bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Trešdiena 29.01.2020 | Vārda dienas: Aivars, Bille, Valērijs
LatviaLatvija

Rīgas satiksmes kreditori gatavi gaidīt, kad uzņēmuma vadība pildīs solījumus par darba stabilizēšanu

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Rīgas satiksme, SEB banka, Rīgas dome, Emīls Jakrins, Elīna Epalte-Drulle, Kārlis Danēvičs, Džineta Innusa, parādsaistības, kredīti, kreditori, Juris Radzevičs, Rīgas satiksmes valde, Rīgas satiksmes padome,

Pašvaldības SIA Rīgas satiksme kreditori vēl ir gatavi gaidīt, lai pārliecinātos, vai tiks pildīti atbildīgo amatpersonu dotie solījumi par uzņēmuma darba stabilizāciju, tāpēc pagaidām nelūgs nekavējoties atdot uzņēmumam piešķirtos aizdevumus.

Rīgas domē trešdien, 15.janvārī, notika uzņēmuma vadītāju, pašvaldības pārstāvju un kreditoru pārstāvju tikšanās. Janvāra sākumā, kad uzņēmumam tika izraudzīta valde, kompānijas lielākā kreditora – SEB bankas – pārstāvji norādīja, ka jaunieceltās valdes reputācija nav pieņemama, jo tajā bija iecelti arī Emīls Jakrins un Elīna Epalte-Drulle, par kuru reputācijas riskiem sabiedrībā bija izskanējušas bažas. Tagad, kad abas šīs personas no valdes atbrīvotas, jaunā uzņēmuma vadība kreditorus centusies pārliecināt par to, ka turpmāk uzņēmuma darbu izdosies stabilizēt.

Kā žurnālistiem pastāstīja SEB banka valdes loceklis Kārlis Danēvičs, sarunā ieskicētais virziens par pārmaiņām no banku puses ir atbalstāms, taču aizdevēji nemainīgi turpina uzturēt viedokli, ka Rīgas satiksmē jānodrošina no politiskās varas maksimāli neatkarīga pārvaldība un uzņēmuma vadībā ir jābūt cilvēkiem, kuri izraudzīti atbilstoši viņu profesionalitātei, nevis partijas piederībai. «Sarunas gaitā guvām apliecinājumu, ka tas ir iecerētais darba virziens,» sacīja Danēvičs.

Taujāts, vai bankām ir pietiekami ar mutiskiem solījumiem un vai ir pārliecība, ka pašreizējā uzņēmuma vadība tiešām strādās ilgāk nekā dažas nedēļas, Danēvičs sacīja, ka «patlaban esam tajā stadijā, kad apliecinājums ir gūstams darbos».

Savukārt vaicāts, vai domes vadības nestabilā pozīcija nedara bankas bažīgas, Danēvičs norādīja, ka starptautiskā uzņēmumu pārvaldība paredz, ka uzņēmumu vadībai nav jābūt atkarīgai no politiskās vadības plūsmām.

Bankas pārstāvis nekomentēja, vai kāds no aizdevējiem devis signālus par to, ka daļu no aizdevumiem varētu nekavējoties atprasīt vai nākotnē neturpināt izsniegt.

Rīgas satiksme padomes priekšsēdētāja Džineta Innusa sacīja, ka kreditoriem svarīga ir regulāra informācijas apmaiņa, caurspīdīgi darba procesi, apliecinājumi, ka procesi strādā arī praksē, ne tikai «uz papīra», kā arī tas, ka pieņemtie lēmumi ir saprotami un pamatoti.

Viņa solīja, ka uzņēmums darīs visu, lai kreditoriem nerastos domas pieprasīt aizdevumu nekavējošu atdošanu. Viņa atzīmēja, ka pēdējā laikā nav veiktas kādas izmaiņas aizdevumu procentlikmēs, taču viņa neizslēdza iespēju, ka tādas izmaiņas varētu būt, ja uzņēmums kreditoriem dotos solījumus nepildīs.

Kopējie uzņēmuma ilgtermiņa aizņēmumi bankās patlaban ir vairāk nekā 200 miljoni eiro.

Rīgas satiksmes kapitāldaļu turētājs Juris Radzevičs, komentējot kreditoriem dotos solījumus, sacīja, ka padomes atjaunošana tādā sastāvā, kāda tā tika izraudzīta konkursa kārtībā, bijis pirmais solis uz uzņēmuma stabilizēšanu. Tāpat izvirzīts mērķis uzlabot komunikāciju starp uzņēmumu un kreditoriem, proti, iecerēta regulāra informācijas apmaiņa, lai aizdevēji justos droši par saviem līdzekļiem un saprastu, kas notiek uzņēmumā.

Tāpat esot iecerēta padome, kas uzraudzītu kapitāldaļu turētāja darbu un kas garantētu uzņēmuma stabilitāti neatkarīgi no politiskajām izmaiņām, un to paredzēts izveidot tuvākā mēneša laikā.

«Uzraudzības padome pieskatītu kapitāldaļu turētāja lēmumus ne tikai par Rīgas satiksmi, bet visiem uzņēmumiem. Tas garantētu, ka politiskais faktors lēmumus neietekmēs, un tie būs ilgtermiņa,» pauda Radzevičs.

Jau ziņots, ka janvāra sākumā, kad uzņēmumam tika izraudzīta valde, SEB bankas pārstāvji norādīja, ka jaunieceltās valdes reputācija nav pieņemama, jo tajā bija iecelti arī Jakrins un Epalte-Drulle, par kuru reputācijas riskiem sabiedrībā bija izskanējušas bažas.

Lasiet arī: Jaunā Rīgas satiksmes valde apstiprināta gada pēdējā darbadienā pusstundu pirms darbalaika beigām

Kļūstot par kapitāldaļu turētāju, Radzevičs norādīja, ka viens no viņa darbiem būs atjaunot uzņēmuma reputāciju tieši kreditoru acīs.

Pēdējo nedēļu laikā no amatiem Rīgas satiksmē atbrīvoti divi padomes locekļi, atgriežot tajā visus trīs decembra sākumā atstādinātos pārstāvjus – Normundu Narvaišu, Aināru Ozolu un Andreju Pančenko. 13.janvārī jaunā padome no amata atcēla arī Jakrinu, bet Epalte-Drulle – atlūgumu iesniedza pati.

Valdē darbu turpina Džineta Innusa, Inga Krūkle un Jānis Golubevs.


Pievienot komentāru

ES sarunas par nākotnes sakariem ar Lielbritāniju sāks martā

Eiropas Savienība (ES) martā, nevis februārī iesaistīsies saspringtās un apjomīgās sarunas ar Lielbritāniju par pušu nākotnes sakariem, tā noskaidrojis portāls The Guardian.

TM piedāvā VDD izvietot ēkā, kuru jau šobrīd būvē ministrijas vajadzībām

TM nosūtījusi vēstuli premjerministram, informējot par iespējamu alternatīvu risinājumu jaunai VDD ēkai, proti, dienestu izvietot ēkā, kura jau šobrīd tiek būvēta ministrijas iestāžu vajadzībām.

Ekonomikas ministram pagaidām nav plānu nodokļu «zaļināšanai»

Patlaban nav izstrādāts konkrēts plāns, kā ar nodokļu palīdzību veicināt valsts mērķus attiecībā uz klimatneitralitāti, atzinis ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro.

Valdība: Klimata un enerģētikas plāns līdz 2030.gadam ir solis ceļā uz klimatneitraliti

Ministru kabinetā atbalstītais Nacionālais enerģētikas un klimata plāns līdz 2030.gadam ir starpposms ceļā uz klimatneitraliti 2050.gadā, atzinuši ministri.

Aviācijas milzis Airbus izlīgst kukuļošanas izmeklēšanās trīs valstīs

Pasaulē vadošais lidmašīnu ražotājs, vairāku Eiropas valstu kopuzņēmums Airbus ir piekritis izlīgumam kukuļošanas izmeklēšanās, ko pret uzņēmumu ierosinājušas Francijas, Lielbritānijas un ASV iestādes.

Garkalnes mērs Bauze-Krastiņš atkāpjas no amata veselības stāvokļa dēļ

Garkalnes novada dome priekšsēdētājs Mārtiņš Gunārs Bauze-Krastiņš nolēmis atstāt domes vadītāja posteni veselības stāvokļa dēļ.

Dienesti apliecina gatavību jaunā koronavīrusa iespējamai ienākšanai Latvijā

Latvijas atbildīgie dienesti apliecināja, ka seko līdzi slimības izplatībai pasaulē un veikuši priekšdarbus, lai spētu kontrolēt tās iespējamu ienākšanu Latvijā.

Latvijā būvniecības izmaksas decembrī augušas 2,8% apmērā

Strādnieku darba samaksa palielinājās par 8,6%, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 1,7%, bet būvmateriālu cenas – par 1,1%.

Igaunijā novēro krievu vārdu popularitātes kritumu iecienītāko bērnu vārdu topos

Igaunijā jaunie vecāki retāk izvēlas dot krievu valodas personvārdus, par ko liecina šo vārdu maza klātbūtne populārāko bērnu vārdu sarakstos 2019.gadā, salīdzinot iepriekšējo gadu tendencēm, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Valdība nosaka termiņu Rīgas un Ventspils ostu valžu locekļiem – pieci gadi

Valdība pieņēmusi grozījumus Rīgas un Ventspils ostu pārvalžu nolikumos, nosakot ostu valdes locekļa amata termiņu līdz pieciem gadiem.

Latvijas dzelzceļam nebūs valstij dividendēs jāizmaksā 3,5 miljoni eiro

VAS Latvijas dzelzceļš nebūs valstij dividendēs jāizmaksā 3,5 miljonus eiro, tos novirzot LDz infrastruktūras attīstībai un atjaunošanai, otrdien, 28.janvārī, lēmis Ministru kabinets.

Kratīšana ABLV Bankā saistīta ar 50 miljonu eiro atmazgāšanu

Kratīšanas ABLV Bank saistītas ar vismaz 50 miljonu eiro atmazgāšanu no 2015. līdz 2018.gadam, informē prokuratūrā.

Foto: Levits piedalās Aušvicas atbrīvošanas 75.gadadienas atceres pasākumos Polijā

«Latvija konsekventi nosoda jebkādas totalitārisma izpausmes, noziegumus pret cilvēci, kā arī II Pasaules kara laikā pastrādātos kara noziegumus.»

Valmiermuižas alus darītavas apgrozījums pieaudzis par 6,2%

Aizvadītajā gadā Valmiermuižas alus darītavas apgrozījums pieaudzis par 6,2%, no 5,36 miljoniem eiro pieaugot līdz 5,7 miljoniem eiro.

KNAB veic kratīšanu likvidējamā ABLV Bank

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbinieki otrdien, 28.janvārī, veikuši procesuālās darbības likvidējamajā ABLV Bank.

Swedbank peļņa Latvijā pērn samazinājusies par miljonu

Aizvadītajā gadā Swedbank peļņa Latvijā samazinājusies par miljonu eiro un sasniegusi 108 miljonus eiro, informē bankā.

Nausēda Aušvicā: Lai nepieļautu sabiedrības sanaidošanu, jāatklāj musinošie spēki

Lietuvas prezidents Gitans Nausēda, piedaloties Aušvicas koncentrācijas nometnes atbrīvošanas gadadienā, sacījis, ka, lai nepieļautu jaunus noziegumus pret cilvēci, «mums ir jāidentificē spēki, kuri musina uz naidu».

Delna: Latvijai nesekmējas ar korupcijas apkarošanu

Latvija jau vairākus gadus stagnē Globālās pretkorupcijas koalīcijas Transparency International veidotajā Korupcijas uztveres indeksā, jo mūsu valstij nesekmējas ar korupcijas apkarošanu, tā Delna direktore Liene Gātere.

Etiopija gatava noslēgt konvenciju ar Latviju par nodokļu dubultās uzlikšanas novēršanu

Etiopija ir paudusi gatavību drīzumā ar Latviju noslēgt konvenciju par nodokļu dubultās uzlikšanas un nemaksāšanas novēršanu, informē Ārlietu ministrijā.

Ķirsis: Šim Rīgas domes sastāvam nevajadzētu pieņemt pašvaldības budžetu 2020.gadam

Ņemot vērā pār pašreizējo Rīgas domes sastāvu krītošo «korupcijas ēnu» un tās pieļautās neizdarības, šim sasaukumam nevajadzētu pieņemt pašvaldības budžetu 2020.gadam, tā Rīgas domes opozīcijas deputāts Vilnis Ķirsis.

Afganistānā avarējusī ir ASV militārā lidmašīna

Afganistānas austrumos avarējušais lidaparāt ir ASV militārā lidmašīna, nevis pasažieru lidmašīna, kā sākotnēji ziņojušas afgāņu varasiestādes. Avārijas faktu apstiprinājuši ASV spēki un NATO. Pagaidām nav informācijas par iespējamiem upuriem.

Autoceļi vietām apledo Kurzemē, Zemgalē un Latgalē

Apledojums 28.janvāra rītā vietām Kurzemē, Zemgalē un Latgalē apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem.

Pūce kritizē Ķekavas novada domes rīcību, ārkārtas sēdi organizējot nakts vidū

Sasaucos domes ārkārtas sēdi krietni pēc darba laika beigām, Ķekavas novada pašvaldība nav ievērojusi labas pārvaldības praksi, vērtē vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce.

Olainfarm: Olmafarm dezinformē sabiedrību par it kā notikušu akcionāru sapulci

AS Olainfarm lielākais akcionārs SIA Olmafarm, izplatot informāciju par it kā notikušu akcionāru sapulci un izmaiņām Olainfarm padomē un valdē, ir dezinformējis sabiedrību.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!