Rinkēvičs: Latvija turpinās iestāties par Krimas tatāru tiesībām

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs

Latvija konsekventi neatzīst Krimas prettiesisko aneksiju un stingri iestājas par Ukrainas suverenitāti un teritoriālo integritāti, trešdien, 19.aprīlī, apliecina ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, tiekoties ar Krimas tatāru līderi Refatu Čubarovu (Refat Chubarov).

Ārlietu ministrs atzīmēja, ka Latvija uzmanīgi seko līdzi un pauž satraukumu par negatīvo tendenci cilvēktiesību situācijas jomā Krimā, it īpaši Krimas tatāru cilvēktiesību un pamatbrīvību ierobežošanu, kas vērojama kopš Krievijas īstenotās Krimas pussalas aneksijas.

Ārlietu ministrijā (ĀM) norāda, ka Čubarovs izteica atzinību par Latvijas pozīciju Krimas aneksijas jautājumā, kā arī pateicās par Latvijas sniegto atbalstu Ukrainai. Tikšanās laikā Krimas tatāru līderis informē Rinkēviču par situāciju Krimā un Ukrainā. Īpašas bažas Čubarovs pauž par cilvēktiesību pārkāpumiem, kas vērsti pret Krimas tatāriem, opozīcijas pārstāvjiem, cilvēktiesību aktīvistiem, žurnālistiem un advokātiem, kuri tiek patvaļīgi aizturēti un vajāti.

Sarunā ministrs aicināja Krimas tatāru līderi turpināt informēt starptautiskās organizācijas par Krimas tatāru stāvokli un cilvēktiesību pārkāpumiem Krimā. Rinkēvičs uzsvēra, ka Latvija iestāsies par šo jautājumu uzturēšanu starptautisko organizāciju dienaskārtībā, aicinot nosodīt Krievijas kā okupējošās varas likumdošanas piemērošanu Krimas teritorijā un mērķtiecīgu Krimas iedzīvotāju pamattiesību ierobežošanu, vēsta ĀM.

Ref:224.000.103.952

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas