bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Pirmdiena 24.09.2018 | Vārda dienas: Agris, Agrita
LatviaLatvija

Rinkēvičs: Latvijai un Horvātijai ir absolūta vienprātība jautājumos par ES daudzgadu budžetu

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Horvātijas premjerministra vietniece, ārlietu un Eiropas lietu ministre Marija Pejčinoviča Buriča un Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs

Latvijai un Horvātijai ir absolūta vienprātība jautājumos par Eiropas Savienības (ES) daudzgadu budžetu, preses konferencē pēc tikšanās ar Horvātijas premjerministra vietnieci, ārlietu un Eiropas lietu ministri Mariju Pejčinoviču Buriču (Marija Pejčinović Burić) sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V).

Gan Horvātijai, gan Latvijai ir absolūta vienprātība par ES daudzgadu budžetu un Eiropas Komisijas (EK) maija sākumā sniegto priekšlikumu, uzsvēra ministrs, norādot, ka vienoti viedokļi ir gan kohēzijas, gan lauksaimniecības finansējuma jautājumos. Abas puses arī esot vienisprātis, ka nepieciešams strādāt, lai maksimāli turpinātu dzīves līmeņa izlīdzināšanu ES.

Arī Horvātijas ārlietu ministre uzsvēra, ka šajā jautājumā pastāv liela vienprātība un ir svarīgi nodrošināt pienācīgu kohēzijas un lauksaimniecības finansējumu, lai abas valstis varētu īstenot savas intereses.

Rinkēvičs abu valstu ekonomisko sadarbību raksturoja kā pietiekami labu, taču tā varētu būt vēl labāka, piebilstot, ka viena no galvenajām sadarbības jomām starp Latviju un Horvātiju ir tūrisms. «Esam divas ES valstis, kas katra atrodas citas jūras krastos, tomēr tūrisma sadarbība ir ļoti laba, jo uz dažām citām tuvākām ES dalībvalstīm mums nav tiešo avioreisu, bet uz Horvātiju tādi ir pat trīs,» piebilda Latvijas ārlietu ministrs.

Puses arī pārrunājušas gaidāmo NATO samitu un bijušas vienisprātis, ka jāturpina strādāt pie Varšavas samita lēmumu attīstības, tajā skaitā aizsardzības izdevumu palielināšanas. Ministrs arī pauda pateicību par Horvātijas detalizēto viedokli par Rietumbalkānu valstu uzņemšanas ES procesu. «Arī šajā jautājumā esam vienisprātis, ka šo valstu uzņemšana ir svarīga kontinenta stabilitātei un drošībai, tomēr šīm valstīm jāpilda visi nepieciešamie kritēriji un jāveic reformas, lai tas notiktu,» teica Rinkēvičs.

Noslēgumā viņš norādīja, ka paudis atbalstu Horvātijai procesā par tās pievienošanos Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijai (OECD). Ministrs pauda viedokli, ka ES dalībvalstij ir tiesības uzsākt sarunas par pievienošanos, ja tā pilda visus nepieciešamos kritērijus.

Tikmēr Buriča norādīja, ka abas valstis vēlas uzlabot politisko dialogu, un šobrīd starp Horvātiju un Latviju pastāv laba sadarbība tūrisma nozarē. Kā jomas, kurās Horvātija saredz iespēju paplašināt sadarbību, tika minēta farmācija, IKT, uzņēmēju tiešo kontaktu veicināšana, kā arī sadarbība enerģētikā un transporta nozarē. «Šāda veida savienojamība padarīs mūsu valstu sadarbību vēl ciešāku un šāda veida digitālie un transporta savienojumi ir ļoti svarīgi,» piebilda Horvātijas ārlietu ministre.

Viņa arī apliecināja, ka abām valstīm ir līdzīgas intereses aizsardzības jomā un abas valstis turpinās aktīvi sadarboties NATO ietvaros. Kā svarīgu sadarbības formātu viņa minēja arī pastāvīgās strukturētās sadarbības (PESCO) projektu.

Buriča arī uzsvēra, ka Latvijai un Horvātijai ir līdzīgs viedoklis par virkni aktuāliem ES jautājumiem, tostarp ES nākotni un Brexit. Tāpat viņa pauda cerību, ka Latvija atbalstīs Horvātiju tās centienos iestāties OECD un ir gatava uzklausīt Latvijas pieredzi šajā procesā.

Komentējot Rietumbalkānu valstu pievienošanos ES, Horvātijas ārlietu ministre norādīja, ka atbalsta ES paplašināšanos, vienlaikus konkrētajām valstīm nepieciešams pildīt visus nepieciešamos kritērijus un tiek sagaidīts, ka Rietumbalkānu valstis arī parādīs savu gribu iestāties ES.


Pievienot komentāru

Pāvests mudina skatīties plašāk par pašu interesēm; Aglonā sagaidīts ar gavilēm

Sabiedrībai ir jāmācās skatīties augstāk un plašāk par pašu interesēm, jo tas rada izaugsmei nepieciešamo vienotību, pirmdien uzrunā Rīgā mudināja pāvests Francisks, kurš Latviju apmeklē vienas dienas vizītē.

Foto: Pāvests Francisks dievkalpojumā Rīgas Domā un Sv.Jēkaba katedrālē ar senioriem

Pāvests Francisks viesojas gan Rīgas pilī, gan Rīgas Doma baznīcā, kur vadīja ekumenisko dievkalpojumu, klātesot dažādām Latvijas amatpersonām.

Pāvests Francisks ierodas vizītē Latvijā

Latvijā pirmdien, 24.septembrī, ieradās katoļu pāvests Francisks. Pāvestu Rīgas lidostā sagaidīja Latvijas prezidents Raimonds Vējonis, Latvijas katoļu arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs un citas personas.

Nedēļa Lietuvā. Vēlas «apcirpt» tiesu izpildītāju atlīdzību

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite aizvadītajā nedēļā sagatavojusi likumdošanas priekšlikumus, lai ierobežotu tiesu izpildītāju atalgojumu līdz 15% no to piedzītās summas.

BNN nedēļas apkopojums: Priekšvēlēšanu karstumā. Tiesiskums Latvijā. Baltijas valstu gatavošanās pāvestam

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Izaugsme; Nākotne; Cīņa; Saeimas vēlēšanas; Stagnācija; Pārmaiņas.

Tiesa Zeiļu patur apcietinājumā

Rīgas apgabaltiesa piektdien, 21.septembrī, nolēma paturēt apcietinājumā Rēzeknes-Aglonas diecēzes priesteri Pāvelu Zeiļu, kurš tiek turēts aizdomās par seksuālu vardarbību un cilvēktirdzniecību.

Saeimas komisija vienojas par pensiju regulējumu Diasporas likumā

Saeimas Ārlietu komisija piektdien, 21.septembrī, vienojās par pensiju regulējumu Diasporas likumā. Komisija iesniegtos priekšlikumus šajā jautājumā skatīja jau iepriekšējā sēdē, taču komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks-Kalniņš norādīja, ka jautājums ir sarežģīts, tādēļ nepieciešamas tālākas diskusijas, kas norisinājās piektdien.

RAKUS uzlabojušās ārstēšanas iespējas Krona slimības pacientiem

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā Gastroenteroloģijas, hepatoloģijas un nutrīcijas klīnikā ir uzsākta pacientu ārstēšana ar pašlaik pasaulē pieejamo pēdējās paaudzes medikamentu Krona slimības ārstēšanai, kas no 2018.gada ir iekļauts arī kompensējamo zāļu sarakstā Latvijā.

Viesmīlības nozarei nākamgad varētu piemērot PVN 12% apmērā

Viesmīlības nozarei no nākamā gada janvāra varētu piemērot samazināto pievienotās vērtības nodokļa likmi 12% apmērā, līdzšinējo 21% vietā, paziņo finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

No 25.septembra sāks izsniegt vēlētāja apliecības

No otrdienas, 25.septembra līdz 6.oktobrim vēlētāji, kuriem ir tikai personas apliecība, bet nav pases, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajās nodaļās varēs izņemt vēlētāja apliecību dalībai 13.Saeimas vēlēšanās.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā augustā palielinājās par 1,0%

Šī gada augustā salīdzinājumā ar jūliju ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 1,0%.

Gapoņenko veselības stāvokļa dēļ tiesa pārceļ viņa krimināllietas izskatīšanu

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien pasludināja pārtraukumu krimināllietas skatīšanā, kurā par nacionālā naida kurināšanu apsūdzēts nereģistrētā veidojuma Nepilsoņu kongress vadonis Aleksandrs Gapoņenko.

Aptauja: Latvijā smēķē puse jauniešu 18 – 24 gadu vecumā

Latvijā smēķē puse jauniešu 18 –24 gadu vecumā, turklāt 28% no viņiem smēķē regulāri, liecina jaunākais Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss.

Bīskaps: Aizdomās turētajam priesterim Zeiļam slimnīcā veiks smagu operāciju

Seksuālās vardarbības un cilvēktirdzniecības lietā aizdomās turētajam Rēzeknes-Aglonas diecēzes priesterim Pāvelam Zeiļam piektdien, 21.septembrī, slimnīcā tiks veikta smaga operācija.

Pētījums: Bankomātos naudu izņem retāk, bet lielākas summas

Sabiedrībā ik pa laikam uzvirmo diskusija par atteikšanos no fiziskas jeb skaidras naudas izmantošanas, respektīvi, no banknošu un monētu lietošanas.

Dodoties uz Aglonu jārēķinās ar intensīvu satiksmi un papildu laiku ceļā

Dodoties uz Aglonu sakarā ar Viņa Svētības pāvesta Franciska vizīti, autobraucējiem jārēķinās ar intensīvu satiksmi un ilgāku ceļā pavadītu laiku, kā arī ar remontdarbiem atsevišķos ceļu posmos.

ASV soda Ķīnu par ieroču iegādi no Krievijas

Amerikas Savienotās Valstis ir paziņojušas par sankciju ieviešanu Ķīnas bruņotajiem spēkiem, jo tie no Krievijas iegādājušies iznīcinātāju lidmašīnas un raķešsistēmas. Vašingtonas skatījumā darījumos ir pārkāpts ASV likums, ar ko Krievijai noteiktas plaši soda pasākumi par jaukšanos 2016.gada ASV vēlēšanās.

Karavīriem mācību komandējumu laikā nodrošinās ģimenes atbalsta pasākumus

Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā. Tie nosaka vienādas sociālās garantijas valsts drošības dienestā esošām personām, kā arī ģimenes atbalsta pasākumus karavīriem ilgstošā mācību komandējumā.

ES draud britiem ar šķiršanos bez vienošanās, prasa drīzu pretimnākšanu

Eiropas Savienības dalībvalstu līderi ir iecerējuši censties panākt, lai strīdi, kas saistīti Lielbritānijas izstāšanos tiktu atrisināti oktobra laikā.

VUGD priekšnieka vietnieku Sēli tur aizdomās par piesavināšanos nelielā apmērā

Iekšlietu ministrijas Iekšējās drošības birojs aizturējis Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieka vietnieku Intu Sēli un vēl vienu dienesta amatpersonu – vecāko inspektoru.

Latvijas skolās šogad par 309 audzēkņiem mazāk nekā pērn

Vispārējās izglītības programmās no 1. līdz 12.klasei šogad mācās par 309 skolēniem mazāk nekā pērn, liecina Valsts izglītības informācijas sistēmas dati uz šī gada 1.septembri.

Tuvākajās dienās vasara noslēgsies un iestāsies rudenīgi laika apstākļi

Latvijā piektdien, 21.septembrī, vēl saglabāsies karsts laiks. Saule mīsies ar mākoņiem, tomēr būtiski nokrišņi nav gaidāmi. Pastiprināsies dienvidu puses vējš, kas rietumu un centrālajos rajonos brāzmās sasniegs 15-17 m/s.

Lietuvas premjers pievērsies pārtikas dārdzībai, cenšas saasināt konkurenci

Daudzkārt veltījis kritiku pārtikas mazumtirdzniecības ķēdēm par augstām pārtikas cenām, Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis (Saulius Skvernelis) ir pievērsies šim jautājumam. Viņš saskata kūtrumu konkurences uzrauga darbā un vēlas aicināt tirgū ienākt jaunus ārzemju mazumtirgotājus, vienlaikus pabalstot mazos vietējos veikalus.

Konceptuāli atbalsta ieceri stingrāk kontrolēt pakalpojumu sniegšanu internetā

Saeima ceturtdien, 20.septembrī, konceptuāli atbalstīja grozījumus likumā Par nodokļiem un nodevām, kas nodokļu nomaksas jomā paredz stingrāk kontrolēt preču tirdzniecību un pakalpojumu sniegšanu internetā.

Jaunākie komentāri