Rinkēvičs: Latvija ir gatava uzņemt no Krievijas atbrīvotos Ukrainas politieslodzītos

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs

Latvija ir gatava rehabilitācijā uzņemt no Krievijas atbrīvotos Ukrainas politieslodzītos un jūrniekus, tā vizītē Ukrainā paudis Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Rinkēvičs 7.oktobrī notikušajā vizītē atkārtoti apliecinājis Latvijas atbalstu Ukrainas teritoriālai integritātei un suverenitātei, kā arī tās eiroatlantiskās integrācijas centieniem, informē Ārlietu ministrija. Tāpat ārlietu ministrs pauda gatavību turpināt sniegt Ukrainai politisko un praktisko atbalstu reformu īstenošanā, kā arī humāno un medicīnisko palīdzību Krievijas un Ukrainas konfliktā cietušajiem.

Rinkēvičs paziņoja par gatavību Latvijā rehabilitācijā uzņemt šī gada 7.septembrī no Krievijas atbrīvotos ukraiņus.

Ārlietu ministrija informē, ka ar amatpersonām tika pārrunāts arī Krievijas-Ukrainas konflikts un tā risinājumi. Latvija atkārtoti apliecināja atbalstu Minskas vienošanos izpildei. Rinkēvičs atzīmēja, ka Eiropas Savienības sankcijām pret Krieviju jāpaliek spēkā līdz pilnīgai Minskas vienošanos īstenošanai.

Ukrainas puse pateicās par Latvijas sniegto atbalstu gan divpusēji, gan starptautiskajās organizācijās, atsevišķi izceļot Latvijā īstenot konfliktā cietušo Ukrainas karavīru rehabilitāciju, informē ministrijā.

Lasi arī: Ukraina paraksta svarīgu līgumu ar prokremliskiem separātistiem

Ar parlamenta priekšsēdētāju Dmitro Razumkovu un ārlietu ministru Vadimu Pristaiko tika pārrunāta sadarbība Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas (EPPA) ietvaros pēc tam, kad Krievijai tika atjaunotas balsstiesības. Ukrainas puse izteica pateicību par Latvijas delegācijas solidarizēšanos ar Ukrainu EPPA rudens sesijā. Puses vienojās arī turpmāk cieši sadarboties Krievijas jautājumā, paturot to Eiropas Padomes darba kārtībā.

Tiekoties ar premjerministru Oleksiju Gončaruku, puses atzīmēja labo ekonomisko sadarbību. Vienlaikus Latvijas puse aicināja Ukrainas pusi aktīvāk īstenot tās apņemšanās Ukrainas uzņēmējdarbības vides sakārtošanai, īpaši tieslietu un korupcijas apkarošanas jomā, ziņo Ārlietu ministrija.

Vizītes ietvaros Latvijas ārlietu ministrs kopā ar Ukrainas kolēģi Kijevas centrā svinīgi atklāja Latvijas skvēru.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas