīgs iesnām un ka tas ir ASV radīts bioloģisks ierocis.

Kāpēc Girģens tā raujas uz valsts galvenā futbolista posteni?

Lai arī Ģirģenam visa enerģija šobrīd jāvelta savu tiešo pienākumu veikšanai un pasākumiem COVID-19 ierobežošanai, viņš tomēr kandidēs uz Latvijas Futbola federācijas prezidenta amatu.

Spānijā dienas laikā no COVID-19 miruši 838 cilvēki

Spānijā diennakts laikā līdz svētdienai, 29.martam, no COVID-19 izraisītām komplikācijām ir miruši 838 cilvēki. Tikmēr Itālijā otro dienu pēc kārtas sarucis letālo saslimšanas gadījumu skaits, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Rīgas satiksme atceļ lielāko daļu atlaižu uz ārkārtas situācijas laiku

Pasažieru braukšanas maksas atvieglojumus paredz atcelt visiem, kam iepriekš tika piešķirta atlaide, izņemot cilvēkus ar 1. un 2.grupas invaliditāti, pirmsskolas vecuma bērniem.

Krievija slēdz sauszemes robežas; kravu transports turpinās

Krievija no pirmdienas, 30.marta, ievieš pagaidu ierobežojumus valsts robežas šķērsošanai, lai valstī mazinātu jaunā koronavīrusa izplatību. Ierobežojumi neattieksies uz kravas furgonu kustību pāri robežai, ziņo Krievijas valsts ziņu aģentūra TASS.

airBaltic pirmskrīzes darbības apmērus varētu atgūt 2021.gadā, ja ne vēl vēlāk

Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic pirmskrīzes darbības apmērus varētu atgūt 2021.gadā, ja ne vēl vēlāk.

Atgriezīsies vēss un nokrišņiem bagāts laiks

Darba nedēļas gaitā daudzviet gaidāms slapjš sniegs un sniegs, tomēr, pakāpeniski paaugstinoties gaisa temperatūrai, nokrišņi pāries galvenokārt lietū.

Koronavīruss Baltijā. Latvijā – 347, Lietuvā – 437 , Igaunijā – 679

Igaunijā ziņo, ka divi saslimušie ir miruši COVID-19 izraisīto komplikāciju dēļ un 20 cilvēki ir izveseļojušies no šī koronavīrusa.

Nedēļa Lietuvā: Vīruss uzveic piekto pacientu, Nausēda aicina ES nopietnāk cīnīties pret pandēmiju

Lietuvā aizvadītās nedēļas galvenie notikumi ziņās bija pirmo piecu cilvēku nāve no COVID-19 komplikācijām, prezidenta Gitana Nausēdas aicinājums ES dalībvalstīm izvērst nopietnāku cīņu pret pandēmijas izplatību un Lietuvas Apelācijas tiesas lēmums pārcelt 13.janvāra krimināllietas izskatīšanu.

BNN nedēļas apkopojums: Uz Tokiju nākamgad. Muižnieks rektora amatā. Draudzīgā degvielas cena

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmas kā Ārkārtas situācija, Amats, Prognoze, Risinājumi, Vienošanās, Viedoklis un Cenu kritums.

COVID-19 konstatēta Stradiņa slimnīcas onkoloģei

Saslimšana ar jaunā koronavīrsa izraisīto slimību COVID-19 konstatēta vienai Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas mediķei.

Martā bezdarbnieku skaits audzis par vairāk nekā 2 500 cilvēkiem

Kopš marta sākuma bezdarbnieku skaits Latvijā ir pieaudzis par 2 557 personām, un kopumā šāds statuss patlaban piešķirts 60 804 iedzīvotājiem.

Vēl vienam Rēzeknes slimnīcas darbiniekam konstatē saslimšanu ar koronavīrusu

Saslimšana konstatēta pēc tam, kad paņemtas analīzes pārējiem darbiniekiem, atklājot bērnu ķirurga saslimšanu ar COVID-19.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!