Rinkēvičs: Latvijas ārpolitikas prioritāte joprojām būs ES jautājumi

Edgars Rinkēvičs

Par Latvijas ārpolitikas prioritāti arī gada otrajā pusē saglabāsies jautājumi, kas saistīti ar Eiropas Savienību (ES), tostarp ciešāka integrācija starp ES dalībvalstīm, atklājot ikgadējo Latvijas diplomātisko misiju vadītāju ārvalstīs un starptautiskajās organizācijās sanāksmi, pirmdien, 30.jūlijā, sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

«Nākamajā pusgadā mums neapšaubāmi ir jāturpina iesāktais, taču ir pilnīgi skaidrs, ka būtiskākā prioritāte joprojām būs Eiropas Savienība, jautājumi, kas skar gan diskusiju par ciešāku integrāciju, gan eirozonu,» sacīja Rinkēvičs.

Viņš norādīja, ka 2013.gada Saeimas ārpolitikas debatēs arī gribētu dzirdēt pirmās diskusijas par Latvijas ES prezidentūras prioritātēm. Pēc viņa teiktā, šīs diskusijas arī turpinātos 2014.gadā, un vairāki jautājumi noteikti Latvijai paliks mantojumā saistībā ar aktualitātēm ES.

Rinkēvičs uzrunā vēstniekiem arī sniedza savu vērtējumu par panākto pēdējā pusgada laikā. Ministrs atzina, ka saistībā ar ES jautājumiem Latvija ir bijusi konsekventa un ļoti aktīvi iesaistījās diskusijās par ES nākotni, savienības daudzgadu budžetu no 2014. līdz 2020.gadam. Ministrs arī piebilda, ka Latvija bija viena no pirmajām dalībvalstīm, kas ratificēja fiskālās disciplīnas līgumu.

Lai arī iekšēji gan sabiedriskās domas aptaujās, gan no politiķiem izskan skeptisks viedoklis par atbalstu Latvijas dalībai ES, tomēr Rinkēvičs uzsvēra, ka neredz citu alternatīvu ģeostratēģiskā izpratnē Latvijas dalībai ES.

Viņš norādīja, ka Latvija šobrīd arī izpilda lielāko daļu Māstrihtas kritēriju, kas nepieciešami, lai kvalificētos dalībai eirozonā, un, ja nebūs dramatisku pārmaiņu pašā Eiropas monetārajā savienībā, par Latvijas mērķi joprojām saglabājas vēlme 2014.gadā ieviest vienoto Eiropas valūtu eiro.

Rinkēvičs arī atzīmēja, ka Latvija aktīvi aizstāvējusi savas intereses saistībā ar ES daudzgadu budžetu, proti, ka Kohēzijas politikas finansējumam būtu jāsaglabājas līdzšinējā apjomā un tiešmaksājumiem Latvijas lauksaimniekiem vajadzētu pieaugt līdz 80% no vidējā ES dalībvalstu līmeņa.

Rīgā no pirmdienas, 30.jūlija, līdz trešdienai, 1.augustam, norisināsies ikgadējā Latvijas vēstnieku darba sanāksme, kurā piedalīsies visu Latvijas diplomātisko misiju vadītāji ārvalstīs un starptautiskajās organizācijās, kā arī Rīgā rezidējošie Latvijas vēstnieki. Vēstnieku sanāksmē paredzēts apspriest Latvijas ārpolitikas prioritātes, ārlietu dienesta turpmāko attīstību un aktuālos uzdevumus, vēsta ltv.lv.

Ref. 104.000.102.2258

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas