Rinkēvičs: Eiropas valstīm ir jāpalielina izdevumi aizsardzībai

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs

Eiropas valstīm ir svarīgi pildīt Velsas samitā dotos solījumus un jāpalielina izdevumi aizsardzībai, NATO ārlietu ministru sanāksmē Briselē pauda ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Sanāksmes laikā ministri atkārtoti apliecināja transatlantiskās saiknes nozīmību un alianses vienotību, kā arī apsprieda NATO pielāgošanos drošības izaicinājumiem alianses austrumu un dienvidu flangā, BNN ziņo Ārlietu ministrijā (ĀM).

Ministri pārrunāja gatavošanos NATO valstu vadītāju sanāksmei 25.maijā. Tāpat sanāksmē tika pārspriestas NATO attiecības ar Krieviju un NATO praktiskais atbalsts Ukrainai.

«Maijā gaidāmajai NATO valstu vadītāju sanāksmei ir jādod skaidrs signāls par Eiropas un Ziemeļamerikas sadarbības stiprumu. Īpaši svarīgi, lai sadarbības rezultātā uzlabojas turpmākā drošības situācija un cīņa pret starptautisko terorismu stabilitātes veicināšanas kontekstā,» uzsver Rinkēvičs.

ĀM vēsta, ka ministrs vērš uzmanību uz kiberdrošības un stratēģiskās komunikācijas jautājumu nozīmību drošības sekmēšanā un norāda, ka būtiski turpināt pielāgoties izmaiņām drošības vidē.

Eiropai ir svarīgi pildīt Velsas samitā dotos solījumus, kas pieņemti par vienlīdzīgu ieguldījumu sloga sadalījumam starp sabiedrotajiem. Rinkēvičs norādīja, ka Latvija ļoti nopietni attiecas pret tās apņemšanos palielināt aizsardzības budžetu, un informēja par Latvijas ieguldījumu aizsardzības spēju attīstīšanā, kas 2018.gadā sasniegs 2% no iekšzemes kopprodukta.

Sanāksmes laikā Rinkēvičs pateicās sabiedrotajiem par spēku nosūtīšanu uz Baltijas valstīm un Poliju, kas uzskatāmi apliecina NATO solidaritāti.

Diskusijā par NATO attiecībām ar Krieviju ministrs aicināja turpināt divu ceļu pieeju – atturēšanu un iesaistīšanos dialogā. Sadarbības atjaunošana ar Krieviju iepriekšējā līmenī ir tieši pakārtota Krievijas starptautisko saistību, tostarp Minskas vienošanos nosacījumu, izpildei, norādīja ministrs. Tāpat Rinkēvičs vērsa uzmanību, ka mācības ZAPAD 2017 mēroga un scenāriju ziņā nelīdzinās nevienām no NATO mācībām reģionā.

Ref:224.000.103.805

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas