Rīgas Zoodārzam piešķir vairāk nekā 200 tūkstošus zaudējumu kompensācijai

Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja ceturtdien, 12.augustā, atbalstīja 229 916 eiro piešķiršanu no izdevumiem neparedzētiem gadījumiem SIA Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs.

Līdzekļi piešķirti Covid-19 ietekmes mazināšanai.

Finansējums nepieciešams, jo 2021.gada pirmā pusgada plānotie ieņēmumiem no apmeklētājiem par 32% jeb 229 916 eiro atpaliek no plānotajiem rezultātiem. 

Zoodārzā skaidroja, ka Covid-19 situācija objektīvi negatīvi ietekmēja tā darbības finanšu rādītājus, jo līdz šī gada 1.jūnijam bija jāpiemēro samazināta ieejas maksa sakarā ar iekštelpu nepieejamību apmeklētājiem.

Savukārt maija un jūnija mēnešos apmeklētības rādītāji būtiski atpalika no plānotajiem, jo neatjaunojās ārvalstu (īpaši Lietuvas, Igaunijas, Krievijas) tūristu plūsma.

Zoodārza vadība uzsver, ka tā katru dienu monitorē apmeklētības un ieņēmumu rādītājus, maksimāli sekojot to dinamikai, attiecīgi arī plānojot aktivitātes apmeklētāju skaita palielināšanai.

No jūlija pirmās puses, ievērojot epidemioloģiskās drošības noteikumus, pamazām apmeklētājiem tiek atjaunota iespējas iekštelpu apskatei. Minētie pasākumi, iespējams, dos pozitīvu rezultātu vasaras sezonas otrajā pusē, attiecīgi daļēji īstermiņā stabilizējot zoodārza finanšu situāciju, bet, ņemot vērā negatīvās prognozes par Covid-19 situāciju rudens periodā, kopējie zoodārza finanšu un aktivitāšu rezultāti 2021.gadā prognozējami ar negatīvām tendencēm, secināts uzņēmumā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas