bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Ceturtdiena 27.02.2020 | Vārda dienas: Andra, Līva, Līvija
LatviaLatvija

Rinkēvičs Izraēlā aicina atbalstīt Latvijas pievienošanos OECD

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 1 balsojumi)

Edgars Rinkēvičs

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs līdz trešdienai, 31.oktobrim, uzturoties darba vizītē Izraēlā, aicināja šīs valsts amatpersonas attīstīt abu valstu ekonomiskās un tirdzniecības saites, un atbalstīt Latvijas pievienošanos Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijai OECD.

Tiekoties ar Izraēlas Valsts prezidentu Šimonu Peresu (Shimon Peres), ārlietu ministrs nodeva Peresam Valsts prezidenta Andra Bērziņa ielūgumu apmeklēt Latviju, BNN informē Ārlietu ministrija.

Rinkēvičs un Peress bija vienisprātis par izglītības un uz zināšanām balstītas ekonomikas lielo nozīmi nelielu valstu attīstībā. «Šeit paveras lieliskas iespējas mūsu sadarbībai nākotnē,» secināja Rinkēvičs. Peress novērtēja Latvijas ekonomiskos sasniegumus un pauda atbalstu attiecību stiprināšanai ar Latviju.

Arī Izraēlas ārlietu ministrs Avigdors Libermans (Avigdor Liberman) sarunā ar Rinkēviču apliecināja Izraēlas ieinteresētību veidot ciešākas attiecības ar Latviju. Rinkēvičs uzsvēra, ka šis gads ir īpaši nozīmīgs – šogad tiek svinēta divdesmit gadu jubileja kopš diplomātisko attiecību nodibināšanas Latvijas un Izraēlas starpā. Latvijas un Izraēlas ārlietu ministri izteica apņēmību stiprināt ekonomisko un tirdzniecisko sadarbību, tostarp kontaktus abu valstu uzņēmēju starpā.

Latvijas ārlietu ministrs aicināja turpināt darbu pie Latvijas un Izraēlas attiecību līgumtiesiskās bāzes paplašināšanas, pabeidzot saskaņot atjaunoto sadarbības programmu izglītības, kultūras un zinātnes jomā, kā arī līgumprojektu par sauszemes transporta pārvadājumiem.

«Liela nozīme sadarbības veicināšanā abu valstu starpā ir ebreju kopienai Latvijā», atzīmēja Rinkēvičs. «Šogad tiek atzīmēti 450 gadi kopš ebreju kopienu apmešanās pašreizējā Latvijas teritorijā». Saistībā ar Izraēlas ārlietu ministra interesi par ebreju kopienas kādreizējo īpašumu restitūciju Rinkēvičs informēja par Latvijas valdības un ebreju kopienas dialogu, kā arī uzsvēra politiskā un sabiedriskā konsensa nepieciešamību šajā jautājumā.

Izraēlas ārlietu ministrs akcentēja Izraēlas interesi stiprināt sadarbību ar Eiropas Savienību. Libermans pozitīvi novērtēja Eiropas Parlamenta 23.oktobra lēmumu par rūpniecības preču savstarpējo sertifikācijas atzīšanu (Agreement on Conformity Assesment and Acceptance of Industrial Products), kas veicinās tirdzniecību starp ES un Izraēlu.

Abas puses detalizēti pārrunāja norises Tuvo Austrumu reģionā, īpaši situāciju Sīrijā, Irānā, kā arī Tuvo Austrumu miera procesa virzību. Rinkēvičs atkārtoja atbalstu divu valstu risinājumam, kas panākams tiešās sarunās starp Izraēlu un Palestīniešu nacionālo pašpārvaldi. «Vienpusēji soļi neveicinās šo procesu,» pauda Latvijas ārlietu ministrs.

Vizītes laikā Rinkēvičs tikās arī ar Izraēlas Nacionālās Drošības padomes vadītāju Jākovu Amidroru (Yaacov Amidror) un apmeklēja Izraēlas holokausta piemiņas organizācijas Jadvašem (Yad Vashem) memoriālu. Tāpat Rinkēvičs sniedza vairākas intervijas Izraēlas medijiem.

Trešdien, 31.oktobrī, Rinkēvičs dodas uz Rietumkrastu, kur paredzētas tikšanās ar Palestīniešu nacionālās pašpārvaldes amatpersonām – ārlietu ministru Riādu Almalki (Riyad Al Malki), premjerministru Salamu Fajādu (Salam Fayyad) un palestīniešu sarunvedēju Tuvo Austrumu miera procesa jautājumos Saebu Erekatu (Sa’eb Erikat). Rinkēvičam paredzēta arī tikšanās ar Palestīniešu nacionālās pašpārvaldes prezidentu Mahmūdu Abāsu (Mahmoud Abbas). Šī būs pirmā Latvijas ārlietu ministra vizīte Palestīniešu nacionālajā pašpārvaldē.

Ref: 102.000.102.2807


Pievienot komentāru

Lietuvai pērkot zemi Rail Baltica, daudziem īpašniekiem valsts maksātais atstāj rūgtumu

Lietuvā sirreāla vīzija par dzelzceļa satiksmi ar ātrumu 250 km/h jau 2026.gadā – ja tā piepildīsies – būs īstenota uz daudzu zemes īpašnieku rēķina. Valsts no viņiem atpērk zemi sliežu ceļa klāšanai, bet maksā, daļas īpašnieku skatījumā, cenu, kas ir būtiski zem tirgus vērtības.

Pērn ievērojami pieaudzis krimināllietu skaits noziedzīgu līdzekļu legalizēšanā

Ja 2017.gadā uzsākta kriminālvajāšana 16 krimināllietās pret 40 personām, tad 2019.gadā tās bijušas 65 krimināllietās, kā arī uzsākta kriminālvajāšana pret 118 personām.

Igaunijā novēro uzņēmumu apgrozījuma un ieguldījumu kāpumu

Igaunijas uzņēmumi 2019.gadā veikuši kopumā 3,2 miljardus lielus ieguldījumus, kas ir par vienu piektdaļu vairāk nekā gadu iepriekš, tā liecina sākotnējie dati par pagājušo gadu, ko publicējusi Igaunijas Statistikas pārvalde.

Grieķijā trešo dienu turpinās sadursmes, protesti pret migrantu nometņu celtniecību

Grieķijā vairāk nekā 60 cilvēki guvuši ievainojumus sadursmēs, kas norisinās Lesbas un Čiosas salās, cilvēkiem protestējot pret jaunu patvēruma meklētāju izmitināšanas centru būvniecību, ziņo britu raidorganizācija BBC.

Latvijā būvniecības izmaksu kāpums janvārī bijis 2,8%

Strādnieku darba samaksa pieauga par 7,5%, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 1,8%, bet būvmateriālu cenas pieauga par 1,6%.

Reģionālās slimnīcas norāda uz augstu pieprasījumu pēc aizsargtērpiem

Jaunā koronavīrusa COVID-19 uzliesmojumu dēļ pašlaik ir ievērojami audzis pieprasījums pēc individuālajiem aizsargtērpiem, līdz ar to ir palielinājušās arī to cenas, atklāj reģionālo slimnīcu vadītāji.

Lietuvas trikotāžas ražotājs saņem Greenpeace apstiprinājumu par bīstamu ķimikāliju neizmantošanu

Lietuvas apģērbu ražotājs Utenos Trikotažas izturējis starptautiskās vides aizsardzības organizācijas Greenpeace pārbaudes par videi draudzīgu un izsekojamu ražošanas procesu, raksta Lietuvas raidorganizācija LRT.

Pūce: EK ziņojums norāda, ka Latvijas valdības ierosinātā administratīvi teritoriālā reforma radīs ilgtspējīgākas pašvaldības

Eiropas Komisijas ziņojums norāda, ka Latvijas valdības ierosinātā administratīvi teritoriālā reforma radīs ilgtspējīgākas pašvaldības ar lielāku kapacitāti un iespējām sniegt salīdzināmas kvalitātes pakalpojumus.

Saeima maina ģenerālprokurora atlases kārtību

Uz ģenerālprokurora amatu varēs pretendēt visu līmeņu tiesu tiesneši un visu amatu prokurori ar atbilstošu darba stāžu, tādējādi paplašinot iespējamo kandidātu loku.

No 1.marta tiks paaugstinātas alkoholisko dzērienu cenas

Saskaņā ar grozījumiem likumā Par akcīzes nodokli 2020.gada 1.martā tiek paaugstinātas akcīzes nodokļa likmes alkoholiskajiem dzērieniem, izņemot raudzētos dzērienus līdz 6 tilpumprocentiem.

Akciju cenas mainās dažādos virzienos, koronavīrusam turpinot izplatīties

Ķīnā koronavīrusa izraisīto nāves gadījumu skaits pieauga lēnāk nekā iepriekš, toties infekcijas gadījumi parādījās vēl astoņās valstīs, palielinot valstu skaitu ar koronavīrusa gadījumiem līdz apmēram 40.

Itālijā dienas laikā 80 jauni koronavīrusa inficēšanās gadījumi

Itālijā koronavīrusa infekcija konstatēta 400 cilvēkiem, no kuriem 80 konstatēti trešdienas, 26.februāra, laikā. Eiropas Komisija uzskata, ka vīrusa situācija ES ir jārisina pragmatiski, neceļot paniku, ziņo britu raidsabiedrība BBC.

Patlaban neredz pamatu Latvijā izsludināt ārkārtējo situāciju jaunā koronavīrusa dēļ

Latvijā šobrīd nav apstiprināts neviens koronavīrusa COVID-19 gadījums. Vienlaikus situācija var būt strauji mainīga, ņemot vērā saslimstības pieaugumu citās pasaules valstīs, tajā skaitā Itālijā.

Astoņu mēnešu laikā saņemti 435 trauksmes cēlāju ziņojumi

No visiem iesniegumiem par trauksmes cēlēju ziņojumiem ir atzīti 119. Visbiežāk trauksme celta par izvairīšanos no nodokļu nomaksas, amatpersonu pārkāpumiem un publiskas personas finanšu līdzekļu vai mantas izšķērdēšanas.

Lietuva izsludina ārkārtas stāvokli, gatavojoties koronavīrusam

Lietuva, kur pagaidām nav konstatēti jaunā koronavīrusa inficēšanās gadījumi, ir izsludinājusi ārkārtas stāvokli kā preventīvu soli, lai sagatavotos iespējamam infekcijas uzliesmojumam, ziņo Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

EK: Jaunā koronavīrusa dēļ var tikt koriģēta Latvijas ekonomikas izaugsmes prognoze

Trešdien, 26.februārī, publicētajā EK ziņojumā par Latviju norādīts, ka Latvijas iekšzemes kopprodukta pieaugums 2020.gadā varētu būt 2,3% apmērā, bet 2021.gadā – 2,4% apmērā.

Ukraina ievieš Krimas okupācijas pretošanās dienu; Kremlis neizpratnē

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis pavēstījis, ka turpmāk 26.februārī valstī tiks atzīmēta Krimas okupācijas pretošanās diena, ziņo Ukrainas nacionālā ziņu aģentūra Ukrinform.

Saskaņas līderis Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās būs krievu skolu aizstāvis Čekušins

Pirms starta 13.Saeimas vēlēšanās kopā ar Saskaņu Čekušins aktīvi darbojies kopā ar citiem krievu skolu aizstāvjiem, tostarp Latvijas Krievu savienību.

Līdakam piedāvā turpināt strādāt Rīgas zoodārzā; piedāvājumu pieņemt nesteidz

Rīgas zoodārza kapitāldaļu turētājs Radzevičs piedāvājis Ingmāram Līdakam turpināt darbu iestādē sabiedrības izglītošanas jomā, taču Līdaka piedāvājumu pieņemt nesteidz, jo neesot skaidrības par jaunās zoodārza vadības plāniem.

Baltkrievija par piesārņotu naftu no Krievijas plāno saņemt 56 milj. eiro

Baltkrievija, kurai Krievija pērn piegādāja pusmiljonu tonnu nekvalitatīvas naftas, pēc ilgām sarunām ar Maskavu gaida kompensāciju 56 miljonu eiro vērtībā, ziņo Baltkrievijas valsts ziņu aģentūra BelTA.

Igaunijas Rail Baltica uzņēmuma jaunais vadītājs koncentrēsies uz termiņu izpildi

Igaunijas valsts uzņēmumā Rail Baltic Estonia priekšsēdētāja amatā stāsies Tenu Grīnbergs, kurš sola koncentrēties uz būvdarbu grafika izpildi un tālāka finansējuma saglabāšanu, ziņo ERR.

FM: Nākamajā ES plānošanas periodā uzsvars uz klimatam draudzīgas ekonomikas transformāciju

«Nepieciešamība pāriet uz videi un klimatam draudzīgāku ekonomiku ir nenovēršama. Jo ātrāk tiks mainīta attieksme, ka klimata pārmaiņu mazināšanas mērķi ir drauds mūsu attīstībai, jo konkurētspējīgāki mēs būsim nākotnē.»

SIFFA direktors: Latvijā otrais zemākais vēža ārstēšanas finansējums Eiropā

Latvijas kompensācijas sistēmu papildinājušas tikai divas jaunās zāles – medikaments aknu vēža un zāles metastātiskas melanomas ārstēšanai.

Igaunijā koronavīrusa analīzes veiktas četrām personām; rezultāti negatīvi

Igaunijā līdz šim jaunā koronavīrusa analīzes veiktas četriem cilvēkiem, un visas bijušas negatīvas, tā Igaunijas Veselības pārvaldes informāciju citē raidorganizācija ERR.

Latvijā samazinās lidojumu kavējuma laiks

Latvijā 2019.gadā kopējais kavējums gaisa satiksmes plūsmas vadībā bija 2 626 minūtes, kas ir par 83,8% mazāk nekā 2018.gadā, kas saistīts ar racionālāku gaisa telpas izmantošanu.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!