Rinkēvičs: Lībijā miljons cilvēku gaida iespēju šogad pārcelties uz Eiropu

Patlaban Lībijā ir koncentrējušies aptuveni miljons cilvēku, kuri, visticamāk, jau šajā pavasarī vai vasarā pārcelsies uz Eiropu, pamatā caur Itāliju, norāda Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Viņš intervijā LNT raidījumam 900 sekundes uzsvēra, ka migrācija nav apstājusies un tā principā nevar tikt apturēta nekad, taču ir samazinājusies bēgļu plūsma pa tā saucamo Balkānu ceļu. «Mūs šobrīd vairāk uztrauc tas, kas notiek Vidusjūrā, Lībija. Pēc mūsu datiem, Lībijā varētu būt koncentrējušies ap miljons cilvēku, kas vēlētos, iespējams, šī gada pavasarī, vasarā pārcelties uz Eiropu, pamatā jau caur Itāliju.»

Par minēto problēmsituāciju esot runāts pēdējā Eiropas Savienības (ES) ārlietu un aizsardzības ministru sanāksmē. Galvenie risināmie jautājumi ir ES sadarbības iespējas ar Lībiju, lai stiprinātu tās kapacitāti, un cīņa ar nelegālo cilvēku pārvadājumu organizētājiem, kā arī bēgļu dzīvības glābšana Vidusjūrā, sacīja Rinkēvičs.

«Bēgļu ceļš faktiski atkal ir pārvietojies, un šī dinamika vairāk redzama Vidusjūrā. Konkrēti, visvairāk apdraudētās valstis ir Itālija un Malta. Šī problēma nekur nav pazudusi, tā būs jārisina jebkurā gadījumā,» rezumēja ārlietu ministrs.

Ref: 102.000.102.12486

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas