Attaisnots kara noziegumos apsūdzētais bijušais Kosovas premjers

Ramašs Haradinajs

ANO tribunāls attaisnojis bijušo Kosovas premjerministru Ramašu Haradinaju (Ramush Haradinaj), kurš bija apsūdzēts 1998.-1999.gada konflikta laikā veiktos kara noziegumos.

Haradinajs, kurš kara laikā bija nemiernieku puses komandieris, tika apsūdzēts par spīdzināšanu un slepkavību organizēšanu pret serbiem un viņu sabiedrotajiem, raksta BBC.

Taču tagad ANO tribunāls paziņojis, ka apsūdzības puse neesot pierādījusi Haradinaja vainu.

Serbu amatpersonas paudušas skarbu kritiku tiesas lēmumam.

Serbijas prezidents Tomislavs Nikoličs (Tomislav Nikolic) izteicies, ka Starptautiskais krimināltribunāls bijušajā Dienvidslāvijā sasaukts ar mērķi «notiesāt serbus».

Viņš uzskata, ka šāds tiesas lēmums vairos eiroskepticismu Serbijas iedzīvotāju vidū.

2008.gadā Haradinajs jau tika attaisnots, taču apelācijas instances tiesneši nolēma, ka procesa liecinieki tikuši iebaidīti, tāpēc bijušajam Kosovas premjeram tiesas priekšā nācās stāties vēlreiz.

Tomēr arī šoreiz tiesa atzinusi viņu par nevainīgu. Attaisnoti arī divi Haradinaja «kolēģi» – Idrizs Balajs (Idriz Balaj) un Lahi Brahimajs (Lahi Brahimaj).

Apsūdzības puse iepriekš apgalvoja, ka visi trīs vīrieši esot darbojušies organizētā kriminālā vienībā, kuras mērķis esot bijis pārņemt kontroli Kosovas rietumu daļā, izmantojot koncentrācijas nometnes.

Šajās nometnēs esot spīdzināti un nogalināti etniskie serbi, romi un albāņi, kurus turēja aizdomās par sadarbošanos ar Serbijas pusi.

Tiesa atzinusi, ka pierādījumi apstiprina šo informāciju, taču vienlaikus neesot nekādu pierādījumu, ka noziegumos bijis iejaukts tieši Haradinajs.

Jāatzīmē, ka 2008.gadā Kosova vienpusēji pasludināja savu neatkarību no Serbijas. Neskatoties uz to, Serbija ar Krievijas palīdzību kavē valsts starptautisku atzīšanu.

Ref: 110.000.103.2757

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas