Rinkēvičs: Mēs nevelkam emocionālas paralēles starp to, kas ir Katalonija un kas bija Baltijas valstis

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs

Situācija, kāda bija Latvijā neatkarības atjaunošanas laikā, atšķiras no situācijas Katalonijā šobrīd, trešdien, 23.oktobrī, Latvijas Radio raidījumā Krustpunktā norādīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

«Mēs nevelkam emocionālas paralēles starp to, kas ir Katalonija un kas bija Baltijas valstis gan juridiski, gan politiski, gan vēsturiski,» sacīja ministrs.

Viņš atgādināja, ka Latvija kā Eiropas Savienības dalībvalsts atbalsta citu valstu tiesības lemt par savu iekšpolitiku, vienlaikus Latvija ir uzņēmusies arī saistības, kas ir noteiktas Eiropas Savienības līgumos – atbalstīt šo valstu teritoriālo nedalāmību.

«Tas mums ir jāievēro, un mēs to ievērosim,» raidījumā Krustpunkts norādīja ministrs.

Aicināts komentēt, kā Latvija šādā situācijā izskatās no malas, Rinkēvičs uzsvēra, ka Latvijas ārlietu ministra galvenais uzdevums ir aizstāvēt valsts intereses.

«Dažreiz tas nav nebūt tas vieglākais ceļš, kurā jāaizstāv politika, kas raisa dažādus jautājumus un dažādu kritiku.»

Mūsu pozīcija paliek absolūti nemainīga, tāda, kāda tā bija pirms diviem gadiem, tāda tā bija arī pirms pieciem gadiem. Mēs uzskatām, ka Katalonija ir Spānijas iekšējais jautājums. Tas ir risināms Spānijas konstitucionālajā ietvarā,» sacīja ministrs.

Tāpat Rinkēvičš piebilda, ka bez politiska dialoga Katalonijas autonomijas jautājumu nevarēs atrisināt.

Kā vēstīts, Barselonā un citur Katalonijas reģionā noritēja protesti pret Spānijas augstākās tiesas lēmumu piespriest cietumsodus deviņiem separātistu līderiem saistībā ar Katalonijas neatkarības referenduma rīkošanu 2017.gadā.

Runājot par Spānijas augstākās tiesas lēmumu, Rinkēvičs sacīja, ka viņam nav pamata apšaubīt Spānijas tiesu varas neatkarību, spriedumu var apstrīdēt.

«Ir pietiekami daudz Eiropas Savienības, Eiropas Padomes institūciju, kuras var vēl teikt savu galavārdu,» norādīja ministrs.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas