bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Svētdiena 05.04.2020 | Vārda dienas: Aivija, Vidaga, Vija
LatviaLatvija

Rinkēvičs: Latvijai un Horvātijai ir absolūta vienprātība jautājumos par ES daudzgadu budžetu

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Horvātijas premjerministra vietniece, ārlietu un Eiropas lietu ministre Marija Pejčinoviča Buriča un Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs

Latvijai un Horvātijai ir absolūta vienprātība jautājumos par Eiropas Savienības (ES) daudzgadu budžetu, preses konferencē pēc tikšanās ar Horvātijas premjerministra vietnieci, ārlietu un Eiropas lietu ministri Mariju Pejčinoviču Buriču (Marija Pejčinović Burić) sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V).

Gan Horvātijai, gan Latvijai ir absolūta vienprātība par ES daudzgadu budžetu un Eiropas Komisijas (EK) maija sākumā sniegto priekšlikumu, uzsvēra ministrs, norādot, ka vienoti viedokļi ir gan kohēzijas, gan lauksaimniecības finansējuma jautājumos. Abas puses arī esot vienisprātis, ka nepieciešams strādāt, lai maksimāli turpinātu dzīves līmeņa izlīdzināšanu ES.

Arī Horvātijas ārlietu ministre uzsvēra, ka šajā jautājumā pastāv liela vienprātība un ir svarīgi nodrošināt pienācīgu kohēzijas un lauksaimniecības finansējumu, lai abas valstis varētu īstenot savas intereses.

Rinkēvičs abu valstu ekonomisko sadarbību raksturoja kā pietiekami labu, taču tā varētu būt vēl labāka, piebilstot, ka viena no galvenajām sadarbības jomām starp Latviju un Horvātiju ir tūrisms. «Esam divas ES valstis, kas katra atrodas citas jūras krastos, tomēr tūrisma sadarbība ir ļoti laba, jo uz dažām citām tuvākām ES dalībvalstīm mums nav tiešo avioreisu, bet uz Horvātiju tādi ir pat trīs,» piebilda Latvijas ārlietu ministrs.

Puses arī pārrunājušas gaidāmo NATO samitu un bijušas vienisprātis, ka jāturpina strādāt pie Varšavas samita lēmumu attīstības, tajā skaitā aizsardzības izdevumu palielināšanas. Ministrs arī pauda pateicību par Horvātijas detalizēto viedokli par Rietumbalkānu valstu uzņemšanas ES procesu. «Arī šajā jautājumā esam vienisprātis, ka šo valstu uzņemšana ir svarīga kontinenta stabilitātei un drošībai, tomēr šīm valstīm jāpilda visi nepieciešamie kritēriji un jāveic reformas, lai tas notiktu,» teica Rinkēvičs.

Noslēgumā viņš norādīja, ka paudis atbalstu Horvātijai procesā par tās pievienošanos Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijai (OECD). Ministrs pauda viedokli, ka ES dalībvalstij ir tiesības uzsākt sarunas par pievienošanos, ja tā pilda visus nepieciešamos kritērijus.

Tikmēr Buriča norādīja, ka abas valstis vēlas uzlabot politisko dialogu, un šobrīd starp Horvātiju un Latviju pastāv laba sadarbība tūrisma nozarē. Kā jomas, kurās Horvātija saredz iespēju paplašināt sadarbību, tika minēta farmācija, IKT, uzņēmēju tiešo kontaktu veicināšana, kā arī sadarbība enerģētikā un transporta nozarē. «Šāda veida savienojamība padarīs mūsu valstu sadarbību vēl ciešāku un šāda veida digitālie un transporta savienojumi ir ļoti svarīgi,» piebilda Horvātijas ārlietu ministre.

Viņa arī apliecināja, ka abām valstīm ir līdzīgas intereses aizsardzības jomā un abas valstis turpinās aktīvi sadarboties NATO ietvaros. Kā svarīgu sadarbības formātu viņa minēja arī pastāvīgās strukturētās sadarbības (PESCO) projektu.

Buriča arī uzsvēra, ka Latvijai un Horvātijai ir līdzīgs viedoklis par virkni aktuāliem ES jautājumiem, tostarp ES nākotni un Brexit. Tāpat viņa pauda cerību, ka Latvija atbalstīs Horvātiju tās centienos iestāties OECD un ir gatava uzklausīt Latvijas pieredzi šajā procesā.

Komentējot Rietumbalkānu valstu pievienošanos ES, Horvātijas ārlietu ministre norādīja, ka atbalsta ES paplašināšanos, vienlaikus konkrētajām valstīm nepieciešams pildīt visus nepieciešamos kritērijus un tiek sagaidīts, ka Rietumbalkānu valstis arī parādīs savu gribu iestāties ES.


Pievienot komentāru

Nedēļa Lietuvā: Eksprezidentei darbs ANO, slēdz robežu Baltkrievijas, Krievijas automašīnām, ceļ mediķu algas

Lietuvā aizvadītās nedēļas zīmīgākie notikumi ziņās bija eksprezidentes Daļas Grībauskaites jaunais amats ANO, robežas slēgšana vieglajām automašīnām no Baltkrievijas un Krievijas, kā arī Lietuvas mediķu algu celšana.

Ar COVID-19 inficējušies jau 40 veselības aprūpes darbinieki

Varianti, kā ārstniecības personas inficējušās, varētu būt dažādi, klāstīja Perevoščikovs, piebilstot, ka infekcijas avots varētu būt gan pacienti, gan arī kolēģi.

airBaltic līdz oktobra beigām atcels apmēram 50% plānoto reisu

Turpinoties COVID-19 pandēmijas izraisītajai krīzei, Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic no 15.aprīļa līdz 31.oktobrim atcels apmēram 50% plānoto lidojumu.

Aprīļa pirmajās dienās bezdarbnieka statusam reģistrējušies 1 792 iedzīvotāji

Aprīļa pirmajās dienās bezdarbnieka statusam reģistrējušies vēl 1 792 iedzīvotāji, tādējādi kopējais bezdarbnieku skaits valstī sasniedzis 63 319, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras apkopotie dati.

Igaunijā pašvaldībām gatavo 30 miljonu eiro atbalstu no papildbudžeta

Igaunijas valdība ir izstrādājusi valsts papildbudžetu. Tajā pašvaldībām krīzes ietekmes mazināšanai paredzēts piešķirt 30 miljonus eiro un vēl 100 miljoni eiro ieplānoti ekonomikas stimulēšanai.

Baltkrievija noraida Lietuvas bažas par rīcības trūkumu pret COVID-19

Lietuva šonedēļ paudusi satraukumu, ka Baltkrievijas valdība nerīkojas adekvāti koronavīrusa pandēmijā un var kļūt par nekontrolētu slimības perēkli, kas apdraud kaimiņus. Minska šo kritiku ir noraidījusi, ziņo Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Palielina sodu par ārkārtējās situācijas noteikto ierobežojumu pārkāpšanu

Paaugstināts naudas sods par epidemioloģiskās drošības prasību, kā arī par ārkārtējās situācijas laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu.

Mājas. Ziepes. Divi metri – SPKC atgādina galvenos piesardzības pasākumus

SPKC iesaka palikt mājās, ja tas ir iespējams, strādāt attālināti un atturēties no publisku vietu apmeklēšanas vispār vai darīt to tikai ārkārtējas nepieciešamības gadījumā.

Latvijā mirusi 99 gadus veca pensionāre, kurai konstatēts COVID-19

Latvijā saslimšanas gadījumu skaits ar koronavīrusu COVID-19 sasniedzis 493, pēdējā diennaktī nākot klāt 35 gadījumiem.

COVID-19 pandēmija un korupcijas riski. Kā valdībai un sabiedrībai pret tiem nodrošināties?

Saeimai jāturpina darbs pie lobēšanas atklātības regulējuma izstrādes, lai iespējami ātri palielinātu izsekojamību un atklātību par pieņemtajiem lēmumiem, t. sk. ar krīzi un pēckrīzes situāciju saistītajiem.

ANO Ģenerālā asambleja aicina ciešāk sadarboties bezprecedenta situācijā

ANO Ģenerālajā asamblejā pasaules valstis ir vienbalsīgi apstiprinājušas rezolūciju, kur atzīts, ka pandēmijas ietekmei uz cilvēci nav precedenta, un aicinājušas valstis pastiprināti sadarboties, lai apturētu postošās slimības izplatību, ziņo Kataras raidorganizācija Al Jazeera.

Jaunākie dati par COVID-19 Baltijā. Latvijā – 493, Lietuvā – 696, Igaunijā – 961

Cilvēki ir aicināti pēc iespējas organizēt darbu no mājām, iepirkties retāk un pēc iespējas neuuzturēties tur, kur ir daudz cilvēku.

Izvēli par otrajā pensiju līmenī uzkrātā kapitāla izmantošanu varēs atlikt

«Šie grozījumi ir būtiski visiem tiem, kam pensijā jādodas tuvākajā laikā, lai viņi nezaudētu otrā līmeņa uzkrājumus. Svarīgi ir neizdarīt straujas darbības laikā, kad finanšu tirgi piedzīvo krīzi, bet nogaidīt, kad situācija stabilizējas.»

Akciju cenas pieaug, kāpjot naftas cenām

ASV un Eiropas akciju cenas ceturtdien, 2.aprīlī, pieaugušas, investoriem svārstoties starp pēkšņu naftas cenu kāpumu un satraucošiem ekonomikas datiem.

Pasaulē COVID-19 saslimšanas gadījumi pārsniedz 1 000 000

Pasaulē apstiprināto COVID-19 saslimšanas gadījumu kopskaits ir pārsniedzis vienu miljonu, un no slimības komplikācijām ir miruši kopumā 52 500 cilvēku, ziņo vācu raidsabiedrība DW.

Brīvdienās mainīgs laiks, taču nākamnedēļ gaidāmi pat +18 grādi

Tuvākās nedēļas laikā gaidāmi mainīgi laikapstākļi – brīvdienās vēl naktīs gaidāms sals, bet jaunnedēļ kļūs daudz siltāks, dienā temperatūrai sasniedzot +13…+18 grādus pēc Celsija.

Budžeta ieņēmumi martā par aptuveni 7% atpalikuši no plāna

Līdz ar COVID-19 izraisītās krīzes vēršanos plašumā martā Latvijas budžeta ieņēmumi par 7,2% atpalikuši no plāna.

Lietuva ceļ vīrusa slimnieku izsekošanu pāri cilvēktiesībām

Kas ir liekams pirmajā vietā ārkārtas situācijā, kāda ir vispasaules COVID-19 pandēmija? Protams, kārtība. Bet kā ar cilvēktiesībām? Represīvās valstīs kā Ķīnā un Krievijā sērgas savaldīšanai ir izvēlēta pātaga, tikmēr vecās Rietumu demokrātijas joprojām uzskata, ka aicinājumi un brīdinājumi darbojas labāk. Kādu ceļu iet Lietuva?

Aizliedz ārkārtējā situācijā nepieciešamo zāļu eksportu no Latvijas

Zāļu valsts aģentūrai ar rīkojumu uzdots izveidot sarakstu ar ārkārtējā situācijā nepieciešamajām zālēm, ņemot vērā Pasaules Veselības organizācijas rekomendācijas COVID-19 ārstēšanai.

Viesnīca Roma atlaiž visus darbiniekus, jo tai neapstiprina dīkstāves pabalsta saņemšanu

Viesnīcā Roma tiek atlaisti visi darbinieki, jo nav gūts Valsts ieņēmumu dienesta apstiprinājums dīkstāves pabalstu saņemšanai.

Plāno grozīt likumu, lai MK varētu vairākkārtīgi pagarināt ārkārtas stāvokli, nevis tikai vienu reizi līdz trim mēnešiem

Patlaban likums paredz, ka nepieciešamības gadījumā Ministru kabinetam ir tiesības vienu reizi pagarināt izsludināto ārkārtējo situāciju uz laiku, kas nav ilgāks par trim mēnešiem.

Dīkstāves reglamentu piemēros uzņēmumiem ar nodokļu parādiem

Ar grozījumiem noteikumos paredzēts, ka dīkstāves pabalstu varēs saņemt darbinieki no tāda krīzes skarta darba devēja, kam uz pieteikuma iesniegšanas brīdi nodokļu parāds nepārsniedz 1 000 eiro. 

Ķīnas pilsētā aizliedz ēst suņus un kaķus

Ķīnas lielpilsētā Šeņdžeņā aizliegs pārdot un lietot uzturā suņu un kaķu gaļu, ziņo britu raidorganizācija BBC.

Evai Mārtužai apstiprina deputātes pilnvaras uz laiku

Līdz ar to pastāvīgo 13.Saeimas deputāta mandātu iegūst Jānis Butāns. Viņš pagājušā gada janvārī Saeimas sastāvā iestājās uz laiku, kamēr ministra pienākumus pilda Tālis Linkaits.

COVID-19 dēļ armiju iesaistīs arī patruļās uz robežas ar Baltkrieviju

No 30.marta, atsaucoties Valsts robežsardzes lūgumam, NBS iesaistījušies Latvijas-Krievijas robežas uzraudzībā.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!