bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 19.09.2018 | Vārda dienas: Verners, Muntis
LatviaLatvija

Rimšēvičs: No Parex bankai aizdotā miljarda neatgūsim 400-500 miljonus

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

BNN, Baltic news, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs

No valdības Parex bankai aizdotā miljarda neatgūsim 400-500 miljonus eiro, pieļauj Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

«Es negribu spekulēt, bet tie varētu būt starp 400 līdz 500 miljoniem eiro, ko mēs neatgūsim, bet ir arī optimisti,» Latvijas Televīzijas raidījumā 1:1 sacīja LB prezidents.

Kā zināms, pasaules finanšu krīze 2008.gada rudenī skāra arī Latviju – Parex banku, kuru valsts bija spiesta glābt no bankrota. Pēc aptuvenām aplēsēm Parex glābšana valstij izmaksājusi vairāk nekā miljardu latu. Latvijas valsts no Parex bankas īpašniekiem kredītiestādi pārņēma 2008.gada 8.novembrī ar 51% bankas akciju.

LB prezidents raidījumā mudinājis palielināt sliekšņus uzturēšanās atļaujas saņemšanai. «Esam nopietni šo jautājumu analizējuši, bet mūsu nostāja nav mainījusies – sākotnējie sliekšņi bija par zemu, kas radīja pārlieku interesi par to. Taču ir pienācis laiks pacelt šos sliekšņus un drusciņ šo apetīti nosist, kas atrisinātus visu pušu intereses – gan tās, lai tas turpinās, gan lai valsts budžets turpinātu pelnīt,» sacīja Rimšēvičs.

Arī Rimšēvičam Jūrmalā ir dārgs īpašums, kuru viņš par 500 tūkstošiem latu nopirka 2008.gadā. Raidījumā viņš atzina, ka tas bijis ļoti labs ieguldījums, taču viņa plānos šobrīd nav iecere pārdot šo īpašumu. Arī no ārzemniekiem viņš neesot sajutis interesi pirkt savu īpašumu, lai iegūtu uzturēšanās atļauju.

Savukārt politiķu vidū debates ap uzturēšanās atļaujām ilga vairākus mēnešus, un vēl pagājušajā nedēļā topošajā valdībā esošo partiju politiķi Latvijas Radio raidījumā Krustpunktā pauda dažādus viedokļus par atļauju nākotni. Nacionālā apvienība uzstāj, ka atļaujas vairs nedrīkst izdot. Šādu viedokli tā argumentē, norādot, ka atļauju esamība palielina nekustamo īpašumu cenas Latvijā un neļauj par pieņemamu naudas summu savu mitekli iegādāties vietējiem iedzīvotājiem. Savukārt citas partijas ir atturīgākas attiecībā uz atļauju aizliegšanu. Izskan viedokļi, ka atļauju izsniegšanu varētu sadārdzināt vai limitēt to skaitu.

Rimšēvičs 12 gadu laikā atalgojumā par darbu LB saņēmis kopumā teju 1,3 miljonus latu pirms nodokļu nomaksas, liecina raidījuma veiktie aprēķini.

«Bankā speciālistiem maksā tādas naudas. Latvijas Banka pārvalda šobrīd aptuveni četrus miljardus eiro, ir nepieciešamas zināmas iemaņas, lai vadītu cilvēkus. Latvijas Banka ir atbildīga par norēķinu veikšanu visā Latvijā, visas kredītiestādes veic norēķinus caur Latvijas Banku. Latvijas Banka ir augstu tehnoloģiju uzņēmums, kas algo ļoti augstas kvalitātes cilvēkus, speciālistus, lai kaut kas nenotiktu greizi. Man ir liels prieks, ka mums maksā lielas algas, bet mēs spējam uz mums liktās cerības attaisnot,» lielo atalgojumu raidījumā skaidroja Rimšēvičs.

LB prezidenta alga vidēji gadā ir 99,2 tūkstoši latu. Augstāks atalgojums viņam bijis no 2000. līdz 2002.gadam, kad nopelnīti vairāk nekā simts tūkstoši latu. Nākamos četrus gadus atalgojums nedaudz samazinājies, svārstoties no 83,7 tūkstošiem latu līdz 99 tūkstošiem latu gadā.

Tā dēvētajos «treknajos gados» arī LB prezidenta alga palielinājusies – 2007.gadā Rimšēvičs pelnīja 120 tūkstošus latu gadā, bet 2008.gadā jau 126,5 tūkstošus latu gadā.

Tomēr jau 2009.gadā, kad valsts pārvaldē tika strauji samazināta darba samaksa, arī LB vadītāja atalgojums strauji kritās līdz 97,7 tūkstošiem latu. Alga turpināja samazināties arī turpmākos gadus – 2010.gadā Rimšēvičs atalgojumā saņēma 80,2 tūkstošus latu, 2011.gadā – 79,7 tūkstošus latu, bet 2012.gadā – 76,7 tūkstošus latu.

102.000.102.6408


Pievienot komentāru

  1. vecais. teica:

    Slims un vēl slimāki secinājumi!!!!

Nākamo trīs gadu periodam pieejams finansējums ES fondu vadībai

Eiropas Savienības fondu vadības un kontroles sistēmas uzturēšanai un darbības programmas Izaugsme un nodarbinātība ietvaros īstenoto projektu administrēšanas nodrošināšanai nākamo trīs gadu periodam būs pieejams ES fondu finansējums 47,6 miljonu eiro apmērā.

Aicina Regulatoru izvērtēt elektroenerģijas sadales pakalpojumu tarifu aprēķinu

Valsts kontroles revīzijas secinājumi par akciju sabiedrības Sadales tīkls sadales pakalpojumu tarifiem apliecina, ka jau pirms pāris gadiem saņemtās OECD rekomendācijas sabiedrisko pakalpojumu tarifu noteikšanā rūpīgi jāizvērtē un jāievieš, lai nodrošinātu un līdzsvarotu gan sabiedrisko pakalpojumu sniedzēja, gan lietotāju intereses.

Ķīna ASV ievedmuitai atbild ar tarifu paaugstināšanu 51 miljarda eiro vērtībā

Pekina paziņojusi par atbildes ievedmuitas tarifu paaugstināšanu importa precēm no Amerikas Savienotajām Valstīm 60 miljardu ASV dolāru vērtībā. Solis sekojis Vašingtonas šīs nedēļas paziņojumam, ka ASV attiecinās ievedmuitu uz precēm no Ķīnas, kuru vērtība ir 200 miljardi ASV dolāru.

Policija norāda uz stagnāciju satiksmes drošības jomā; Latvijā nav būtiski samazinājies dzērājšoferu skaits

Šogad satiksmes negadījumos gājis bojā 91 cilvēks un Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieka Normunda Krapša vērtējumā satiksmes drošībā iestājusies stagnācija.

ES iedzīvotāji uzskata, ka vairākās jomās nepieciešama lielāka ES iesaiste

Saskaņā ar Eiropas Parlamenta Eirobarometra aptauju, publicētu astoņus mēnešus pirms Eiropas vēlēšanām, Eiropas Savienības iedzīvotāji uzskata, ka vairākās jomās nepieciešama lielāka ES iesaiste. Prioritātes – terorisma draudi, bezdarbs un apkārtējās vides aizsardzība.

Pauž atbalstu advokātu biroja tiesiskā statusa nostiprināšanai likumā

Saeimas Juridiskās komisijas Tiesu politikas apakškomisijas deputāti komisijas sēdē otrdien, 18.septembrī, pauda atbalstu advokātu biroja tiesiskā statusa nostiprināšanai likumā un rosināja atbildīgās institūcijas turpināt kopīgu darbu pie Advokatūras likuma grozījumu izstrādes.

Latgales degradēto teritoriju atjaunošanai plāno piesaistīt vēl 29,5 miljonus eiro

Ministru kabinets atbalstījis Rīcības plānu Latgales reģiona ekonomiskajai izaugsmei 2018.–2021.gadam, kas paredz degradēto teritoriju atjaunošanai Latgalē papildus piesaistīt vēl 29,5 miljonus eiro.

Polija lūdz valstī izveidot pastāvīgu ASV karabāzi – «Trampa Cietoksni»

Amerikas Savienoto Valstu prezidents Donalds Tramps paziņojis, ka Vašingtona nopietni attiecas pret Polijas aicinājumu valstī izveidot pastāvīgu ASV militāro bāzi, ar ko Varšava vēlas nodrošināties pret Krievijas agresiju.

Latvijā izvietotajam NATO bataljonam plāno pievienoties arī Melnkalne

Latvijā izvietotajai NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupai plāno pievienoties arī Melnkalne, paziņo NATO Sabiedroto spēku augstākās virspavēlniecības Eiropā komandiera vietnieks, ģenerālis Džeimss Everards.

Krievijas lidmašīnu pie Sīrijas notriekuši sabiedrotie, mērķējot uz izraēliešiem

Noskaidrojies, ka Krievijas lidmašīna, kura pirmdien pazudusi bez vēsts Vidusjūrā pie Sīrijas tikusi, tikusi notriekta ar pretgaisa raķeti, kļūdoties Sīrijas spēkiem, kad tie savukārt tēmējuši uz Izraēlas iznīcinātāju lidmašīnām. Tā pavēstījis Krievijas aizsardzības resors un norādījis, ka lidaparātā atradušies 15, nevis 14 karavīri, kā ziņots iepriekš, un incidentā visi gājuši bojā.

Pretrunīgi vērtēto Laika priekškaru pie Nacionālā teātra šogad tomēr nebūvēs

Rīgas domes Īpašuma departaments pieņēmis lēmumu pagaidām tomēr neizbūvēt plaši apspriesto objektu Laika priekškars Latvijas Nacionālā teātra ozolu alejā, vēsta Rīgas domes Pilsētas īpašumu komitejas vadītājs Oļegs Burovs.

Plāno paplašināt personu loku, kas ir tiesīgs iepazīties ar krimināllietas materiāliem pēc kriminālprocesa pabeigšanas

Sabiedrības informēšanas nolūkā žurnālisti būs tiesīgi iepazīties ar krimināllietas materiāliem pēc kriminālprocesa pabeigšanas un galīgā nolēmuma stāšanās spēkā.

Robežsargi automašīnā atrod vairāk nekā 140 kg hašiša

Grebņevas robežkontroles punktā šā gada 16.septembrī tika aizturēts 1991.gadā dzimis vīrietis un viņa automašīnā speciāli ierīkotā slēpnī konstatēts pēdējos gados lielākais narkotisko vielu daudzums – 145,3 kilogrami.

Daimler, BMW un VW tur aizdomās par ekotehnoloģiju izstrādes ierobežošanu

Eiropas Komisija ir sākusi izmeklēšanu pret vācu autobūves milžiem, BMW, Daimler un Volkswagen Group uz aizdomu pamata, ka tie varētu būt vienojušies ierobežot tīru izplūdes gāzu tehnoloģiju izstrādi.

Latvija nākamo piecu gadu laikā bēgļu atbalsta mehānismā Turcijai iemaksās teju 1,8 miljonus eiro

Latvija nākamo piecu gadu laikā Bēgļu atbalsta mehānismā Turcijai kopumā iemaksās 1 776 117 miljonus eiro, lēma valdība.

Brīvo darbvietu skaits 2.ceturksnī pieaug par 7,8 tūkstošiem jeb 46,6%

Brīvo darbvietu skaits šī gada 2.ceturksnī Latvijā bija 24,5 tūkst. un, salīdzinot ar 2017.gada 2.ceturksni, to skaits ir pieaudzis par 7,8 tūkst. jeb 46,6%. Sabiedriskajā sektorā bija 7,2 tūkst. brīvo darbvietu, privātajā – 17,3 tūkst. gada laikā privātajā sektorā brīvo darbvietu skaits palielinājies par 6,7 tūkst. jeb 63,9%, savukārt sabiedriskajā – par 1,0 tūkst. jeb 16,8%.

Veicinās lauksaimnieku iesaistīšanos apdrošināšanas pakalpojumu izmantošanā

Valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas sagatavotās izmaiņas noteikumos par valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanu ražas, dzīvnieku un augu apdrošināšanai.

Turpina meklēt risinājumus nolietoto riepu krājumiem

Valdība atbalstījusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sagatavoto informatīvo ziņojumu Par nolietoto riepu apsaimniekošanu. Ziņojumā iekļautās turpmākās rīcības paredz dažādus pasākumus, lai risinātu jautājumu attiecībā uz pārstrādes un reģenerācijas jaudu attīstību, kā arī ne mazāk svarīgi ir nodrošināt jau uzkrāto nolietoto riepu apsaimniekošanu.

Lietuvā izbraukušo vietā arvien vairāk strādā ukraiņi, baltkrievi

Uzņēmumi Lietuvā, kas strādā celtniecībā, loģistikā un mazumtirdzniecībā, arvien vairāk piesaista darbiniekus no Ukrainas un Baltkrievijas. Tā šajās nozarēs tiek daļēji aizpildīts darbspēka robs, ko radījusi liela skaita lietuviešu izbraukšana uz Rietumeiropas valstīm.

Latvijas krājbankas administrators augustā atguvis 125 200 eiro

Likvidējamās Latvijas krājbankas administrators šogad augustā atguvis 125 165 eiro, kas ir par 44,3% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Precizēta Āfrikas cūku mēra riska zonu teritorija

Valdība otrdien, 18.septembrī, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus noteikumos par Āfrikas cūku mēra likvidēšanas un draudu novēršanas kārtību. Izmaiņas noteikumos sagatavotas, lai precizētu ĀCM riska zonas Latvijā.

UNESCO mudina skolēnus līdzdarboties ilgtspējīgas attīstības sekmēšanā

Šī gada rudenī vienlaikus gandrīz simts pasaules valstīs aizsāksies starptautiskā izglītības akcija Pasaules lielākā mācību stunda, mudinot ikvienu skolēnu līdzdarboties ilgtspējīgas attīstības sekmēšanā, meklējot risinājumus vietējās kopienas problēmjautājumiem.

Igaunijas banku uzraugs norāda uz Dānijas atbildību uzpasēt Danske Bank

Kamēr pret Danske Bank Igaunijas atzaru ir vērstas izmeklēšanas par iespējamu miljardiem lielas apšaubāmas naudas plūsmu caur bankas nerezidentu kontiem, Igaunijas finanšu iestāžu uzraugs norādījis, ka par bankas risku kontroli esot atbildīgs Dānijas banku uzraugs.

Latvijas ostās 8 mēnešos pārkrauti par 0,9% vairāk kravu; visvairāk pārkrautas ogles

Latvijas ostās šī astoņos mēnešos kopumā pārkrautas 43,468 miljoni tonnu kravu, kas ir par 0,9% vairāk nekā līdzīgā laika periodā pērn. Kā liecina Satiksmes ministrijas publiskotie dati, kravu apgrozījuma negatīvā bilance turpina samazināties Ventspils ostā, kur astoņu mēnešu laikā pārkrautas 13,274 miljoni tonnu kravu, kas ir sarukums par 11,9% šī un pagājušā gada griezumā.

airBaltic vasarā pārvadā par 18% vairāk pasažieru

Latvijas lidsabiedrība airBaltic šī gada pirmajos astoņos mēnešos kopumā pārvadājusi 2 770 047 pasažierus jeb par 18% vairāk nekā šajā periodā pērn uz galamērķiem lidsabiedrības maršrutu tīklā Eiropā, Skandināvijā, Krievijā, NVS un Tuvajos Austrumos.