Rīgas satiksmes kapitāldaļu turētājs prasīs prokuratūrai izvērtēt padomes priekšsēdētāja iecelšanas pamatotību

Pašvaldības uzņēmuma Rīgas satiksme kapitāldaļu turētājs, Rīgas domes izpilddirektors Juris Radzevičs, grasās vērsties prokuratūrā saistībā ar Rīgas satiksmes padomes priekšsēdētāja Rolanda Klinča iecelšanu amatā, tā pirmdien, 6.janvārī, intervijā Latvijas Radio paudis Radzevičs.

Radzevičs skaidroja, ka juristi pauduši uzskatu – Klinča iecelšanā pārkāpta procedūra un viņu, labākajā gadījumā, varēja iecelt tikai uz laiku, nevis uz pieciem gadiem. Līdz ar to, lai izvērtētu notikušo, Radzevičs grasās vērsties prokuratūrā, lai tā izvērtē, vai Rīgas satiksmes padomes priekšsēdētāja iecelšanas procedūrā nav pārkāptas amata pilnvaras.

Runājot par Rīgas satiksmes valdes iecelšanu, Radzevičs norādīja, ka aizvien nav saņēmis dokumentus, kas pamatotu, kā Elīna Epalte-Drulle un Emīls Jakrins nonākuši jaunās valde sastāvā. Rīgas satiksmes kapitāldaļu turētājs skaidroja, ka ir svarīgi saprast, kā ir notikusi valdes iecelšanas procedūra un kāda ir padomes priekšsēdētāja un padomes locekļu loma pieņemtajos lēmumos.

Radzevičš gan norādīja, ka viņam esot teikts, ka padomes sēdes, kurā tika iecelta valde, protokoli līdz piektdienai, 3.janvārim, nemaz neesot bijuši parakstīti un esot notikusi protokolu tekstu uzlabošana par labu padomes priekšsēdētājam.

Radzevičs uzsvēra, ka valdes iecelšanas process rada šaubu ēnu ne vien pār jauno Rīgas satiksmes valdi, bet arī padomi.

Nākamie soļi būs padomes atbildības un no tā izrietošo seku izvērtēšana, informēja Radzevičs, nenoliedzot, ka pastāv potenciāls atlaist Rīgas satiksmes padomi.

Kā ziņots, uzņēmuma padome konkursā izvēlēto jauno valdi apstiprināja 30.decembrī un ceturtdien, 2.janvārī, par valdes priekšsēdētāju tika iecelta bijusī Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietniece Džineta Innusa.

Turpmāk valdē darbosies līdzšinējais Ceļu satiksmes drošības direkcijas valdes loceklis Jānis Golubevs, bijusī Olainfarm valdes locekle un SEB bankas Baltijas kontu un maksājumu operāciju vadītāja Inga Krūkle, līdzšinējie Rīgas satiksme pagaidu valdes locekļi Jakrins un Epalte-Drulle, kā arī Innusa.

Padomes priekšsēdētājs Klincis iepriekš norādīja, ka valdes locekļu atlases komisijas svarīgākie kritēriji, veicot konkursu un izdarot izvēli par jauno uzņēmuma valdi, bijuši nodrošināt uzņēmuma darbības nepārtrauktību, kvalitātes vadību un risku vadību.

Lasiet arī: Innusa: Rīgas satiksmes valde lēmumus turpmāk vairs nepieņems «ar apšaubāmas likumības pazīmēm»

Uz Rīgas satiksme valdes konkursu kopumā pieteicās 176 pretendenti.

Kandidātu vērtēšanu otrajā kārtā veica personāla atlases kompānija SIA Human Source un valdes atlases nominācijas komisija.

Rīgas satiksme palika bez valdes pēc Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) sāktās iepirkumu lietas. KNAB sāka kriminālprocesu saistībā ar trim Rīgas satiksme veiktajiem iepirkumiem – par 2016.gada zemās grīdas tramvaju iepirkumu, kura kopējā summa bija 62 597 477 eiro, 2013.gada iepirkumu par trolejbusu piegādi, kura kopējā summa bija 131 646 135 eiro, kā arī 2013.gadā veikto iepirkumu par autobusu piegādi, kura kopējā summa bija 75 808 297 eiro. Kriminālprocesā tiek izmeklēta amatpersonu kukuļošana un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšana.

Pēc lietas sākšanas visa toreizējā valde atkāpās no amatiem. Uzņēmuma valdē strādāja priekšsēdētājs Leons Bemhens, toreizējais Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Jakrins, Jūrmalas domes deputāte Larisa Loskutova (S), Baldones novada domes deputāts Andrejs Požarnovs (Gods kalpot mūsu Latvijai), kā arī partijas Gods kalpot Rīgai biedre Inese Švekle. Rīgas satiksme tika iecelta pagaidu valde, kuras sastāvs bieži mainījās.

Klincis Rīgas satiksmes padomē nonāca pēc tam, kad Rīgas vicemērs Druvis Kleins daļēji nomainīja pašvaldības uzņēmuma padomes sastāvu. Kleins savu rīcību skaidroja ar šaubām par esošajiem padomes locekļiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas