Rinkēvičs: Patlaban pastāvīgo dzīvesvietu Lielbritānijā reģistrējusi mazāk nekā puse Latvijas valstspiederīgo

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs

Latvijas valstspiederīgajiem Lielbritānijā ir jārēķinās ar dažādiem scenārijiem, kādos var notikt Brexit jeb Apvienotās Karalistes izstāšanās no Eiropas Savienības (ES), un, lai pasargātu sevi, nepieciešams reģistrēt savu pastāvīgo dzīvesvietu minētās valsts Iekšlietu ministrijas mājaslapā, piektdien, 18.oktobrī, intervijā Latvijas Radio mudināja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Viņš stāstīja, ka uz doto brīdi reģistrāciju ir veikuši aptuveni 16 000 Latvijas valstspiederīgie, kas ir mazāk nekā puse no Lielbritānijā dzīvojošajiem tautiešiem.

«Es aicinu šim jautājumam pievērst pastiprinātu uzmanību un reģistrēties, jo to izdarīt neesot grūti,» uzsvēra Rinkēvičs.

«Šāda reģistrācija nepieciešama, jo tikai šis statuss juridiski pierādīs mūsu tautiešu tiesības uzturēties Lielbritānijā, turpmāk saņemt visas tās pašas tiesības un garantijas, dzīvojot un strādājot šajā valstī. Pretējā gadījumā, ja Lielbritānija izstājas bez vienošanās, Latvijai varētu arī nebūt instrumenti savu tautiešu aizstāvībai,» sacīja ārlietu ministrs.

Viņš īpaši uzsvēra, ka reģistrācijas forma neesot sarežģīta un tās aizpildīšanai nepieciešams apmeklēt Lielbritānijas Iekšlietu ministrijas mājaslapu. Gadījumos, ja nepieciešama palīdzība un skaidrojumi, tad var vērsties pēc palīdzības Latvijas pārstāvniecībās Lielbritānijā, vai arī sazināties ar Latvijas Ārlietu ministriju.

Lasiet arī: Merkele norāda uz Brexit lomu pasaules ekonomikas bremzēšanā

Jau ziņots, ka vakar ES 27 dalībvalstu līderi ceturtdien, 17.oktobrī, samitā apstiprinājuši no rīta panākto Brexit vienošanos.

ES līderi apstiprinājuši izstāšanās vienošanos un rekomendāciju Eiropas Parlamentam to apstiprināt, teikts samita paziņojumā. Viņi arī apstiprinājuši to pavadošo politisko deklarāciju, kurā izteiktas kopīgas ambīcijas nākotnes attiecībās.

Ceturtdienas rītā ES līderiem pulcējoties Briselē uz kārtējo samitu, Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers (Jean-Claude Juncker) un Lielbritānijas premjers Boriss Džonsons (Boris Johnson) paziņoja, ka beidzot panākta Brexit vienošanās.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas