Rinkēvičs: Ir būtiska NATO dalībvalstu aizsardzības izdevumu palielināšana

Latvijas interesēs ir tas, lai gaidāmajās 25.maija NATO samita diskusijās Briselē aizsardzības izdevumu jautājums tiktu vēlreiz apstiprināts kā ļoti būtisks, norāda ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Ministrs uzsvēra, ka Eiropas un Ziemeļamerikas sabiedroto vienprātība, ka aizsardzības spējas ir jāstiprina, ir ļoti būtiska, un tām jāatbilst 21.gadsimta spējām, ietverot arī kiberaizsardzības stiprināšanu.

«Latvijas pamatinteresēs ir ļoti stingrs apliecinājums tam, ka NATO ir būtiskākā un svarīgākā organizācija, kas nodrošina drošību gan Eiropas kontinentā, gan ASV un Kanādā, un, lai visi tie lēmumi, kas ir pieņemti attiecībā uz mūsu reģiona drošības nodrošināšanu, tiktu pildīti,» teic Rinkēvičs.

Pamatojoties uz ASV prezidenta Donalda Trampa (Donald Trump), ASV valsts sekretāra Reksa Tilersona (Reks Tilerson) un ASV aizsardzības ministra Džeimsa Matisa (James Mattis) izteikumiem, viņš ir pārliecināts, ka šajā sakarā nav pamata šaubīties un sarunas būs konstruktīvas un auglīgas.

Neskatoties uz to, ka gaidāmā NATO samita darba kārtība vēl tiek plānota, ir skaidrs, ka tajā tiks apspriesti jautājumi par NATO dalībvalstu aizsardzības izdevumiem, situāciju Ukrainā, drošības pasākumi NATO austrumu flangā, cīņa ar terorismu un situācija Sīrijā, norādīja Rinkēvičs, piebilstot, ka samits ir būtisks un simbolisks pasākums, kuram noteikti ir praktiska vērtība atsevišķu jautājumu pavirzīšanā uz priekšu.

Jau ziņots, ka NATO valstu līderi 25.maijā tiksies Briselē pirmajā Ziemeļatlantijas alianses samitā kopš Trampa ievēlēšanas ASV prezidenta amatā. Šis būs Trampa pirmais ārzemju brauciens prezidenta amatā, un tā laikā viņš tiksies arī ar Francijas prezidenta vēlēšanās uzvarējušo Emanuelu Makronu (Emmanuel Macron).

Ref:224.000.103.1171

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas