bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Pirmdiena 23.09.2019 | Vārda dienas: Vanda, Veneranda, Venija
LithuaniaLietuva

«Rinkimai 2019» jeb Lietuvas pašvaldību vēlēšanu pagaidu rezultāti

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Lietuvas vēlētāji svētdien, 3.martā, notikušajās pašvaldību padomju vēlēšanās atbalstījuši galvenokārt sabiedrisko vēlēšanu komiteju, kā arī partijas Tēvzemes savienība–Lietuvas kristīgie demokrāti kandidātus, bet no 60 pašvaldību mēriem pirmajā kārtā ievēlēti 19, liecina provizoriskie balsošanas rezultāti.

Vēlētāju aktivitāte bijusi nedaudz augstāka nekā iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās, bet iespējamu pārkāpumu konstatēts divreiz mazāk.

Pašlaik galvenā cīņa notiek par Viļņas mēra amata krēslu. Divi galvenie «pretinieki» ir līdzšinējais Viļņas mērs Remiģijs Šimašus (Remigijus Šimašius), kas vēlēšanās startēja ar kustību Par Viļņu, ar kuru lepojamies, un galvaspilsētas bijušais mērs Artūrs Zuoks (Arturas Zuokas), kas šoreiz vēlētāju atbalstu centies iekarot ar sarakstu Laimīgā Viļņa.

No Lietuvas lielākajām pilsētām vienīgi Kauņā jau kļuvis skaidrs, ka pilsētu turpmākos četrus gadus vadīs līdzšinējais mērs Visvalds Matijošaitis (Visvaldas Matijošaitis), kura kandidatūru atbalstīja valdošā Zemnieku un zaļo savienība.

Savukārt Klaipēdas vēlētājiem otrajā kārtā būs jāizšķiras starp pašreizējo mēru Vītautu Grubļausku, kas iepriekš amatā ievēlēts no Liberāļu kustības, bet tagad izveidojis savu vēlēšanu komiteju, un zaļzemnieku pārstāvi, Klaipēdas jūras ostas vadītāju Arvīdu Vaitku (Arvydas Vaitkus).

No 1 970 balsošanas iecirkņiem šobrīd rezultātus iesnieguši 1 969. Šie provizoriskie rezultāti liecina, ka daudzmandātu apgabalos par sabiedrisko vēlēšanu komiteju sarakstiem balsojuši 26,75% vēlētāju.

Tēvzemes savienību–Lietuvas kristīgos demokrātus atbalstījuši 16,02% vēlētāju, kamēr pirms četriem gadiem viņi ieguva 15% balsu.

Par Lietuvas Sociāldemokrātu partijas sarakstiem balsojuši 13,26%, bet par Zemnieku un zaļo savienību – 11,15%. 2015.gadā par šīm partijām balsoja attiecīgi 20% un 7%.

Liberāļu kustība šogad ieguvusi 5,9% – daudz mazāk nekā 2015.gadā, kad to atbalstīja aptuveni 14% vēlētāju.

Darba partija šajās vēlēšanās ieguvusi 5,1% balsu, Lietuvas poļu vēlēšanu akcija–Kristīgo ģimeņu savienība – 5,03%, partija Kārtība un taisnīgums – 2,95%, bet no Sociāldemokrātu partijas atšķēlusies Lietuvas Sociāldemokrātu darba partija – 1,67% balsu.

Pirms četriem gadiem Darba partija ieguva aptuveni 9%, Lietuvas poļu vēlēšanu akcijas koalīcija ar Krievu aliansi – 8%, bet Kārtība un taisnīgums – 6%.

Vēlētāju aktivitāte šoreiz sasniegusi 47,8% un bijusi nedaudz augstāka nekā iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās 2015. un 2011.gadā, kad tā bija attiecīgi 47,2% un 44%. Svētdien pie balsošanas urnām devušies 41,5% Lietuvas balsstiesīgo iedzīvotāju, bet vēl 6,3% savu izvēli izdarījuši jau iepriekšējā balsošanā.

Pēc Lietuvas policijas informācijas, šo vēlēšanu laikā konstatēts divreiz mazāk iespējamu pārkāpumu nekā pirms četriem gadiem. Līdz pirmdienas rītam saņemts 231 ziņojums par pārkāpumiem, 11 gadījumos sākta pirmstiesas izmeklēšana un septiņos izrakstīti administratīvo pārkāpumu protokoli.

«Rupji pārkāpumi nav fiksēti, un tas priecē, (..) vēlētāji kļuvuši apzinīgāki,» norādījis policijas ģenerālkomisāra vietnieks Edvards Šileris (Edvardas Šileris).

Vairāk nekā 13 000 Lietuvas politiķi šajās vēlēšanās sacentās par 1 502 mandātiem pašvaldību padomēs, bet uz 60 mēru amatiem pretendēja pāri par 400 kandidātiem.

60 pašvaldībās 2 459 047 balsstiesīgo Lietuvas iedzīvotāju izvēlei tika piedāvāti 465 kandidātu saraksti. 364 no tiem izveidojušas partijas, 14 – partiju koalīcijas un 87 – sabiedriskās vēlēšanu komitejas.

BNN jau vēstīja, ka 60 Lietuvas pašvaldībās uz vairāk nekā 1 502 vietvaru domnieku krēsliem pretendē ap 13 000 esošo vai topošo tautas pārstāvju. Lietuvas īpatnība ir tiešas pašvaldību priekšsēdētāju vēlēšanas, kur vienlaikus ar izvēli par domes deputātiem vēlētājam ir jāizraugās arī savs favorīts mēra amatam.


Pievienot komentāru

ERAB domā pārdot Šiauliu bankas akcijas, bet neplāno aiziet no bankas Citadele

Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka gatavojas pārdot Lietuvas Šiauliu bankas akcijas, tomēr pagaidām neplāno aiziet no bankas Citadele.

Uzņēmums: Rīgā vidēja izmēra dzīvokļu īres cenas apsteidz Lietuvu

Rīgas īres tirgu ir salīdzinoši neliels maza izmēra dzīvokļu piedāvājums, savukārt vidēja izmēra dzīvokļu īres cenas apsteidz Viļņu un Tallinu.

Konkurences padome atļāvusi Bauskas alus kapitāldaļu pārdošanu Cido grupai

Konkurences padome ir apstiprinājusi SIA Bauskas alus 100% kapitāldaļu pārdošanu CIDO Grupai bez īpašiem nosacījumiem. Darījumu paredzēts pilnībā noslēgt pāris mēnešu laikā.

Līdz šim deviņiem bērniem no Siguldas atklāta salmoneloze, bet pieciem – zarnu nūjiņu infekcija

Līdz šim salmoneloze laboratoriski apstiprināta deviņiem, bet šiga toksīnu veidojošās zarnu nūjiņas izraisītā infekcija jeb STEC – pieciem bērniem no Siguldas puses, informē Slimību profilakses un kontroles centrā.

Rimšēvičs: Komercbankas Latvijas Bankā glabā piecus miljardus eiro, ko varētu «iepludināt» ekonomikā

Patlaban komercbankas Latvijas Bankā glabā aptuveni piecus miljardus eiro, ko varētu «iepludināt» valsts ekonomikā, informē centrālās bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

Latvijas Banka IKP pieauguma prognozi šim gadam samazina līdz 2,5%

Latvijas Banka samazinājusi IKP pieauguma prognozi šim gadam no iepriekš lēstajiem 2,9%, pēc izlīdzinātajiem datiem, līdz 2,5%, bet nākamajam gadam–- no 3,1% līdz 2,6%.

ES pārliecināta par jaunu Krievijas-Ukrainas gāzes līgumu, Ukraina kritiska

Sarunās Briselē par ilgtermiņa līgumu starp Krieviju un Ukrainu par Krievijas gāzes tranzītu uz Eiropas Savienības valstīm sperti soļi, lai panāktu jauna līguma noslēgšanu. Ukraina tikmēr atkārtojusi iespēju pārtraukt gāzes tranzītu cauri savai teritorijai.

Baltic Restaurants Latvia nav ievērojis personīgās higiēnas prasības Siguldas pirmskolas izglītības iestādēs

Ēdinātājs Baltic Restaurants Latvia nav ievērojis personīgās higiēnas prasības un pieļāvis pārkāpumus tīrīšanas un dezinfekcijas pasākumu veikšanā Siguldas pirmskolas izglītības iestādēs Ieviņa un Saulīte.

Latvijā ražotāju cenu līmenis rūpniecībā augustā samazinājās par 0,1%

Salīdzinot ar 2019.gada jūliju, augustā ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā samazinājās par 0,1%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Prokuratūra izsludinājusi pieteikšanos prokurora amatam Latvijas skaļāko korupcijas lietu nodaļā

Prokuratūra izsludinājusi pieteikšanos uz Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurora amata vakanci.

Igaunija nokļūst Starptautiskās Atomenerģijas aģentūras Direktoru valdē

Igaunija pirmoreiz ievēlēta Starptautiskās Atomenerģijas aģentūras vadībā, kur tās mērķi ir iestāties pret kodolieroču izplatību un par radioaktīvo atkritumu iespējami drošu noglabāšanu.

EP rosina noteikt atceres dienu cīnītājiem pret totalitārismu

Eiropas Parlamenta deputāti rosina noteikt 25.maiju, kas ir Aušvicas varoņa Vitolda Pilecka nāvessoda gadadiena, par Starptautisko dienu varonīgo cīnītāju pret totalitārismu atcerei.

Rīgas Centrāltirgus kļuvis pieejamāks iedzīvotājiem ar kustību traucējumiem

Ņemot vērā iedzīvotāju iebildumus, Rīgas Centrāltirgus Gastronomijas paviljons tagad padarīts pieejamāks cilvēkiem ar kustību traucējumiem un ērtāks pārdevējiem.

Ministrs: Igaunija pat neapspriedīs centralizētu ES migrantu uzņemšanu

Eiropas Savienības dalībvalstis aicina pārskatīt bloka migrācijas politiku, lai panāktu visu dalībvalstu līdzdalību migrantu uzņemšanā. Starpvalstu diskusiju atteicies apmeklēt Igaunijas iekšlietu ministrs, norādot, ka Igaunija nevēlas pat apspriest priekšlikumu.

Aptur Saeimas ēkas atsevišķu telpu ekspluatāciju

Lai veiktu padziļinātu būvkonstrukciju izpēti, Saeimas Prezidijs pieņēma lēmumu ierobežot atsevišķu telpu ekspluatāciju Saeimas ēkā Jēkaba ielā 11.

Ievestā benzīna apmērs septiņos mēnešos sarucis par 6,7%

Latvijā ievestā motorbenzīna daudzums šogad septiņos mēnešos samazinājies par 6,7% salīdzinājumā ar 2018.gada attiecīgo periodu, bet dīzeļdegviela ievesta par 0,1% vairāk.

Ryanair Olīrijam piesolīta 99 miljonu eiro piemaksa

Eiropā lielākās lidsabiedrības Ryanair akcionāri ar 50,5% balsīm apstiprinājuši jaunu piemaksu kārtību uzņēmuma izpilddirektoram Maiklam Olīrijam. Ļoti veiksmīgas darbības gadījumā tā paredz piecos gados viņam izmaksāt 99 miljonus eiro.

Kad studenti «pazūd» darba tirgū un neatgriežas. Saruna ar RISEBA rektori

Vēlme ātrāk kļūt patstāvīgiem un pelnīt pašiem savu naudu nereti izkonkurē vēlmi studēt, sarunā ar BNN pauž RISEBA rektore Irina Senņikova, runājot par nepabeigtu mācību problēmu Latvijā.

Austrija bloķē ES-Dienvidamerikas tirdzniecības līgumu lietusmežu, darba tiesību dēļ

Brīvās tirdzniecības līgums starp ES un Dienvidamerikas lielāko tirdzniecības bloku Mercosur gatavots 20 gadus, taču Austrijas valdošās koalīcijas partijas ir to noraidījušas ar mērķi saglabāt Amazones mežus un darba tiesību ievērošanu.

Plāno liegt pašvaldībām reģistrēt savus plašsaziņas līdzekļus

Likumprojekts paredz, ka pašvaldībām līdz 2019.gada 31.decembrim būs jāiesniedz Uzņēmumu reģistram pieteikumu par to īpašumā esošo masu informācijas līdzekļu izslēgšanu no reģistra.

PVD: Pārbaudēs Siguldas bērnudārzos zarnu nūjiņas vairāk nav konstatētas

Izmeklējot zarnu infekcijas izplatības cēloni Siguldā, ir izdarīts maksimālais, lai jauni saslimšanas gadījumi nenotiktu, piektdien, 20.septembrī, intervijā Latvijas Radio sacījis PVD ģenerāldirektors Māris Balodis.

Vēl saglabāsies lietains un vējains laiks

Brīvdienās laika apstākļus turpinās noteikt ciklonu darbība, tādēļ debesis skaidrosies tikai brīžiem, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Maršruts nedēļas nogalei: Ābolu svētki, Miķeļu gaviles un Baltu vienības uguns

Rudens vēsais laiks nav nobiedējis pasākumu rīkotājus, un Latvijas iedzīvotāji un viesi aicināti gan uz ābolu talku, gan uz inovatīvu kopā būšanu diennakts garumā, gan uz gardēžu tikšanos par godu Miķeļiem un rudens ražai.

«Ieklausieties zinātniekos,» klimata aktīviste Thunberga aicina ASV Kongresu

Amerikas Savienoto Valstu Kongresā dots vārds pusaudžu klimata aizsardzības aktīvistei Grētai Thunbergai. Ņemot vērā ASV valdības nevēlēšanos uzņemties saistības, kas paredzētas Parīzes klimata nolīgumā, zviedriete norādījusi, ka zinātniski fakti nav viedoklis, kam var piekrist vai nepiekrist.

Atbalsta ieceri pilnveidot kārtību, kā aprēķina atlīdzību par darbspēju zaudējumu

Aprēķinot atlīdzību par darbspēju zaudējumu un apgādnieka zaudējumu, tiks izmantots ilgāks ienākumu gūšanas periods nekā patlaban, tādējādi precīzāk ļaujot aprēķināt negūto ienākumu aizvietojumu.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site! -->