Rinkēvičs: Austrumu partnerības politika ir viena no Latvijas ārpolitikas prioritātēm

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs

«Austrumu partnerības politika ir viena no Latvijas ārpolitikas prioritātēm. Latvijas ieskatā pēc 2020.gada Austrumu partnerības sadarbībai jāfokusējas uz sadarbības padziļināšanu šādās jomās: tirdzniecība, enerģētika, cilvēku kontakti un digitālā un telekomunikāciju jomā,» uzsver ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Rinkēvičs pirmdien, 8.aprīlī, Luksemburgā piedalījās ES Ārlietu padomes sanāksmē, kuras laikā notika viedokļu apmaiņa par situāciju Afganistānā, īpašu uzmanību veltot miera sarunu procesam, informē Ārlietu ministrijas Preses centrs.

Rinkēvičs pauda Latvijas atbalstu ASV miera sarunām ar Taliban, vienlaikus uzsverot, ka šāda vienošanās nedrīkstētu notikt bez Afganistānas valdības iesaistīšanas. «Mēs atbalstām ciešāku Eiropas Savienības iesaisti miera procesā, kā arī Afganistānas stabilitātes un attīstības veicināšanā. Ir nepieciešams saglabāt jau līdz šim panāktos rezultātus demokrātijas, likuma varas un īpaši cilvēktiesību jomā. Tajā pašā laikā cieši koordinēts dialogs ar ASV ir būtisks gan Afganistānas drošības un stabilitātes nodrošināšanā, gan domājot par Eiropas Savienību kā miera garantētāju Afganistānā pēc miera procesa beigām,» pauž ministrs.

Ministrs akcentē, ka ES apzinās ASV mērķi, kas paredz izvest ASV karaspēku no Afganistānas.

«Tomēr ir būtiski ņemt vērā riskus ilgtermiņa drošībai, kas var rasties, neapdomīgi mazinot militāro klātbūtni Afganistānā. Svarīga ir arī sadarbība ar Centrālāzijas valstīm, lai nodrošinātu stabilitāti reģionā. Latvija turpinās nodrošināt atbalstu Afganistānai, ar militāro personālu piedaloties NATO atbalsta misijā (Resolute Support Mission),» komentē ministrs.

Tāpat ĀM norāda, ka sanāksmē ministri apsprieda Austrumu partnerības politiku. Latvijas ārlietu ministrs pauda pārliecību, ka Austrumu partnerības politika ir jāturpina uzturēt kā vienu no ES ārlietu politikas prioritātēm ar atbilstošu finansiālo atbalstu. Tādēļ ir nepieciešama stratēģiska pieeja Austrumu partnerības politiskas mērķu sasniegšanai nākotnē.

Viņš vērsa uzmanību, ka, neskatoties uz notiekošajām prezidenta vēlēšanām Ukrainā, ir nepieciešams turpināt reformas un pretkorupcijas pasākumus. Tāpat ministrs īpaši akcentēja Latvijas uzņēmēju pausto, kuri vairākkārt pauduši bažas par uzņēmējdarbības un investīciju vidi Ukrainā. Savukārt Moldovā ir svarīgi turpināt integrācijas ES procesu arī pēc notikušajām vēlēšanām. Attiecībās ar Baltkrieviju ES ir jāsaglabā sabalansēta politika, uzskata ministrs.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas