bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Sestdiena 14.12.2019 | Vārda dienas: Auseklis, Gaisma

RIM prezentē jauno BlackBerry 10 produktu līniju

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 1 balsojumi)

Kompānija Research In Motion jeb RIM trešdien, 30.janvārī, prezentējusi jauno BlackBerry 10 viedtālruņu līniju. Taču ierīču tirdzniecība tiks uzsākta tikai martā.

RIM izpilddirektors Torstens Heinss (Thorsten Heins) arī paziņojis, ka RIM atsakās no nosaukuma, kas izmantots jau kopš pašiem uzņēmuma pirmsākumiem, lai kļūtu par BlackBerry.

BlackBerry 10 ieviešana sākotnēji tika plānota jau 2011.gadā, bet prezentācijas datums divas reizes atlikts, jo radušās problēmas ar jauno operētājsistēmu, raksta Reuters.

Pirmais BlackBerry viedtālrunis veikalos nonāca jau 1999.gadā, kad tā mērķauditorija bija biznesa cilvēki, kuri vēlējās saglabāt kontroli pār darbu arī ārpus biroja sienām. Ļoti strauji BlackBerry iekaroja korporatīvo klientu sirdis, taču, palielinoties konkurencei viedtālruņu tirgū, tas zaudēja popularitāti. Pašlaik BlackBerry pieder tikai 3,4 procenti tirgus, kas ir par 20 procentiem mazāk nekā pirms trīs gadiem. Turklāt līdz ar produktu popularitātes kritumu samazinājusies arī RIM akciju vērtība. Kopš 2008.gada, kad reģistrēta līdz šim augstākā cena, tā nokritusies par 90 procentiem.

BlackBerry 10 ierīces ir aprīkotas ar ātrāku interneta savienojumu, daudzām jaunām funkcijām un, atšķirībā no iepriekšējiem BlackBerry modeļiem, tiek piedāvātas ar plašu lietojumprogrammu bibliotēku.

The Telegraph tehnoloģiju eksperts Mets Vormans (Matt Warman) raksta, ka, neskatoties uz vispārējo popularitātes kritumu, Lielbritānijā BlackBerry joprojām ir trešais pieprasītākais viedtālrunis.

Vienlaikus viņš norāda, ka kompānijai ļoti kaitējuši dažādi skandāli, sākot no slepkavības BlackBerry sponsorētā koncertā un beidzot ar kompānijas izstrādāto BBM saziņas platformu, kuru izmantoja Londonas grautiņu dalībnieki. Arī fakts, ka uzņēmums divas reizes pārcēlis jaunās BB10 operētājsistēmas prezentācijas datumu, nav nācis par labu tā reputācijai.

BlackBerry Z10 viedtālrunim ir skārienjutīgs ekrāns, savukārt Q10 modelim ir saglabāta slavenā klaviatūra, kas lielā mērā nodrošināja BlackBerry sākotnējo popularitāti. Svarīgākais šajās ierīcēs ir pavisam jauna operētājsistēma BB10, kas dod iespēju nodalīt darba lietas no privātajām, glabājot un strādājot ar tām vienuviet. Izvēloties darba režīmu, visi privātie faili tiek noglabāti citur un nav redzami.

Tāpat BB10 nodrošina visu e-pastu, sociālo tīklu ziņu un īsziņu saņemšanu vienā iesūtnē. Šīs funkcijas pamatā ir kompānijas ideja, ka BlackBerry pārsvarā izmanto praktiski cilvēki, kuriem nepatīk sarežģīt lietas.

Tomēr daudzi norāda, ka, lai gan BB10 operētājsistēma ir tiešām laba, tā neglābs kompāniju, jo ir ieviesta pārāk vēlu.

Situāciju neuzlabo arī fakts, ka agrāk darba devēji mēdza saviem darbiniekiem izsniegt tieši BlackBerry telefonus. Tagad lielākā daļa cilvēku savus telefonu pērk paši un tad izmanto tos darbam vai privātām vajadzībām. Turklāt arī gadījumos, kad telefonu izsniedz darba devējs, darbinieki labprātāk izvēlas iPhone vai Android platformas ierīci, nevis BlackBerry.

Vormans uzskata, ka ar tiem cilvēkiem, kuri vēlas telefonu ar taustāmu klaviatūru, nepietiek un, visticamāk, BlackBerry nekad nekļūs par privātpersonu izvēli.

Ref.110.000.102.3255


Pievienot komentāru

BK Ventspils Lemberga dēļ varētu būt problēmas ar finansējuma saņemšanu

ASV sankcijām pakļautā Aivara Lemberga atrašanās basketbola kluba Ventspils prezidenta amatā varētu būt šķērslis turpmākai finansējuma saņemšanai.

Lembergs aptur savu darbību Latvijas Olimpiskajā komitejā

Latvijas Olimpiskās komitejas Individuālais biedrs un Izpildkomitejas loceklis Aivars Lembergs piektdien, 13.decembrī, LOK Valdei paziņojis, ka aptur savu darbību organizācijā.

Domnīca: Pret Krievijas rīcību jācīnās, sodot Facebook, ķerot spiegus un atbalstot pilsonisko pretošanos

Domnīca Eiropas Vērtību centrs drošības politikai ir izstrādājusi vadlīnijas valstu cīņai pret Krievijas centieniem tās ietekmēt. Padomu vidū ir Krievijas spiegu izgaismošana, interneta lieluzņēmumu sodīšana un pilsoniskās pretošanās veicināšana.

ASV noteiktās sankcijas neskars uzņēmumus, kur Lembergam atņemtas kontroles tiesības

ASV noteiktās sankcijas neskars tos uzņēmumus, kuros ar tiesas lēmumu Aivaram Lembergam atņemtas jebkādas kontroles, ietekmes tiesības.

Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas valdi atstājuši Ralfs Kļaviņš un Edvīns Bērziņš

Darbu Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas valdē pārtraukuši SIA Rīgas tirdzniecības osta valdes priekšsēdētājs Ralfs Kļaviņš un bijušais Latvijas dzelzceļa valdes priekšsēdētājs Edvīns Bērziņš.

Igaunijā līdzsvarojas Tallinas reģiona IKP ar valsts vidējo rādītāju

2018.gadā iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju Tallinas reģionā bija 167% no Igaunijas vidējā.

Eurostat: Latvijā mājsaimniecību labklājība pērn bijusi viena no zemākajām ES

Reālais individuālais patēriņš uz vienu iedzīvotāju, kas raksturo mājsaimniecību labklājību, Latvijā pērn bijis viens no zemākajiem Eiropas Savienībā.

Likvidējot braukšanas atlaides vēl vairākos RMS maršrutos, Rīgas satiksme cer ietaupīt 1,75 miljonus eiro gadā

Likvidējot braukšanas maksas atlaides vēl vairākos SIA Rīgas mikroautobusu satiksme maršrutos, SIA Rīgas satiksme cer ietaupīt aptuveni 1,75 miljonus eiro gadā.

Vairāki valsts iestāžu darbinieki un politiķi ir piedzīvojuši mērķētu kiberuzbrukumu

Pēdējo dienu laikā vairāki valsts iestāžu darbinieki un politiķi ir piedzīvojuši mērķētu kiberuzbrukumu, liecina  informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas Cert.lv incidentu analīze.

Ārkārtas vēlēšanu gadījumā Rīgas domi varētu ievēlēt uz pieciem gadiem

Ar grozījumiem paredzēts noteikt, ka domes atlaišanas gadījumā, ja līdz kārtējām vēlēšanām palikuši vairāk nekā 24 mēneši, rīko jaunas vēlēšanas un jauno domi ievēlē uz atlaistās domes pilnvaru termiņu.

ES pagarina sankcijas pret Krievijas nozarēm par Ukrainu

Eiropas Savienība ir paildzinājusi termiņu tās sankcijām pret Krievijas finanšu, enerģētikas un aizsardzības nozari līdz 2020.gada vidum. Maskava šādi tiek sodīta par agresiju, ko izvērsusi pret kaimiņvalsti Ukrainu.

Rīgas un Ventspils ostā vairs nestrādās vietvaru pārstāvji

Rīgas ostas valdē un Ventspils ostas valdē turpmāk būs četri valdes locekļi – ekonomikas ministra, finanšu ministra, satiksmes ministra un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra izvirzīti pārstāvji, kurus amatā ieceļ un no amata atbrīvo MK.

CSDD uzsāks starptautiskā parauga vadītāja apliecību izsniegšanu

«Šo jauninājumu īpaši novērtēts tie Latvijas iedzīvotāji, kas plāno apmeklēt kādu eksotiskāku valsti, jo tieši šajās valstīs ir bijuši gadījumi, kad netika atzītas Latvijā izsniegtās apliecības.»

Kopējie nodokļu parādi Latvijā decembra sākumā – 869,4 miljoni eiro

Latvijā šogad decembra sākumā kopējie nodokļu parādi, ieskaitot aktuālos, apturētos parādus un atmaksas termiņa pagarinājumus, bija 869,367 miljonu eiro apmērā, kas ir par 1,9% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Briti Brexit vēlēšanās izvēlas Džonsona konservatīvos

Lielbritānijas parlamenta vēlēšanās uzvaru ir pieteikusi valdošā Konservatīvā partija. Tās solījums īstenot valsts izstāšanos no Eiropas Savienības tai atnesis drošu vienpartijas vairākumu, liecina nepilnīgi vēlēšanu rezultāti.

Autovadītājiem: Kurzemē apledojuši ceļi

Kurzemē 13.decembra rītā apledojums vietām apgrūtina braukšanu par valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem.

ES dalībvalstis atbalsta kursu uz klimatneitralitāti 2050.gadā, Polija ne

Eiropas Savienības dalībvalstis, tostarp Latvija, ir atbalstījušas Eiropas Komisijas piedāvāto politisko kursu, kas paredz konkrētu rīcību, lai bloks līdz 2050.gadam kļūtu klimatneitrāls. Polija atteikusies tam piekrist savas akmeņoģļu enerģētikas dēļ.

Eigimu rosina apsūdzēt par 10 000 eiro kukuļa pieprasīšanu

KNAB rosina Ģenerālprokuratūrai sākt kriminālvajāšanu divās lietās pret Rihardu Eigimu par 10 000 eiro kukuļa pieprasīšanu un nelikumīgi glabātu šaujamieroča munīciju.

Rīgas domes pagaidu vadību plāno uzticēt VARAM valsts sekretāram Balševicam

Ja Saeima nobalsos par Rīgas domes atlaišanu, pašvaldības pagaidu administrācijas vadītājs līdz ārkārtas vēlēšanām varētu būt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretārs Edvīns Balševics.

Nedēļas izskaņā un nākamās nedēļas sākumā silts laiks un bieži gaidāmi nokrišņi

Laika apstākļus nākamajā nedēļā noteiks ciklonu darbība. Debesis lielākoties klās mākoņi un bieži gaidāmi nokrišņi.

No ANO klimata konferences izraida vides aktīvistus, novērotājus

Madridē no ANO Klimata pārmaiņu konferences ceturtdien izraidīti vides aktīvisti un novērotāji pēc tam, kad konferences telpās sarīkota trokšņaina protesta akcija.

Rīgā 40.autobusa maršrutu Jugla–Ziepniekkalns aizstās 4.trolejbusa maršruts

Maršruta izmaiņas tiks īstenotas, sākot ar 2020.gada 2.janvāri, ziņo uzņēmumā Rīgas satiksme.

Ko Lietuvai nozīmēs zemāks vēlēšanu slieksnis – demokrātijas kvalitāti vai ķīviņus Seimā?

Lietuvas likumdevēji šonedēļ atbalstījuši vēlēšanu sliekšņa pazemināšanu politiskajām partijām līdz 3%, bet partiju apvienībām – līdz 5%. Ieceres atbalstītāji to raksturo kā valsts demokrātijas briedumu, taču pretinieki sauc to par kaitējumu Seima darbam, jo partiju sadalījums varētu kļūt vēl sadrumstalotāks.

Latvijas nepilsonim Skripņikam piecu gadu cietumsods par karošanu Austrumukrainā

Atstāts negrozīts spriedums, ar kuru daugavpilietim Artjomam Skripņikam par piedalīšanos bruņotajā konfliktā Austrumukrainā, apmācot jaunos karavīrus, piespriests piecu gadu cietumsods.

Kariņš izveido darba grupu Ventspils brīvostas nepārtrauktas darbības nodrošināšanai

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ceturtdien, 12.decembrī, izdevis rīkojumu par darba grupas izveidi satiksmes ministra Tāļa Linkaita vadībā Ventspils brīvostas nepārtrauktas darbības nodrošināšanai.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!