Rinkēvičs: ES ir jādara vēl vairāk cīņā pret nelegālo migrāciju

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs

Migrācijas izaicinājumi ir globāli un valstis nevar to risināt norobežoti vienas pašas, tā piektdien, 15.aprīlī, izteicies ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, piedaloties Kijevas Drošības forumā, lai paneļdiskusijā «Eiropas vienotība» runātu par migrācijas radītajiem izaicinājumiem Eiropā un pasaulē, kā arī gaidāmo Lielbritānijas referendumu par turpmāko dalību Eiropas Savienībā (ES).

Ministrs norādīja uz līdz šim paveiktajiem darbiem Eiropas Savienības (ES) iekšienē. «Eiropas Savienība jau ir daudz paveikusi – piešķirts finansiāls atbalsts, organizēti samiti ar galvenajām migrantu izcelsmes un tranzīta valstīm, pieņemti lēmumi par patvēruma meklētāju pārvietošanu Eiropas Savienības iekšienē un no trešajām valstīm,» sacīja ministrs.

Ārlietu ministrs uzsvēra, ka ES ir jādara vēl vairāk cīņā pret nelegālo migrāciju. «Latvija kā turpmākās prioritātes Eiropas Savienības darbībai cīņā ar migrāciju saskata vairākus soļus, proti, Eiropas Savienības ārējo robežu pārvaldības stiprināšanu, tostarp Eiropas robežu un krasta apsardzes izveidi, patvēruma meklētāju kontroli, kas paredz viņu atgriešanu, cīņu pret organizēto noziedzību, kā arī Eiropas Savienības un Turcijas vienošanās īstenošanu,» uzsvēra Rinkēvičs.

Tāpat ārlietu ministrs pauda cerību, ka Lielbritānijas pilsoņi 23.jūnijā izdarīs pareizo izvēli, nobalsojot par palikšanu ES. Savukārt ES nedrīkst mazināt savu atbalstu Austrumu partnerības valstīm, jo tas ir arī visas Eiropas drošības nākotnes jautājums, informē Ārlietu ministrija.

Ref: 102.000.102.12438

Saistītie raksti

2 KOMENTĀRI

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas