Rinkēvičs: Jāturpina sniegt visu nepieciešamo atbalstu Ukrainai, īpaši militārajā jomā

ES Ārlietu ministru padomes sanāksmē Briselē Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) pauda nostāju par nepieciešamību strādāt, lai sagatavotu apstiprināšanai pret Krieviju un Baltkrieviju ES septīto sankciju pakotni, informē Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas preses centra pārstāvji.

«Nedrīkstam aizmirst par Baltkrievijas režīma līdzatbildību Krievijas karā pret Ukrainu. Jāturpina sniegt visu nepieciešamo atbalstu Ukrainai, īpaši militārajā jomā, arī Eiropas Miera mehānisma ietvaros. Mēs atbalstām piektās atbalsta pakotnes apstiprināšanu Ukrainas bruņotajiem spēkiem,» sanāksmē sacīja Rinkēvičs.

Ārlietu ministrs izteica pārliecību, ka ir svarīgi turpināt koordinētu komunikāciju un aktīvu politisko dialogu ar starptautisko sabiedrību, tādējādi esot vienotiem nostājā pret Krievijas agresiju Ukrainā.

Sanāksmes laikā tika uzsvērta arī nepieciešamība Eiropas Savienībai un tās dalībvalstīm iespēju robežās atbalstīt tās valstis, kuras visvairāk skar Krievijas izraisītā pārtikas krīze, sniedzot tām arī tiešu pārtikas palīdzību, tādējādi apliecinot solidaritāti, kā arī veicinot šo valstu atbalstu Eiropas Savienības pozīcijai pret Krievijas iebrukumu Ukrainā.

«Tas būtu ieguldījums arī potenciālo migrācijas plūsmu mazināšanai Eiropas Savienībā, ko neizbēgami izraisītu būtiska situācijas pasliktināšanās,» sacīja Rinkēvičs.

Ukrainas graudu eksporta kontekstā, Rinkēvičs uzsvēra to, ka nepieciešams ņemt vērā Ukrainas intereses un drošības apsvērumus.

«Starptautiskajos centienos nodrošināt Ukrainas graudu eksportu, jāņem vērā Ukrainas intereses un drošības apsvērumi. Krievijai ir jāatlīdzina Ukrainai visi zaudējumi, ko rada tās agresija, tostarp jāuzņemas atbildība par Ukrainas ekonomikas un infrastruktūras graušanu,» sacīja ministrs.

Sanāksmē ministrs norādīja, ka ES ir jāizstrādā juridiski risinājumi vienotam tiesiskam ietvaram Krievijas iesaldēto aktīvu konfiskācijai un to izmantošanai Ukrainas atjaunošanai.

Lasiet arī: Plāno konfiscēt Krievijas kara noziedznieku īpašumus; iegūto ieguldītu Ukrainas atjaunošanā

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas