Rīgas siltums veiks vēl vienu hidraulisko pārbaudi

Lai sagatavotos drošai nākamajai apkures sezonai un savlaicīgi atklātu iespējamās bojājumu vietas siltumtīklos, AS Rīgas siltums otrdien, 16.jūnijā, veiks hidraulisko pārbaudi siltumcentrāļu Imanta un Zasulauks siltumtīklos, informē uzņēmumā.

Pārbaudes laikā visiem siltumenerģijas patērētājiem jābūt droši atslēgtiem no siltumtīkliem, tādējādi iedzīvotājiem Imantas, Zolitūdes, Iļģuciema, Grīvas, Dzirciema, Dzegužkalna, Āgenskalna, Zasulauka dzīvojamos rajonos, Šampētera, Kalnciema, Daugavgrīvas, Trijādības ielu, Aleksandra Grīna bulvāra un Raņķa dambja rajonā nebūs pieejams karstais ūdens.

Lai siltumtīklos radušos bojājumu gadījumā apkārtējā vidē neizplūstu karsts siltumnesējs (tehniskais ūdens, kas cirkulē tikai siltumtīklos), pirms hidrauliskās pārbaudes to atdzesē līdz + 45 grādiem, tāpēc daļai namu karstā ūdens temperatūra pakāpeniski pazemināsies jau vakarā no pirmdienas uz otrdienu.

Pēc hidrauliskās pārbaudes karstā ūdens padeve tiks atjaunota jau otrdienas vakarā, bet, ja atsevišķu siltumtīklu posmos tiks atklāti bojājumi, iespējami karstā ūdens piegādes pārtraukumi līdz bojājumu novēršanai.

Par plānoto siltumenerģijas padeves pārtraukšanu savlaicīgi ir informēti namu īpašnieki un apsaimniekotāji, kuru pienākums ir informēt arī dzīvokļu īpašniekus.

Pārbaudes laikā siltumtīkli ir paaugstinātas bīstamības objekti – siltumnesēja spiediens tajos ir paaugstināts līdz 16 atmosfērām.

AS Rīgas siltums lūdz iedzīvotājus nekavējoties ziņot par hidrauliskās pārbaudes laikā novērotajām ūdens noplūdēm siltumtīklos pa bezmaksas diennakts Klientu palīdzības dienesta tālruni 80 0000 90.

Rīgā kopumā ir vairāk nekā 800 km siltumtīklu, no kuriem ap 700 km ir AS Rīgas siltums īpašumā. Šobrīd 63% AS Rīgas siltums siltumtīklu ir nomainīti, aprīkoti ar siltumnesēja noplūžu konstatējošu signalizāciju un atrodas labā tehniskā stāvoklī.

Rīgā aizvien pieaug rajonu skaits, kuros hidrauliskās pārbaudes vairs netiek veiktas katru gadu, bet nu jau ar gada līdz pat četru gadu pārtraukumu. Šobrīd tās ir, piemēram, Daugavgrīvas, Keramikas ielas rajonos, taču šādu rajonu paliek vairāk, aizvien pārbūvējot savu laiku nokalpojušos siltumtīklus.

Vasaras laikā plānotas hidrauliskās pārbaudes arī citās centralizētās siltumapgādes zonās, par iespējamiem karstā ūdens pārtraukumiem uzņēmums ziņo atsevišķi.

AS Rīgas siltums atvainojas par sagādātajām neērtībām un aicina ar sapratni uztvert esošo situāciju!

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas