Rinkēvičs: Brexit nevar būt iemesls, lai samazinātu kohēzijas apjomu nākamajā ES daudzgadu budžetā

Edgars Rinkēvičs

«Brexit nevar būt iemesls, lai samazinātu kohēzijas un kopējās lauksaimniecības politikas tiešmaksājumu apjomu nākamajā Eiropas Savienības (ES) daudzgadu budžetā,» uzskata Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Rinkēvičs otrdien, 11.decembrī, Briselē piedalījās ES Vispārējo lietu padomes sanāksmē, kurā notika ministru diskusija par progresu sarunās par ES daudzgadu budžetu 2021.-2027. gadam, informē Ārlietu ministrijā.

Rinkēvičs klātesošajiem uzsvēra, ka pašlaik piedāvātais ES daudzgadu budžeta priekšlikums nākamajam periodam nav pieņemams, jo tas nepilda jau 2013.gadā solīto apņemšanos izlīdzināt tiešmaksājumus starp visām ES dalībvalstīm. Latvijai piedāvājums attiecībā uz kopējo lauksaimniecības un kohēzijas politiku nav pieņemams. «Brexit nevar būt par iemeslu, lai samazinātu kohēzijas un kopējās lauksaimniecības politikas tiešmaksājumu apjomu nākamajā Eiropas Savienības daudzgadu budžetā,» uzsver Latvijas ārlietu ministrs.

Ministrs arī pauda nostāju, ka konverģencei jeb dzīves līmeņa izlīdzināšanai, kas samazinātu atšķirības starp ES reģioniem, ir jābūt galvenajai prioritātei diskusijā par nākamo ES daudzgadu budžetu 2021.-2027.gadam.

Sanāksmē ministri apsprieda arī 13. un 14.decembrī plānotās Eiropadomes secinājumu projektu, kā arī iepazinās ar progresu 18.oktobra Eiropadomes secinājumu īstenošanā, atzīmē ministrijā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas