Rinkēvičs: ES un Āfrikas Savienībai jāapvieno spēkus cīņā pret terorismu

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, piedaloties Eiropas Savienības (ES) un Āfrikas Savienības (ĀS) samitā

Eiropas Savienībai (ES) un Āfrikas Savienībai jāapvieno spēkus cīņā pret terorismu un jāpaātrina informācijas apmaiņa, lai kopīgi veicinātu mieru un drošību. Tā, piedaloties ES un Āfrikas Savienības samitā Abidžānā, Kotdivuārā, norāda ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

«Terorisms ir globāls izaicinājums, kas prasa plašu un labi koordinētu starptautisko sadarbību. Lai mūsu centieni sniegtu vēlamo rezultātu, ir jāstrādā, uzlabojot informācijas apmaiņu un veicinot demokrātiju, kā arī jāveido kopīga izpratne par globālajiem draudiem un drošības izaicinājumiem. Savukārt informācijas apmaiņas uzlabošanai jāizmanto Interpol sniegtās iespējas un jāattīsta ciešāka sadarbība starp tādām reģionālajām aģentūrām kā Europol un Afripol,» savā paziņojumā norādīja ārlietu ministrs.

Ārlietu ministrijas Preses centrs vēsta, ka Rinkēvičs arī uzsvēra nepieciešamību uzlabot sadarbību starp ES, ĀS un ANO miera uzturēšanās misijām, lai veicinātu konfliktu noregulējumu. Vienlaikus ministrs pauda cerību, ka ES Pastāvīgā strukturētā sadarbība (PESCO) padarīs ES militāri spēcīgāku un uzlabos spējas nodrošināt palīdzību ārpus robežām, tādējādi pozitīvi ietekmējot ES militāro sadarbību ar ĀS partneriem.

Tāpat ārlietu ministrs pauda pārliecību, ka miera un drošības nodrošināšanai ilgtermiņā ir būtiski cīnīties ar nestabilitātes un konfliktu cēloņiem. Tādēļ jāveicina ilgtspējīga ekonomiskā attīstība un laba pārvaldība, kā arī cilvēktiesību, dzimumu līdztiesības un likuma varas principu ievērošana.

Ref:224.000.103.2965

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas