Rinkēvičs apliecina Latvijas atbalstu Somijas un Zviedrijas dalībai NATO

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs šonedēļ Rīgā uzņēmis Somijas Eiropas lietu un valsts īpašumtiesību pārvaldes ministri Titi Tupurainenu (Tytti Tuppurainen). Tikšanās laikā ministri pārrunāja Krievijas agresiju Ukrainā, drošības jautājumus, Somijas ceļu dalībai NATO, kā arī aktualitātes Eiropas Savienībā.

Rinkēvičs sarunas laikā uzsvēra Latvijas un Somijas vēsturiski ciešās attiecības un pateicās par labo sadarbību ne tikai reģionālajā un Eiropas Savienības (ES) līmenī, bet arī starptautiski. Ministrs uzsvēra: «No šodienas skatu punkta, kad mūsu reģionu skar nopietnas izmaiņas ierastajā drošības arhitektūrā, ir vēl svarīgāk būt tuviem – ne tikai kaimiņiem, bet arī partneriem.«

Pārrunājot Somijas dalību NATO, Rinkēvičs skaidri apliecināja Latvijas nostāju: «NATO durvīm ir jābūt atvērtām jebkurai demokrātiskai Eiropas valstij. Latvija atbalsta Somijas un Zviedrijas dalību NATO. Tas būs ieguldījums gan reģiona drošības, gan NATO alianses atturēšanas un aizsardzības spēju stiprināšanā.»

Attiecībā uz Krievijas agresiju Ukrainā abi ministri bija vienisprātis, ka starptautiskajai sabiedrībai ir jāturpina sniegt viss iespējamais atbalsts Ukrainai. Rinkēvičs aicināja Somiju atbalstīt ES kandidātvalsts statusa piešķiršanu Ukrainai, informē Ārlietu ministrija.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas