bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Ceturtdiena 22.08.2019 | Vārda dienas: Everts, Rudīte
LatviaLatvija

Rīgas Zooloģiskais dārzs svin 101.dzimšanas dienu

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 1 balsojumi)

Autors: Evija Trifanova/LETA

Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs šogad atzīmē vairākus svarīgus notikumus – svin savu 101.dzimšanas dienu kopš pirmās atvēršanas reizes, piemin 80 gadus kopš darbības atjaunošanas pēc Pirmā pasaules kara un atzīmē 20 gadus kopš filiāles Cīruļi atklāšanas brīža. 

Par godu šiem notikumiem 12.oktobrī un 13.oktobrī gan zoodārzā Rīgā, gan arī tā filiālē “Cīruļi” notiks tradicionālais dzimšanas dienas pasākums Dzīvnieku dienas. Kā jau ierasts, šajās dienās ciemos īpaši aicināti apmeklētāji, kuru vārdā vai (un) uzvārdā dzīvnieka nosaukums. Zoodārza viesiem, kuri visa mūža garumā aktīvi popularizē dzīvnieku pasaules daudzveidību, biļetes šajās dienās maksās puscenu.

Tātad šogad 12. un 13.oktobrī visiem apmeklētājiem, pierādot sava vārda vai uzvārda saistību ar dzīvnieka nosaukumu, (uzrādot līdzpaņemto personas apliecinošu dokumentu) – ieejas biļešu cenai 50% atlaide no pamatcenas. Ja vārda un dzīvnieka nosaukums nav latviešu, bet citā valodā, tad papildus nepieciešams nokopēt atbilstošo vārdnīcas lapu (vai izdrukāt no interneta avota), kurā ir pierādāma tulkojuma saistība ar dzīvnieka nosaukumu.

Sestdien un svētdien Žirafu mājā no plkst. 12.00 līdz 16.00 darbosies gudrību stūrītis Cik dažādi mēs esam?, kur katram apmeklētājam būs iespēja izvēlēties sev piemērotu nodarbi – salikt dzīvnieku domino, puzles, risināt sudoku vai pildīt darba lapas, iepazīties ar dzīvnieku dažādu veidu «apģērbiem».

Dzīvnieku dienu 2013 tradicionāla sacensība – kurš dzīvnieks populārākais?

Neklātienes «sacensības» starp apmeklētājiem, kuru uzvārdā vai vārdā ir dzīvnieku nosaukums, zoodārza dzimšanas dienas svinību laikā norisinās jau vairākus gadus. 2012.gada Dzīvnieku dienās kopumā Rīgas zoodārzu un filiāli Cīruļi apmeklēja 890 ar dzīvām radībām saistītu vārdu un uzvārdu nēsātāji, pārstāvot 30 zīdītājus, 47 putnu, 9 kukaiņu, 11 zivju un 1 rāpuļu sugu. Pērn pirmajā trijniekā iekļuva dažādās valodās reģistrētie Brieži, Gaiļi, un Lāči. Ļoti aktīvi bija arī Zaķi, Gulbji, Vanagi, kā arī Strazdi.

Kurš uzvarēs šogad un cik dārza apmeklētājiem ar dzīvnieku nosaukumu saistīts būs gan vārds, gan uzvārds – tas tiks paziņots īstajā zoodārza dzimšanas dienā, 14.oktobrī mājaslapā.

Pirms 80 gadiem…

Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs vārtus apmeklētājiem pirmo reizi vēra 1912.gada rudenī. Diemžēl jaunais, ar mīlestību lolotais Zooloģiskais dārzs pastāvēja tikai sešus gadus un Pirmā pasaules kara laikā tika slēgts. Dzīvniekus izveda uz Vāciju vai likvidēja. Pēc daudziem gadiem – 1933.gada 24.septembrī Zooloģisko dārzu atklāja no jauna. Šogad aprit 80 gadi, kopš dārza atjaunošanas.

Zooloģisko dārzu soli pa solim atjaunoja sākotnējā vietā, atklāšanas brīdī tas bija neliels un aizņēma agrākās teritorijas austrumu daļu. Galvenā ieeja – jauni koka vārti – atradās tuvāk Ķīšezeram, tagad vārtu vietā ir Amūras tīģeru mītne.

Iestādes mērķi saglabājās iepriekšējie: zooloģiskajā dārzā pirmkārt turami vietējie dzīvnieki, un tam jābūt pieejamam visiem iedzīvotājiem. Zooloģiskā dārza ierīkošanu un vadību uzņēmās entomologs Laimonis Gailītis. Starp pirmajiem dārza iemītniekiem trīsdesmitajos gados bija mežacūka Mežonīte, ūdrs Šuks un Valsts prezidenta Alberta Kvieša dāvinātais lūsis Incis. Ļoti populāri bija vilks Andrejs un lācene Magdusja, mazos apmeklētājus vizināja ēzelīši Voiteks un Frančeska. Tad pamazām dārzā iedzīvojās arī eksotiskie dzīvnieki.

Plašāk par Rīgas Zoodārza vēsturi varat lasīt šeit , kā arī nesen izdotajā grāmatā Mans mīļais Zooloģiskais dārzs(nopērkama dārza kasēs).

Ref:103.000.103.2094


Pievienot komentāru

  1. qooqoo teica:

    cik forša bilde!

PVO: Mikroplastmasa dzeramajā ūdenī rada mazu risku veselībai

Pasaules Veselības organizācija secinājusi, ka daudzums, kādā šobrīd dzeramajā ūdenī ir sastopamas sīkas plastmasas daļiņas, rada mazu iespēju nodarīt kaitējumu veselībai. Vienlaikus tā brīdinājusi, ka vajadzīgs plašāk pētīt mikroplastmasas ietekmi uz veselību.

Amazones lietus mežos sasniegts rekordaugsts ugunsgrēku skaits

Amazones lietus meži Brazīlijā šogad deguši tik daudz kā nekad līdz šim, liecina Nacionālā Kosmosa izpētes institūta dati.

KNAB atbrīvojis aizturēto Ogres novada mēru Helmani

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs 21.augusta vakarpusē ir atbrīvojis no rīta aizturēto Ogres novada domes priekšsēdētāju Egilu Helmani.

Valsts iestādēm būtu jānorāda ielūgtās personas uz publiskiem pasākumiem, tā VK

Jebkurai publiskā sektora institūcijai, kas saņem publisko finansējumu un to izmanto pasākumu rīkošanai, būtu atklāti jānorāda ielūgto personu vai institūciju saraksts.

Rīgā plāno ieviest tūristu nodevu – eiro par dienu

Rīgas domes ierēdņi izstrādājuši saistošos noteikumus, kas paredz visām tūristu mītnēm par viesu izmitināšanu maksāt pašvaldībai nodevu viena eiro apmērā par katru nakšņošanas dienu, bet ne vairāk kā desmit eiro, ja atpūtnieks pilsētā uzturas ilgāk.

Pārskatot izdevumus, visvairāk naudas rasts Zemkopības ministrijā

Vislielākie līdzekļi – 30,73 miljoni eiro – izdevumu pārskatīšanas rezultātā 2020.gada budžetā rasti Zemkopības ministrijā, liecina Finanšu ministrijas ziņojums.

Pirms jaunā mācību gada sākuma trūkst ap 500 pedagogu

Tuvojoties jaunajam mācību gadam, varētu būt ap 500 pedagogu vakancēm, pastāstīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska.

Okupācijas muzejam meklē jaunu vadītāju – izsludināts konkurss

Latvijas Okupācijas muzeja biedrības valde izsludinājusi atklātu konkursu uz Latvijas Okupācijas muzeja direktora amatu. Pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 30.septembris.

Reitingi Igaunijā: Opozīcija popularitātē aizvien pārspēj koalīciju, taču atbalsts krītas

Opozīcijas partijas Igaunijā piedzīvojušas popularitātes kritumu, kamēr valdošā Centra partija piedzīvojusi kāpumu.

Rīgas domē likvidēs trīs darba grupas

Likvidēt nolemts 2011.gadā izveidoto vadības grupu par zemās grīdas tramvaju ieviešanu Rīgā un 2013.gadā izveidoto Dienvidu tilta būvniecības projekta vadības grupu.

Palielinātas akcīzes likmes – akcīzes nodokļa ieņēmumi auguši par 8,1%

Akcīzes nodokļa ieņēmumi 2019.gada pirmajos sešos mēnešos ir 521 miljons eiro, kas ir par 39 miljoniem eiro jeb 8,1% vairāk nekā 2018.gada attiecīgajā periodā.

Pēc Helmaņa aizturēšanas iemeslu noskaidrošanas Gerhards vērtēs, vai paturēt viņu par padomnieku

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards pēc iepazīšanās ar Ogres novada domes priekšsēdētāja Egila Helmaņa aizturēšanas iemesliem vērtēs, vai viņu paturēt par padomnieku.

Nodokļu reformas atskaņas: Budžeta izdevumus aicina samazināt par 94 miljoniem

Nodokļu reformas ietekme joprojām ir būtiska un kompensējošie pasākumi ir nepietiekami, tādēļ padome uzskata, ka maksimāli pieļaujamie izdevumi nākamā gada budžetā nosakāmi par 94 miljoniem eiro mazāki nekā paredzēts budžeta projektā.

Latvijā ražotāju cenu līmenis rūpniecībā palielinājies par 1,5%

Salīdzinot ar jūniju, jūlijā ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā samazinājās par 0,2%. Toties salīdzinājumā ar pērnā gada jūliju kāpums ir 1,5%.

Iniciatīvai Ierēdnis ēno uzņēmēju pieteikušies 37 uzņēmumi

Apkopojot uzņēmumu iesniegtos pieteikumus, iniciatīvai Ierēdnis ēno uzņēmēju kopumā pieteikušies 37 uzņēmumi, kopumā ēnošanai piedāvājot 83 amata vietas savos uzņēmumos.

PVD apturējis divu ar zīmolu Pakistānas kebabs strādājošu uzņēmumu darbību

Pārtikas un veterinārais dienests higiēnas prasību pārkāpumu dēļ apturējis divu ar zīmolu Pakistānas kebabs strādājošu uzņēmumu darbību.

Tramps atkārto aicinājumu atļaut Krievijai atgriezties «Lielajā septītniekā»

ASV prezidents Donalds Tramps atkārtojis aicinājumu atļaut Krievija atgriezties «Lielajā septītniekā» jeb G7, pasaules industriāli attīstītāko valstu valdību sadarbības forumā, uzsverot, ka ir labāk, ja Krievija atgriežas šo valstu vidū.

Pēc izdevumu pārskatīšanas FM izdevies rast potenciālo resursu 93,7 miljonu apmērā

Pēc izdevumu 2020.gadam pārskatīšanas izdevies rast potenciālo resursu 93,7 miljonu eiro apmērā. No tiem 48,1 miljons eiro novirzāms kopējās fiskālās telpas uzlabošanai.

Kaljulaida: Finanšu ministram Helmem vairs nav vietas valdībā

Pēc tikšanās ar Igaunijas premjerministru Jiri Ratasu prezidente Kersti Kaljulaida pauda pārliecību, ka valdībā vairs nav vietas finanšu ministram Martinam Helmem.

Valsts pamatbudžeta bāzes izdevumi 2020.gadam – 7,13 miljardi

Valsts pamValsts pamatbudžeta bāzes izdevumi 2020.gadam ir aprēķināti 7 132,4 miljardu eiro apmērā un 2021.gadam valsts pamatbudžeta bāzes izdevumi – 7 332 miljardu eiro apmērā.

Lietuvas eirokomisāra kandidāts: «Zaļā» politika un digitalizācija ir Eiropas prioritātes

Stājoties Seima priekšā, Lietuvas ekonomikas ministrs Virgīnijs Sinkevičs, kuru virza eirokomisāra amatam, kā Eiropas prioritātes minēja «zaļo» politiku un digitālizāciju.

KNAB aizturējis Ogres novada domes priekšsēdētāju Egilu Helmani, notiek kratīšana

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs 21.augusta rītā aizturējis Ogres novada domes priekšsēdētāju Egilu Helmani.

Rīgas satiksme šī gada pirmajā pusē nopelnījusi 2,04 miljonus

SIA Rīgas satiksme šī gada pirmajā pusē nopelnījusi 2,04 miljonu eiro savukārt apgrozījums bijis 95,67 miljoni eiro, liecina uzņēmuma publiskotie dati.

Itālijā krīt valdība, izjūk labējo-populistu koalīcija

Itālijas premjerministrs Džuzepe Konte paziņojis par atkāpšanos no amata pēc tam, kad neuzticības balsojumu bija rosinājusi labējā koalīcijas partija Līga ar premjerministra vietnieku Mateo Salvīni priekšgalā.

Rosinās ziņot par Saeimas deputātiem piešķirtajiem komandējumiem

Saeimas Juridiskās komisijas sēdē deputāti vienojušies rosināt grozījumus Saeimas kārtības rullī, kas noteiktu Saeimas Prezidijam ziņot par deputātu komandējumiem Saeimas plenārsēdē.

Jaunākie komentāri


-->