Rinkēvičs sarunā ar Baltkrievijas ārlietu ministru aicinājis deeskalēt situāciju un sākt politisko dialogu ar opozīciju

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs sarunā ar Baltkrievijas ārlietu ministru Vladimiru Makeju paudis aicinājumu deeskalēt situāciju un sākt politisko dialogu ar opozīciju.

Kā liecina ministra ieraksts sociālajā vietnē Twitter, trešdien, 12.augustā, notika abu amatpersonu telefonsaruna, kuras laikā Rinkēvičs aicinājis atbrīvot miermīlīgos protestētājus un žurnālistus.

Baltkrievijas oficiālā ziņu aģentūra BelTA, atsaucoties uz Baltkrievijas Ārlietu ministrijas preses dienestu, trešdien vēsta, ka telefonsarunas gaitā «Makeja kolēģis tika detalizēti informēts par situāciju Baltkrievijā pēc prezidenta vēlēšanām un par centieniem iejaukties valsts iekšpolitiskajā situācijā no ārzemēm».

«Edgars Rinkēvičs izklāstīja Latvijas puses redzējumu par notiekošajiem procesiem,» teikts paziņojumā.

«Ārlietu resoru vadītāji arī apsprieda Baltkrievijas un Eiropas Savienības attiecību attīstības perspektīvu. Tika konstatēts, ka ir svarīgi saglabāt komunikācijas kanālus un turpmāk dažādos līmeņos uzturēt Minskas un Briseles dialogu,» vēsta BelTA.

BNN jau vēstīja, ka Baltkrievijā trešo nakti pēc kārtas notikušas protestētāju un drošības spēku sadursmes un aizturēti cilvēki.

Nesankcionēti protesti notika vairākos Minskas rajonos, kā arī citās Baltkrievijas pilsētās, ziņo mediji.

Radiostacija Radio Free Europe/Radio Liberty (Radio Brīvā Eiropa/Radio Brīvība; RFE/RL) ziņoja, ka Minskā policija atkal izmantojusi pret protestētājiem asaru gāzi, gumijas lodes un trokšņa granātas.

Video, kas tika straumēti no Baltkrievijas galvaspilsētas, un ieraksti sociālajos medijos liecina, ka vairākās vietās Minskā aizturēti cilvēki.

Vēl par šo tematu: FOTO: Baltkrievijā trešo nakti pēc kārtas protestētāju un drošības spēku sadursmes

RFE/RL Baltkrievijas dienests ziņoja, ka varasiestādes uzspiedušas Minskai de facto komandantstundu, aizturot cilvēkus uz ielām, apturot automašīnās un aizturot vairākus autovadītājus, kā arī ierobežojot sabiedriskā transporta kustību.

No policijas vardarbības cietuši arī žurnālisti, un Baltkrievijā joprojām traucēta interneta darbība, kas kavē informācijas izplatīšanos par protestiem.

Drošības spēki centās nepieļaut cilvēku pulcēšanos Minskas centrālajos laukumos un netālu no administratīvajām ēkām.

Vairāki protestētāji tika aizturēti Puškina metro stacijā, kur cilvēki nolika ziedus un aizdedzināja sveces, pieminot vīrieti, kas tur gāja bojā protestos 10.augustā.

Baltkrievijā jau trīs vakarus un naktis notiek protesta akcijas, kas pārraug sadursmēs ar policiju. Daudzi protestētāji aizturēti.

Jau vēstīts, ka svētdien notikušajās Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās līdzšinējais valsts galva Aleksandrs Lukašenko ieguvis 80,08% balsu, bet opozīcijas kandidāte Svetlana Tihanovska – 10,09%, liecina oficiālie provizoriskie rezultāti. Opozīcija uzstāj, ka vēlēšanu rezultāti ir viltoti.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas