Rīkos vairākus Pasaules Diabēta dienai veltītus pasākumus

«Pasaules Diabēta dienai veltītie pasākumi Rīgā ir tradīcija diabēta pacientu kalendārā un arī šogad Latvijas Diabēta asociācija rīko trīs pasākumus, kuru apmeklētājiem būs daudzveidīgas iespējas bez maksas pārbaudīt savu veselību, konsultēties ar speciālistiem, saņemt informācijas materiālus,» stāsta Latvijas Diabēta asociācijas prezidents Ingvars Rasa.

Latvijā 2017.gadā bija 91 571 reģistrēto cukura diabēta pacientu. Desmit gadu laikā diabēta pacientu skaits uz 100 000 iedzīvotājiem ir dubultojies, pie tam divas reizes pieaugusi arī diabēta pacientu mirstība, kas liecina par nepietiekamu ārstēšanas efektivitāti. Latvijas Diabēta asociācijas rīkotie Pasaules Diabēta dienas pasākumi sekmē sabiedrības informētību par cukura diabētu, kā arī sniedz iespēju diabēta pacientiem vairāk uzzināt par savu slimību, lai sekmētu viņu dzīves kvalitāti un ilgmūžību, stāsta eksperti. 

2.novembrī no plkst. 10.00 līdz plkst. 14.00 aicina uz Pasaules Diabēta dienu Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā

«Šis pasākums Rīgā tradicionāli pulcē lielu interesentu skaitu. Pasākumā ikviens bez maksas varēs pārbaudīt savu veselību, saņemt pieredzējušu speciālistu padomus un informācijas materiālus, kā arī nofotografēties gaišzilajā aplī, kas simbolizē pacientu, viņu tuvinieku, ārstu un sabiedrības vienotību labākai dzīvei ar cukura diabētu,» stāsta Rasa.

Tapat viņš norāda, ka Pasaules Diabēta dienas pasākumā Rīgā interesenti varēs noteikt cukura līmeni asinīs, kaulu minerālo blīvumu, izmērīt asinsspiedienu, kā arī noteikt ķermeņa svaru un tauku daudzumu. «Ikviens bez maksas varēs konsultēties pie endokrinologa, psihologa, uztura speciālista, saņemt informatīvus materiālus par to, kā sadzīvot ar cukura diabētu. Speciālisti pastāstīs par glikometriem un citiem paškontroles līdzekļiem, iepazīstinās ar jaunumiem diabēta ārstēšanā un iepazīties ar plašu izstādi.»

14.novembrī no 15.00 līdz 18.00 Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā Antonijas ielā 1

Ikvienam būs iespēja bez maksas noteikt glikozes līmeni asinīs, uzzināt vairāk par cukura diabēta riska faktoriem un pirmajām pazīmēm, cukura diabēta pacientu aprūpi un ārstēšanas iespējām, kā arī saņemt informācijas materiālus, atzīmē organizatori. 

23.novembrī no 10.00 līdz 14.00 Brīvības ielā 266

1.stāvā 118.telpā sadarbībā ar Mēness Aptiekām un Rīgas dienas centru Rīdzene notiks izglītojošs pasākums cukura diabēta pacientiem par uztura plānošanu un paškontroli. Šim pasākumam ir nepieciešama iepriekšēja reģistrācija, zvanot pa tālruni –  29409313, Guntai Freimanei.

Organizatori atzīmē, ka Pasaules Diabēta dienas mērķis ir informēt un izglītot sabiedrību par cukura diabēta pirmajām pazīmēm, riska faktoriem, sarežģījumiem un ārstēšanas iespējām. To atzīmē 14. novembrī – viena no insulīna atklājējiem Frederika Bantinga dzimšanas dienā.

Latvijā Pasaules Diabēta dienas pasākumus sāka rīkot Latvijas Diabēta asociācija 1993.gadā – tūlīt pēc tās dibināšanas.

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas