bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Piektdiena 06.12.2019 | Vārda dienas: Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
LatviaLatvija

Rīgas satiksmes padome sākumā grib izraudzīties jauno valdi, tikai pēc tam vērtējot bijušās atbildību

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Pašvaldības SIA Rīgas satiksme padomes primārais uzdevums ir izraudzīties jaunu uzņēmuma valdi un tikai pēc tam vērtēt bijušās valdes atbildību, trešdien, 16.oktobrī, Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejā paudis uzņēmuma padomes priekšsēdētājs Normunds Narvaišs.

Viņš domniekiem uzsvēra, ka viens no galvenajiem padomes uzdevumiem patlaban ir jaunas valdes atlase. Tiek prognozēts, ka tā tiks iecelta divu līdz trīs mēnešu laikā.

Atbildot uz domnieku jautājumiem par to, vai padomes ieskatā ir jāvēršas pret bijušo uzņēmuma valdi ar regresa prasību par zaudējumu piedziņu, Narvaišs pauda viedokli, ka primāri ir nostabilizēt uzņēmuma darbu un sakārtot tā nākotnes perspektīvas un tikai pēc tam «skatīties atpakaļ».

«Mums ir skaidrs, kā ieviest auditorkompānijas Ernst&Young ziņojumā ietvertos priekšlikumus, un tas tiek darīts. Protams, bijušās valdes atbildības izvērtējums nav jāaizmirst, taču auditiem par vēršanos pret bijušajām amatpersonām un par sadarbību ar Rīgas karti ķersimies klāt secīgi,» teica Narvaišs.

Līdz ar to viņš konkrēti neatbildēja, vai uzņēmums šādu regresa prasību kādreiz varētu iesniegt.

Viņš pastāstīja, ka pievēršoties stratēģiskās attīstības jautājumiem, padome ir tikusies gan ar visiem uzņēmuma nodaļu direktoriem, gan apmeklējuši visas struktūrvienībās, lai iepazītos ar darba organizāciju.

Tāpat ir izstrādāts padomes reglaments un korporatīvās pārvaldības dokumenti.

Padome līdz šim ir izveidojusi arī četras darba grupas, jo saredz, ka patlaban uzņēmumam «ir vairākas krīzes».

Pirmā esot funkcionālā vadības krīze, kas sākās, pērn decembrī atkāpjoties valdei, un kuru atrisināt plānots, veicot strukturālas izmaiņas, atlasot jauno valdi un tos direktorus, kuru posteņi pagaidām ir tukši.

Lasiet arī: Rīgas satiksmei papildu nepieciešami 2,9 miljoni eiro

Otra ir reputācijas krīze, kas neesot atrisināma vienā dienā. Pēc Narvaiša teiktā, tas ir stāsts gan par pagaidu valdes darbu, gan jaunās valdes atlases procesu, gan to, kā padome veiks savus pienākumus. «Tas ir arī jautājums par to, kā dome kā īpašnieki nāk palīgā un mazāk publiski runā par sliktajām lietām, kas pamatā bijušas pirms pāris gadiem, bet vairāk runā par to, kā uzņēmumu sakārtot un attīstīt,» pauda padomes vadītājs.

Kā uzsvēra Narvaišs, trešā bijusi finanšu krīze, kura likvidēta martā, saņemot no domes dotāciju.

Runājot par Rīgas satiksmes pārvaldību, opozīcijas deputāts Vilnis Ķirsis (V) jautāja, vai Narvaišs kā padomes locekli izskatīs valdes locekļa Emīla Jakrina atcelšanu no amata, jo viņš bija viens no tiem valdes pārstāvjiem, kuri atkāpās no amata pēc korupcijas skandāla. Uz jautājumu domnieks saņēma noraidošu atbildi, jo, pēc Narvaiša teiktā, divu mēnešu laikā tiks izraudzīta jauna valde un visi līdzšinējie tās pārstāvji tāpat zaudēs amatus.

Tāpat domnieks prasīja, vai balstoties uz advokātu biroja SIA Novius atzinumu, padome vērsīsies ar regresa prasību pret bijušo valdi. Padome esot lūgusi par šo viedokli valdei, taču tas pagaidām nav saņemts. Domnieks pauda neizpratni, kā tas nākas, ka padome prasa viedokli valdei, kurā ir Jakrins. «Sanāk, ka jūs prasāt Jakrinam vai, viņaprāt, var pret viņu vērsties tiesā,» teica Ķirsis. Narvaišs izteicās, ka valde šajā situācijā esot padomes vienīgais darba instruments.

Savukārt opozīcijas deputāts Valters Bergs (JKP) prasīja, kas notiek ar ūdeņraža trolejbusiem un ūdeņraža uzpildes staciju, uz ko saņēma atbildi, ka uzņēmums ir saņēmis desmit trolejbusus, kuri ir darba kārtībā, taču ūdeņraža staciju darbība visā Eiropā esot apturēta saistībā ar avāriju Norvēģijā.

«Stacijām tiek piemērotas jaunas drošības sistēmas un plānojam, ka pēc 18.novembra visam vajadzētu būt klāt,» teica uzņēmuma pārstāvji, norādot, ka vienlaikus gaidāms liels darbs, lai saprastu, kādus transporta veidus attīstīt laika posmā pēc 2023.gada, kad būs jānodrošina bezizmešu transports.

Pēc uzņēmuma aplēsēm, šo gadu Rīgas satiksme pirmo reizi pēc vairākiem gadiem varētu noslēgt bez zaudējumiem un pat ar peļņu 1,3 miljonu eiro apmērā. Līdzekļi esot ieekonomēti, pateicoties pagaidu valdes darbam. Vienlaikus viņš norādīja, ka ir apturēti vairāki investīciju projekti, kas varētu uz uzņēmuma darbu atsaukties nākotnē.

Stundu pēc sēdes sākuma komitejas vadītājs Vadims Faļkovs (S) izsludināja sēdē pārtraukumu līdz nākamajai trešdienai, 23.oktobrim. To, ka pārtraukums būs, viņš gan paziņoja jau sēdes sākumā, taču, kāds tam ir iemesls un kādēļ sēdi nevar vadīt neviens no viņa vietniekiem, nepaskaidroja.


Pievienot komentāru

Likumā nosaka pašvaldību administratīvo komisiju izveidošanas kārtību

Vietējo pašvaldību administratīvo komisiju izveidošanas kārtība un darbība turpmāk būs noteikta likumā. To paredz Saeimā ceturtdien, 5.decembrī, galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi likumā Par pašvaldībām.

Latvijā trešajā ceturksnī bijusi straujāka IKP izaugsme nekā ES vidēji

Latvijā šogad trešajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pirms gada bijis straujāks iekšzemes kopprodukta pieaugums nekā Eiropas Savienībā vidēji, liecina publiskotie ES statistikas pārvaldes Eurostat koriģētie dati, kas apkopoti par 25 bloka zemēm.  

Aiztur Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvaldes ierēdni aizdomās par 250 000 eiro piesavināšanos

Igaunijas Iekšējās drošības dienests aizturējis Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvaldes ierēdni saistībā ar aizdomām, ka viņš viltojis dokumentus un piesavinājies vairāk nekā 250 000 eiro.

Lielo parādu dēļ Brazīlijai draud atņemt balsstiesības ANO Ģenerālajā asamblejā

Pastāv draudi, ka, nesamaksājot parādus ANO, Brazīlija Ģenerālajā asamblejā varētu zaudēt balsstiesības, informē Reuters.

Saeimas šī gada rudens sesiju plānots slēgt 27.decembrī, ziemas sesiju sākt 9.janvārī

Saeimas Prezidijs un Frakciju padome ceturtdien, 5.decembrī, vienojās Saeimas šī gada rudens sesiju slēgt 27.decembrī, bet ziemas sesiju sākt 2020.gada 9.janvārī.

Pirmo reizi kopš 2003.gada Latvijā mirusi, iespējams, ar trakumsērgu inficēta sieviete

Daugavpilī mirusi sieviete, kura, iespējams, inficējusies ar trakumsērgu, informē SPKC. Tas varētu būt pirmais trakumsērgas izraisītais nāves gadījums kopš 2003.gada.

VARAM vēlas Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas jau februārī

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija jau konsultējas par iespējamo Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu laiku, vēloties tās rīkot 22.februārī.

Latviešu jaunieši pārliecināti, ka spēj ietekmēt politiskos procesus ES

*Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas programmā iesaistītie skolēni ir pārliecināti par jauniešu spējām ietekmēt politiskos procesus kā Latvijā, tā Eiropas Savienībā.

Saslimstība ar gripu turpina pieaugt, bet joprojām saglabājas zema

Pagājušajā nedēļā ambulatorajās iestādēs reģistrēti 30 klīniski apstiprināti gripas gadījumi, tomēr vīrusa intensitāte joprojām saglabājas zema.

Nākamgad profesionālajā dienestā pieņems 700 karavīru

Nacionālie bruņotie spēki 2020.gadā profesionālajā dienestā plāno pieņemt līdz 700 karavīru. Aptuveni 500 karavīru paredzēti dienestam Sauszemes spēku Mehanizētajā kājnieku brigādē, bet 130 – studijām Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā virsnieka profesijas iegūšanai.

Saeima atbalsta valdības lēmumu par ārkārtējās situācijas pagarināšanu atkritumu apsaimniekošanā Rīgā

Saeima ceturtdien, 5.decembrī, piekrita valdības lēmumam par ārkārtējās situācijas pagarināšanu atkritumu apsaimniekošanā Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā līdz 2020.gada 12.martam.

Marguerite Fund pārdos Conexus akcijas Japānas kompānijas Marubeni fondam

Latvijas dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatora Conexus Baltic Grid akcionārs Marguerite Fund pārdos sev piederošos 29,06% Conexus akciju Japānas kompānijas Marubeni fondam.

Foto: Kandavas novadā izņem 34 nežēlīgos apstākļos turētus suņus

Pārtikas un veterinārais dienests no kādas mājas Kandavas novada Cēres pagastā izņēmis 34 suņus, kas turēti nepiemērotos apstākļos, turklāt atrasts viens daļēji mumificējies dzīvnieka līķis, informē dienestā.

Pūce: Domājam par risinājumiem, kā padarīt demokrātiskāku domes atlaišanas kārtību

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā jau ilgāku laiku tiek apspriesti iespējami likuma grozījumi, kas ļautu pašvaldībās sarīkot ārkārtas vēlēšanas arī tad, ja dome būtu atlaista tās pilnvaru pēdējos 15 mēnešos.

Francijā briest sīvi protesti par Makrona iecerēto pensiju reformu

Francūži gatavojos šīs desmitgades lielākajiem protestiem, kuros arodbiedrības aicina protestēt pret Francijas prezidenta Emanuēla Makrona iecerēto pensiju reformu.

Swedbank vadītājs: Ja Latviju iekļaus «pelēkajā sarakstā», negatīvais efekts būs jūtams ilgtermiņā

Ja Latvija tiks iekļauta Starptautiskās Finanšu darījumu darba grupas «pelēkajā sarakstā», negatīvā ietekme būs jūtama ilgtermiņā.

Saeimas vairākums varētu virzīties uz Rīgas domes atlaišanu

Saeimas vairākums varētu virzīties uz Rīgas domes atlaišanu, liecina rīcībā esošā neoficiālā informācija. Izskan arī atturīgāka pozīcija, tomēr lielākoties tiek atzīts, ka, visticamāk, Rīgas domes atlaišanas process tiks sākts.

Tautsaimniecības komisija aicina pārskatīt Rail Baltica projekta pārvaldības struktūru

«Ņemot vērā nestabilo situāciju un ilgstošo stagnāciju projekta pārvaldībā, Tautsaimniecības komisija aicina Satiksmes ministriju pārskatīt RB Rail struktūru.»

«Pilnīgi skaidrs, ka rīdzinieki pārmaksā.» Kleins licis izvērtēt iespēju Rīgas satiksmei lauzt līgumu ar Rīgas karti

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks un pašvaldības SIA Rīgas satiksme kapitāldaļu turētājs Druvis Kleins uzdevis uzņēmuma juristiem izvērtēt iespējami ātru līguma pārtraukšanu ar SIA Rīgas karte.

NATO līderi apstiprina aizsardzības plānus Polijai un Baltijas valstīm

Neskatoties uz Turcijas sākotnēji izteiktajiem iebildumiem, NATO līderi trešdien, 4.decembrī, apstiprinājuši jaunus aizsardzības plānus Polijai un Baltijas valstīm, paziņoja NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

Vēlas pagarināt Latvijas dalību militārajā operācijā pret Daesh Irākā

Latvijas Nacionālie bruņotie spēki dalību starptautiskajā operācijā pret teroristisko organizāciju Daesh Irākā turpinās līdz 2022.gada 1.februārim, paredz Aizsardzības ministrija sagatavotais lēmumprojekts, par kuru būs jābalso Saeimai.

Nemiro: Latvija vēl nav izlēmusi, vai iegādāties Gazprom piederošās Conexus akcijas

«Latvija izskatīs ikviena Latvijas dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatora Conexus Baltic Grid akcionāra piedāvājumu iegādāties kompānijas akcijas.»

ASV Pārstāvju palāta nosoda Ķīnas cilvēktiesību pārkāpumus pret uiguriem

ASV parlamenta Pārstāvju palāta pieņēmusi likumprojektu, kas paredz vērsties pret Ķīnu saistībā ar tās vēršanos pret uiguru kopienu un tādējādi pieļautajiem cilvēktiesību pārkāpumiem, informē BBC.

Pašvaldību reformā konflikts rodas tur, kur bagātie negrib dalīties, tā eksprezidents

Teritoriālās reformas mērķis vienmēr ir tas pats – veidot saimnieciski efektīvākas administratīvās vienības. Proti, lai novads ir tāds, kas spēj sevi uzturēt un saimnieciski attīstīt.

Jaunākie komentāri


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!