RNP liftu lietā aizturēti pieci RNP darbinieki

Valsts policijas (VP) Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde aizturējusi piecus pašvaldības uzņēmuma Rīgas namu pārvaldnieks (RNP) darbiniekus, informējusi Valsts policijas preses pārstāve Elīna Priedīte.

Pirmdien aizturēti četri darbinieki, bet šodien viens.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka daļa no aizturētajiem ir darbinieki no uzņēmuma teritoriālajiem iecirkņiem.

Policijā norādīja, ka ar aizturētajiem darbiniekiem patlaban tiek veiktas sākotnējās procesuālās darbības un tiek skaidrota viņu loma noziedzīgajā nodarījumā.

Jau ziņots, ka pagājušā nedēļā šajā lietā policija aizturēja divas personas. Viens no aizturētajiem ir SIA Liftu alianse īpašnieks Igors Babkins, kuram tiesa pagājušajā sestdienā, 1.februārī, piemēroja apcietinājumu. Savukārt otrai personai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Šajā lietā izmeklēšanas darbības 30.janvārī tika veiktas arī RNP galvenajā ēkā Aleksandra Čaka ielā 42.

Babkins tiek turēts aizdomās par krāpšanu lielos apmēros un noziedzīgi iegūtu naudas līdzekļu legalizēšanu.

ENAP priekšnieks Pēteris Bauska pagājušajā piektdienā, 31.janvārī, žurnālistiem norādīja, ka tobrīd lietā aizturētas divas personas, kas nav saistītas ar RNP, proti, tie nav esošie vai bijušie darbinieki vai valdes locekļi. Bauska toreiz apliecināja, ka kratīšanas veiktas arī uzņēmuma Liftu alianse telpās.

Bauska žurnālistiem pastāstīja, ka ENAP pērn sākts kriminālprocess par iespējamu krāpšanu lielā apmērā organizētā grupā un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, ko, iespējams, veikuši vairāki uzņēmumi, kas snieguši pakalpojumus RNP.

ENAP priekšnieks stāstīja, ka izmeklētās darbības aptver ilgu laika periodu un izmeklēšana notiek par vairākus miljonus eiro lieliem darījumiem. Jau tobrīd izmeklēšanā tika vērtēta arī RNP amatpersonu un darbinieku iespējamā saistība ar šo kriminālprocesu.

Tāpat viņš norādīja, ka ENAP izmeklēšanas procesā ir sadarbojies ar ārzemju partneriem un netiek izslēgtas iespējamas pēdas arī ārvalstīs.

RNP pieder Rīgas domei. 2018.gadā uzņēmums strādājis ar 59,05 miljonu eiro apgrozījumu un 1,09 miljonu eiro peļņu. Uzņēmuma valdē strādā četri cilvēki – pagaidu valdes priekšsēdētājs Ernests Saulītis, valdes loceklis Andris Pāvilsons, Rīgas domes Īpašuma departamenta juriste Irīna Miķelsone un kādreizējais VSIA Daugavas stadions valdes loceklis Elmārs Martinsons.

Firmas.lv informācija liecina, ka Liftu alianse pieder Igoram Babkinam. Uzņēmums 2018.gadā apgrozījumu palielinājis par 20%, sasniedzot 1 319 939 eiro, bet nopelnījis par 92% vairāk nekā gadu iepriekš jeb 1 214 689 eiro.

Pērn namu apsaimniekošanas uzņēmums AS Hausmaster un liftu ražotājs AS Latvijas lifts-Šindlers vērsās ENAP ar lūgumu izvērtēt RNP liftu iepirkumu.

Iesniegumā tik norādīts, ka Hausmaster kopā ar Latvijas lifts-Šindlers piedalījās pārvaldnieka organizētajā konkursā Liftu tehniskā apkope, plānoto un avārijas remontdarbu veikšana. Konkursa prasības paredzēja, ka ir nepieciešami 134 speciālisti un, lai kvalificētos šim konkursam, finanšu apgrozījumam pēdējo triju gadu laikā jābūt 8 300 000 eiro. Taču visi iesniegtie piedāvājumi, ieskaitot Hausmaster un Latvijas lifts-Šindlers piedāvājumu, tika noraidīti un konkurss izbeigts.

Lasiet arī: RNP fiktīvi nodarbināto darbinieku lietā viena no apsūdzētajām savu vainu atzinusi

Neskatoties uz to, RNP divu nedēļu laikā pēc konkursa izbeigšanas organizēja jaunu konkursu – sarunu procedūru, kurā tika uzaicināti piedalīties vairāki uzņēmumi – SIA Vidzemes lifts, SIA Avva, SIA Kone lifti Latvija, SIA Lifts un SIA LVS centrs. Hausmaster un Latvijas lifts-Šindlers iesniegumā tiesībsargājošajām iestādēm norādīja, ka daļai no šiem uzņēmumiem ir tikai divi-trīs darbinieki, un dažu šo uzņēmumu apgrozījums nav lielāks par 50 000 eiro.

«Neskatoties uz to, ka Latvijas lifts-Šindlers un Hausmaster bija nepieciešamā kvalifikācija un resursi, lai piedalītos sarunu procedūrā, mēs nesaņēmām uzaicinājumu tajā piedalīties. Rezultātā līgums par liftu uzturēšanu, plānveida un avārijas remontu pakalpojumiem nākamo divu gadu laikā 8 300 000 eiro apmērā tika piešķirts SIA Liftu alianse – uzņēmumam bez pietiekamas pieredzes un resursiem šādu līgumsaistību izpildei, kuram ir tikai astoņi darbinieki,» bija teikts iesniegumā.

Tā laika RNP valdes priekšsēdētājs Aivars Gontarevs apgalvoja, ka uzņēmumu vēršanās tiesībsargājošajās iestādēs ir nomelnošanas kampaņa.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas