Rinkēvičs no Latvijas izraida trīs Krievijas vēstniecības darbiniekus

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) nolēmis izraidīt trīs Krievijas vēstniecības darbiniekus no Latvijas, vietnē Twitter paziņojis ministrs.

«Esmu pieņēmis lēmumu par trīs Krievijas vēstniecības darbinieku izraidīšanu no Latvijas.»

Rinkēvičs norāda, ka lēmums pieņemts saistībā ar Krievijas agresiju Ukrainā un to, ka šo personu darbība nav savietojama ar diplomāta statusu.

Viņš arī uzsver, ka šī ir koordinēta Baltijas valstu rīcība.

Ārlietu ministrija (ĀM) ziņo, ka ministra lēmums ir pieņemts, solidarizējoties ar Ukrainu tās cīņā pret neizprovocēto un neattaisnojamo Krievijas militāro agresiju pret Ukrainu, kuras plānošanā un realizēšanā nozīmīgu lomu ieņēmuši Krievijas drošības dienestu pārstāvji.

18.martā Rinkēviča lēmums ir paziņots Krievijas vēstniekam Latvijā Mihailam Vaņinam, un izraidāmajām personām Latvija ir jāatstāj līdz 23.marta plkst. 23.59, atzīmē ĀM pārstāvi.

Latvija stingri nosoda Krievijas iebrukumu Ukrainā un atkārtoti pieprasa nekavējoties apturēt Krievijas militāro agresiju, kā arī ievērot 16.marta ANO Starptautiskās tiesas lēmumu šajā jautājumā un atgriezties pie starptautisko noteikumu ievērošanas, teikts ministrijas paziņojumā.

Jau vēstīts, ka ANO Starptautiskā tiesa trešdien pieprasīja Krievijai apturēt iebrukumu Ukrainā, paužot dziļas bažas par Maskavas pielietoto spēku.

27.februārī Ukraina oficiāli iesniedza prasību pret Krieviju ANO Starptautiskajā tiesā, pieprasot saukt Krieviju pie atbildības par jēdziena genocīds izkropļošanu, lai attaisnotu agresiju.

Lasiet arī: Ukrainas kara 23.diena: Ieņemtajās teritorijās Krievija dala pārtiku un meklē amatpersonas, armijnieku ģimenes

Kā ziņots, 24.februārī Krievijas armija iebruka Ukrainā, sākot apšaudīt ne tikai militāros, bet arī civilos objektus un izraisot bēgļu straumes.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas