Rinkēvičš Igaunijā: Jāmazina energoatkarību no dominējošās piegādātājvalsts

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs un Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaidu

Svarīgi turpināt attīstīt reģionālo enerģijas tirgu, stiprinot energoapgādes drošību un mazinot energoatkarību no dominējošās piegādātājvalsts, tiekoties ar Igaunijas prezidenti Kersti Kaljulaidu (Kersti Kaljulaid) un Igaunijas ārlietu ministru Svenu Mikseru(Sven Mikser), norāda Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Rinkēvičs piektdien, 12.maijā, tikās ar Kaljulaidu un Mikseru, lai pārrunātu abu valstu divpusējās attiecības, reģionālo sadarbību, transatlantisko attiecību un drošības politikas jautājumus, kā arī Igaunijas gatavošanos prezidentūrai Eiropas Savienības (ES) Padomē.

Ārlietu ministrijā (ĀM) BNN ziņo, ka amatpersonas bija vienisprātis, ka Latvijai un Igaunijai ir aktīva un daudzpusīga divpusējā sadarbība dažādos līmeņos un jomās. Rinkēvičs pauda atbalstu Igaunijas izvirzītās prezidentūras prioritātēm un izteica gandarījumu, ka Igaunija savā prezidentūrā strādās ar konkurētspējas un izaugsmes jautājumiem, stiprinot ES Vienoto tirgu, kā arī turpinās strādāt ar iniciatīvām, kurām tika pievērsta īpaša nozīme Latvijas prezidentūrā, proti, Digitālais vienotais tirgus un Enerģētikas savienība.

«Digitālā vienotā tirgus kontekstā būtiski ir novērst tirgus fragmentāciju un Eiropai atgūt globālo konkurētspēju. Latvija atzinīgi novērtē Igaunijas prezidentūras likto uzsvaru uz Digitālu Eiropu. Īpaši atbalstām plānus attīstīt datu ekonomiku un veicināt nepamatotu barjeru novēršanu brīvai datu plūsmai,» uzsvēra Rinkēvičs.

ĀM norāda, ka sarunu laikā ministrs vērsa uzmanību arī uz Baltijas valstu un Polijas premjerministru tikšanos šī gada 8.maijā Tallinā, kuras laikā premjerministri pārrunāja ciešāku sadarbību Rail Baltica projekta un enerģētikas infrastruktūras attīstībā.

Puses arī apmainījās viedokļiem par Eiropas Komisijas Baltajā grāmatā minētajiem scenārijiem, kas iezīmē turpmāko diskusiju par ES nākotni. «Esam atvērti un elastīgi diskusijai par jebkuru no scenārijiem, taču mums ir svarīgi, lai mēs saglabātu līdzšinējā Eiropas Savienības integrācijā sasniegto un panāktu visplašāko iespējamo dalībvalstu atbalstu un vienotību Eiropas Savienības projekta tālākai attīstībai,» akcentēja Latvijas ārlietu ministrs.

Runājot par rudenī gaidāmo Austrumu partnerības samitu, Rinkēvičs vērsa uzmanību, ka nepieciešams panākt vienošanos par deklarācijas tekstu un nodrošināt augsta līmeņa ES un partnervalstu pārstāvību.

Tāpat Rinkēvičs atzina, ka Baltijas valstu prezidentu un ārlietu ministru pirmie kontakti ar  Amerikas Savienotās Valsts (ASV) jauno administrāciju Minhenē un Vašingtonā ir bijuši veiksmīgi, akcentējot Baltijas reģiona kopīgos drošības izaicinājumus un sekmējot arī turpmāku ASV atbalstu Baltijas valstu drošībai un aizsardzībai.

Ref:224.000.103.1166 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas