Rinkēvičs: Mūsu interesēs nav karadarbības iesaldēšana, bet Ukrainas uzvara

«Karš Ukrainā ir lakmusa tests Eiropas Savienībai (ES) un NATO. Mūsu interesēs nav karadarbības jebkāda veida iesaldēšana, bet Ukrainas uzvara,» tā vizītes laikā Spānijā šonedēļ norādījis ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

«Izšķiroša nozīme būs valstu ar atbilstošu militāro kapacitāti lēmumiem par iespējām palielināt militāro atbalstu Ukrainai. Eiropas Savienības kandidātvalsts statusa piešķiršana Ukrainai ir politiski svarīgs signāls,» pauda Rinkēvičs.

Rinkēvičs otrdien, 26.aprīlī, Madridē ticies ar Spānijas Karalistes ārlietu, Eiropas Savienības (ES) un sadarbības lietu ministru Hosē Manuelu Albaresu Bueno (José Manuel Albares Bueno), lai pārrunātu abu valstu divpusējās attiecības, tostarp sadarbību ekonomikā un starptautiskajās organizācijās. Ministri apsprieda arī reģionālos un drošības politikas jautājumus, jo īpaši palīdzību Ukrainai un gatavošanos NATO samitam Madridē, BNN informē Ārlietu ministrija.

Tikšanās laikā tika pārrunāti arī ES stratēģiskās autonomijas jautājumi, ES paplašināšanās un ES attiecības ar dienvidu kaimiņiem.

«Pandēmija un karš Ukrainā ir apliecinājuši Eiropas Savienības atkarību no ārējiem piegādātājiem stratēģiski nozīmīgos produktos. Tādēļ mums ir jāstiprina ekonomikas elastīgums, risinot atkarības problēmas, piegādes ķēdes problēmas un dažu svarīgu resursu un materiālu trūkumu. Eiropas Savienībai ir jāturpina uzlabot noturība, jāpalielina nacionālie aizsardzības budžeti un jāattīsta civilās un militārās spējas savstarpēji papildinošā veidā NATO,» uzsvēra Rinkēvičs.

Latvijas ārlietu ministrs pauda nostāju, ka sankcijām pret Krieviju ir jāpaliek spēkā tik ilgi, kamēr tiks atjaunota Ukrainas teritoriālā integritāte un izveidots reparāciju mehānisms Ukrainas rekonstrukcijai. Tādējādi ir jāturpina politiskais un ekonomiskais spiediens pret Krieviju, un Latvija atbalstīs turpmākus ierobežojošos pasākumus enerģētikas sektorā, piemēram, naftas tirdzniecības embargo.

Lasiet arī: BNN jautā | Vaidere: Krievija tēlo, ka piedalās miera sarunās ar Ukrainu

Runājot par divpusējās sadarbības jautājumiem, Rinkēvičs pateicās par Spānijas ieguldījumu NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupā Latvijā, kā arī regulāro dalību NATO Baltijas gaisa telpas patrulēšanas misijā. Spānijas lēmums palielināt karavīru skaitu Latvijā ir solis plašākai NATO aizsardzības un atturēšanas stiprināšanai NATO austrumu flangā. Rinkēvičs uzsvēra, ka šobrīd Latvijai ir svarīga NATO austrumu flanga stiprināšana tūlītēji un ilgtermiņā.

Ministrs arī apliecināja Latvijas interesi veidot aktīvāku ekonomisko sadarbību ar Spāniju. «Latvija augstu novērtē Spānijas uzņēmumu pieredzes un ekspertīzes ieguldījumu Rail Baltica projektā,» akcentēja Rinkēvičs.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas