Rinkēvičs uzsver Vāciju kā nozīmīgu stratēģisko partneri

Latvijas Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs

Vācija ir stratēģiski svarīgs ekonomiskās sadarbības partneris Latvijai, piektdien, 21.februārī, tiekoties ar Vācijas federālo ekonomikas ministru Pēteru Altmeru, uzsvēra Latvijas Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Tikšanās laikā tika apspriests arī Rail Baltica projekts, Rinkēvičam paužot nostāju, ka projekts ir nozīmīgs pārrobežu projekts visai Eiropai, tādēļ svarīgs ir Vācijas atbalsts pietiekamam Eiropas Savienības (ES) līdzfinansējumam šim projektam no nākamā perioda ES daudzgadu budžeta, uzsverot vācu uzņēmumu pieredzei  visos šā projekta posmos.

Tikšanās laikā tika pārrunātas Latvijas un Vācijas divpusējās attiecības, tostarp politiskais dialogs un ekonomiskā sadarbība, kā arī jautājumi, kas skar ES.

 Rinkēvičs pauda, ka Vācija ir stratēģiski svarīgs ekonomikās sadarbības partneris Latvijai, tādēļ Latvija esot  atvērta vēl plašākai sadarbībai, īpaši uzsverot Vācijas investīcijas Latvijā.

Tāpat Rinkēvičs uzvēra, ka Latvija sadarbības paplašināšanu Latvija saredzot enerģētikas un informācijas tehnoloģiju jomā, paužot pārliecību, ka liela loma «zaļās ekonomikas» veicināšanā ir zinātnei un pētniecībai. Tāpat tika pārrunātas  nākamā perioda ES daudzgadu budžeta sarunas, gaidāmā Eiropas nākotnes konference un ES Austrumu partnerības politikas īstenošana.

Lasiet arī: Rinkēvičs par NATO aizsardzības plāniem Baltijai: Vēl gaidāmi «palēcieni un pietupieni», bet esmu optimistisks

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas