Rinkēvičs: Tuvākajās dienās tiks publicēts Baltijas valstu «melnais saraksts» ar aptuveni 100 personām no Baltkrievijas

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs

Tuvākajās dienās tiks publicēts visu trīs Baltijas valstu «melnais saraksts» ar aptuveni 100 personu vārdiem no Baltkrievijas, Latvijas Radio raidījumā Krustpunktā pastāstīja Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Viņš pavēstīja, ka 23.septembrī panākta vienošanās ar kolēģiem Lietuvā un Igaunijā par saraksta publicēšanu. Pēc ministra paustā, šajā sarakstā iekļautas aptuveni 100 identificētas personas, kas ir atbildīgas par vardarbību Baltkrievijā.

Tāpat ministrs uzsvēra, ka Baltijas valstis sankcijas paplašinās un tas nenozīmē, ka šis saraksts būs pēdējais. Rinkēvičs norādīja, ka Latvija, Lietuva un Igaunija ir vienojušās turpināt sankciju sarakstu paplašināšanu, negaidot, kad par savu sarakstu vienoties Eiropas Savienība.

Lasiet arī: Baltkrievijā jaunas aizturēšanas, ES un ASV «krata pirkstu» Lukašenko inaugurācijai

Runājot par Aleksanda Lukašenko inaugurāciju, kuru Latvija neatzīst un neuzskata Lukašenko par leģitīmu Baltkrievijas prezidentu, Rinkēvičs norādīja, ka

neatzīšana nozīmē to, ka augstāka līmeņa politiskie kontakti starp ES dalībvalstu vadītājiem un Lukašenko nav iespējami.

«Tas nozīmē arī to, ka tās valstis, kas paziņojušas par vēlēšanu rezultātu un inaugurācijas neatzīšanu, varēs apšaubīt tos dokumentus, ko Baltkrievijas vārdā parakstīs valdība vai Lukašenko. Noteikti gaidāmas diskusijas par vēstnieku akreditāciju un citiem jautājumiem,» sacīja ārlietu ministrs, piebilstot, ka neatzīšana nenozīmē attiecību pārtraukšanu, augstā politiskā līmenī tas nozīmē minēto valstu boikotu.

Rinkēvičs sacīja, ka tehniskā līmenī sakari ar Baltkrieviju būs jāuztur. Viņš pavēstīja, ka ES ārlietu ministru līmenī tika runāts, ka mērķis, pirmkārt, ir politiskais dialogs, otrkārt, jaunas vēlēšanas starptautisko novērotāju klātbūtnē, treškārt, zināma varas transformācija.

«Dialogs ir iespējams tikai tad, ja pie sarunu galda sēžas visi. Mums ir kontakti ar dažādiem opozīcijas politiķiem, mēs tikāmies ar Svetlanu Tihanovsku gan Rīgā, gan Briselē. Mēs visi kopā mēģinājām uztaustīt, kāds varētu būt mehānisms, kā situācija Baltkrievijā varētu noregulēties,» pauda ārlietu ministrs, vēršot uzmanību, ka viena lieta ir tie, kas ir pret Lukašenko, bet otra – viņam tomēr ir izdevies turēt kontroli pār varas struktūrām. Ministra ieskatā, tas ir faktors, ar kuru jārēķinās.

Kā ziņots, Baltkrievijai par prezidenta vēlēšanu rezultātu viltošanu un protestētāju vardarbīgu apspiešanu draud arī ES un ASV sankcijas.

ANO cilvēktiesību izmeklētāja Anaisa Marina pagājušajā nedēļā paziņoja, ka Baltkrievijā kopš vēlēšanām agresīvi aizturēti vairāk nekā 10 000 cilvēku un saņemtas vairāk nekā 500 sūdzības par spīdzināšanu un tūkstošiem cilvēku tikuši mežonīgi piekauti.

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. Krievijā valda vecs čeķists, bet Baltkrievijā vecs kolhoza priekšsēdētājs. No iesūnojošiem kompartijas funkcionāriem neko labu nevar gaidīt. Izturību baltkrievu tautai ceļā uz demokrātiju!
    Ar zaļu skaudību, Skolnieciņš no kojām
    [Latvju Skaudības Dievs] [Baltu Skaudības Dievība Skolnieciņš]
    Skolnieciņš® Skolnieciņš™ ©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)
    (Skauģu Skauģis) #Demokrātija #Skolnieciņš

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas